Draugiem Group uzņēmums Vendon vienojies par AT&T «lietu interneta» (Internet of Things) risinājumu izmantošanu savās kafijas un uzkodu automātiem paredzētajās telemetrijas iekārtās.

Vendon ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar kafijas un tirdzniecības automātu attālinātas vadības un uzraudzības sistēmu izstrādi. Biežākie Vendon klienti ir uzņēmumi, kas nodrošina un apkalpo kafijas, uzkodu un dzērienu automātus darbavietās.

«Mēs esam globāls spēlētājs, tāpēc Vendon risinājumiem jādarbojas jebkur pasaulē. Automatizēta datu ievākšana no kafijas un tirdzniecības automātiem ļauj paredzēt iespējamās problēmas un tās novērst jau laikus, tādējādi izvairoties no negaidītiem bojājumiem, kā arī sniedz informāciju par produktu daudzumu automātos un to apkalpošanas vēsturi. Potenciālais laika un finansiālais ietaupījums, salīdzinot ar manuālo apkalpošanu, ir milzīgs,» stāsta Vendon vadītājs Kristiāns Vēbers.

Vendon ražotā telemetrijas iekārta vBox tiek uzstādīta kafijas un tirdzniecības automātos, un tā sūta pārdošanas un tehniskos datus uz Vendon izstrādāto mākoņplatformu, kurā dati tiek analizēti un atspoguļoti lietotājam draudzīgā veidā. Izmantojot AT&T IoT risinājumus savās iekārtās, Vendon piedāvā klientiem saņemt tehniskos un pārdošanas datus reālā laikā.

AT&T IoT risinājums ietver AT&T globālās SIM kartes un AT&T vadības centru. Dati par kafijas un tirdzniecības automātiem no Vendon IoT iekārtas tiek nosūtīti uz Vendon mākoņplatformu. AT&T globālās SIM kartes nodrošina drošu savienojumu vairāk nekā 200 valstīs. Tas nozīmē, ka Vendon spēj kvalitatīvi apkalpot klientus un nodrošināt kafijas, kā arī tirdzniecības automātu vadību un uzraudzību attālināti un automātiski neatkarīgi no to atrašanās vietas – Londonas biroja virtuvē vai degvielas uzpildes stacijā Kalifornijā.

Daudzi tirdzniecības automāti ikdienā apstrādā lielas naudas summas. AT&T globālās SIM kartes aizsargā datus, kas nosūtīti no dažādām vietām pasaulē. Datiem nonākot Vendon platformā, klienti saņem tūlītēju informāciju par jebkādām problēmām automātos. Tādējādi nav vajadzības lieki apmeklēt automātu, jo tam, vai automāts ir darba kārtībā, var sekot līdzi attālināti.