Privātā un riska kapitāla investors Baltijā BaltCap pārdevis Latvijas uzņēmumu SIA Vendon Spānijas ievērojamākajam starptautiskajam tehnoloģiju uzņēmumam Azkoyen. 

SIA Vendon ietilpst Draugiem Group un ir  Centrāleiropas vadošais savienojamības un lietu interneta (IoT) risinājumu uzņēmums digitālo maksājumu, kā arī telemetrijas jomā.

Vendon piedāvā attālinātas vadības un maksājumu apstrādes pakalpojumus tirdzniecības automātiem (piemēram, kafijas, dzērienu un uzkodu), kurus nodrošina ar iekārtu, programmaparatūras un programmatūras palīdzību. Uzņēmums ir dibināts 2011. gadā, tā galvenais birojs atrodas Rīgā, bet lielākie noieta tirgi ir Francija, Vācija, Beniluksa valstis un Apvienotā Karaliste ar vairāk nekā 45 000  droši savienotu tirdzniecības automātu tīklu. Vendon ir ceļā no Eiropā bāzēta uzņēmuma uz globālu spēlētāju, jo sniedz savus pakalpojumus vairāk nekā 82 valstīs.

BaltCap ir palīdzējis uzņēmumam kļūt par nozīmīgu spēlētāju savā nozarē. BaltCap Latvijas riska kapitāla fonds ieguldīja Vendon vairākos posmos, sākot no 2011. gada. Pirmajos piecos ieguldījuma gados tas pakāpeniski palielināja savu ieguldījumu no sākotnējiem 0,5 miljoniem eiro līdz 1,46 miljoniem eiro. 

"BaltCap mērķis ir vienmēr dot iespēju Baltijas jūras reģiona augošajiem uzņēmumiem īstenot savu potenciālu un atbalstīt mūsu vietējos talantus attīstīt uzņēmējdarbību starptautiskā līmenī, uzkāpjot uz globālās skatuves. Azkoyen grupa ļaus Vendon vēl vairāk paplašināt savu darbības jomu un attīstīt jaunus, modernus tehnoloģiju risinājumus," saka Mārtiņš Jaunarājs, BaltCap partneris.

Kristiāns Vēbers, Vendon izpilddirektors, uzsver, ka uzņēmums ir sasniedzis fantastiskus rezultātus, izaugot no neliela Latvijas IoT uzņēmuma par noieta tirgos labi novērtētu globālu spēlētāju. "Tas nebūtu bijis iespējams bez mūsu lieliskās komandas un partneriem. Es ticu, ka Azkoyen stratēģiskā iegāde pavērs jaunas durvis abiem uzņēmumiem. Azkoyen ir īstais partneris Vendon, lai palīdzētu pakāpties nākamajā līmenī. Esmu entuziasma pilns par uzņēmuma nākotni un ar nepacietību gaidu iespēju strādāt Azkoyen grupas sastāvā," piebilst K. Vēbers.

“Mēs patiesi lepojamies, ka Draugiem Group uzņēmums Vendon ir atzīts par spēcīgu spēlētāju globālajā telemetrijas tirgū ar tā risinājumiem un iespaidīgo klientu bāzi. Šis darījums apliecina, ka Latvijā spējam radīt efektīvus lietu interneta (IoT) risinājumus,” komentē Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs.

Šī iegāde stiprinās starptautisko izaugsmi, jo Azkoyen grupa ir līderis Dienvideiropā, bet Vendon – Centrāleiropā. Turklāt šis darījums ir lielisks stimuls maksājumu sistēmu, platformu un IoT risinājumu virzienam, kas ir nozīmīgākais grupas EBITDA veidotājs. Vendon iegāde arī papildinās un paātrinās Azkoyen grupas darbības rezultātus, pateicoties savstarpējai sinerģijai, ko rada uzņēmējdarbības paplašināšana, jaunu tehnoloģiju un pakalpojumu attīstība.

Darījumu konsultēja Porta, Cobalt un Ernst & Young.

BaltCap ir privātā kapitāla investors Baltijas valstīs. Kopš 1995. gada BaltCap ir investējis vairāk nekā 100 dažādu nozaru uzņēmumos un piesaistījis kopējo kapitālu vairāk nekā 700 miljonu eiro apmērā. BaltCap ir pārstāvēts visās trijās Baltijas valstīs ar vietējiem birojiem un pieredzējušām investīciju komandām Rīgā, Tallinā, Viļņā, kā arī Varšavā, Helsinkos un Stokholmā. 

Azkoyen Group ir starptautisks uzņēmums, kura galvenais birojs atrodas Navarrā (Spānijā). Uzņēmums specializējas elektronisko maksājumu, kontroles un drošības sistēmu, mehatronisko risinājumu, kā arī tirdzniecības automātu tehnoloģisko risinājumu izstrādē, ražošanā un tirdzniecībā. Grupai ir trīs galvenie virzieni: kafijas un tirdzniecības sistēmas (zīmoli – Azkoyen un Coffetek); maksājumu tehnoloģijas (zīmoli – Coges, Azkoyen Payment Technologies un Cashlogy); un laiks un drošība (zīmoli – rimion, GET un Digitek), kā arī zīmols Opertis saistītajiem mehatroniskajiem risinājumiem.