Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, kas paredz iespēju iedzīvotājiem mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. Tādējādi tā ir jau 25. pilsoņu iniciatīva, kas virzīta sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv un kas ir kļuvusi par likumu.

Iniciatīvu «Par mantojamu 2. pensiju līmeņa uzkrājumu» platformā ManaBalss.lv pieteica ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrība Indexo, un to mazāk nekā gada laikā platformā parakstīja vairāk par 11 tūkstošiem atbalstītāju.

Šī ir 25. sekmīgā iedzīvotāju virzītā iniciatīva un sestā veiksmīgā šogad. Dažkārt pozitīvs iznākums ir sasniegts arī bez noteiktās desmit tūkstošu parakstu savākšanas.

Citas šogad pozitīvu rezultātu guvušās iniciatīvas ir:

Jāņa Veides ierosinātā «Par atklātu balsojumu valsts prezidenta vēlēšanās»,

Ludmilas Andrejevas ierosinātā «Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana»,

Tatjanas Bičikas ierosinātā «Valstij atbalstīt smagās slimības melanomas slimniekus, kā tas ir Lietuvā un Igaunijā!»,

Neatkarīgās izglītības biedrības un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības ierosinātā «Par pašreizējā skolas gaitu uzsākšanas vecuma saglabāšanu»,

Edītes Milleres ierosinātā «Par sievietes tiesībām lemt par savu ķermeni».

Sabiedrības iniciatīvu platforma ManaBalss.lv kalpo atbalsta savākšanai un iniciatīvu iesniegšanai Saeimā, bet piedalās arī citos projektos. Pieminama platforma ParVaiPret.lv, kurā iedzīvotāji var salīdzināt savu attieksmi pret aktuāliem politiskajiem jautājumiem ar Saeimas deputātu balsojumu par tiem. Starptautiska projekta ietvaros ManaBalss novembrī arī organizēs konferenci par viltus ziņām un maldināšanu.

Platforma ManaBalss.lv darbojas kopš 2011. gada un no 37 iniciatīvām, par kurām Saeimā un citās valsts institūcijās lemts, 25 ir atbalstītas. Šie rezultāti esot augstākais zināmais sasniegums starp līdzīgām platformām visā pasaulē.