Bolderājā uzstādītas 29 jaunas videonovērošanas kameras, bet nākamās izvietos Vecmīlgrāvī, informē Rīgas dome. 

Kameru uzstādīšana Bolderājā izmaksājusi nepilnus 500 tūkstošus eiro. 

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais informē: «Protams, ar videonovērošanas kameru izvietošanu vienā mikrorajonā darbs neapstāsies. Nākamā apkaime, kur uzstādīs kameras, būs Vecmīlgrāvis.»

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass skaidro: «Kā pirmais mikrorajons, kur uzstādīt kameras, tika izvēlēta Bolderāja. Tagad par kārtību un drošību apkaimē rūpējas ne tikai autopatruļas, bet arī Videonovērošanas centra darbinieki. Ir uzstādītas 29 jaunas videonovērošanas kameras. Vēl trīs kameras drīzumā tiks uzstādītas pludmaļu tuvumā, kas kļūs aktuāli, kad atsāksies peldsezona. »

Kameru izvietošanas vietu izvēlē tika veikta rūpīga analīze, lai noskaidrotu, kur kameras nepieciešamas visvairāk.

Šogad arī modernizēta pati videonovērošanas sistēma, un tagad kameru ierakstus var redzēt ne tikai videonovērošanas centra darbinieki, bet arī policisti, kuri patrulē attiecīgajā apkaimē. Proti, katrā ekipāžā ir pa vienam planšetdatoram, kurā darbinieki var apskatīties visas rajona videokameras ar tiešu translāciju.

Ar jauno kameru palīdzību jau konstatēti pieci pārkāpumi, kā arī saņemti divi pieprasījumi no Valsts policijas, kur videoieraksti nepieciešami zādzību atklāšanā.

Palielinot kameru skaitu pilsētā, plānots arī palielināt Videonovērošanas centrā strādājošo cilvēku skaitu.