Ķīnas vadošais sejas atpazīšanas pakalpojumu sniedzējs iesniedzis dokumentus iekļaušanai Honkongas biržā, ziņo BBC.

Megvii - Face ++ sistēmas veidotājs - ir viens no valsts pazīstamākajiem mākslīgā intelekta uzņēmumiem.

Šā gada sākumā tika atzīts, ka tā sejas pārbaudes tehnoloģija ir precīzāka nekā Amazon un IBM konkurējošās sistēmas, taču vienlaikus tiek paustas bažas par sejas atpazīšanas izmantošanu spiegošanai. Tiek ziņots arī par to, ka Baltais nams ir apsvēris iespēju pievienot Megvii melnajam sarakstam. 

Face ++ sistēma tiek izmantota, piemēram, Huawei un Xiaomi viedtālruņos, Lenovo datoros, KFC restorānos un pat iepazīšanās pakalpojumos. 

Kompānija gan apgalvo, ka lielākā daļa tās ienākumu tiek gūta no «viedās pilsētas» lietojumprogrammām, kas ietver sejas atpazīšanu un citus «drošības pārvaldības» uzdevumus darbavietās, izglītības iestādēs un pasākumos.

Tāpat ir ziņots, ka Pekinā bāzētās kompānijas tehnoloģija izmantota, lai palīdzētu veikt tūkstošiem arestu Ķīnā, un nodota policijai arī citās valstīs.

Papildu spējai atpazīt sejas, tehnoloģija var uztvert arī cilvēka emocijas, izsekot žestiem, acu skatienam un pat noteikt cilvēka sejas ādas stāvokli. 

Nauda, kas tiks gūta akciju pārdošanas rezultātā, tikšot izmantota tālākiem pētījumiem. 

Maijā kompānijas vērtība tika lēsta 4 miljardu ASV dolāru apmērā. 

Akciju pārdošanas rezultātā plānots piesaistīt no 500 miljoniem līdz 1 miljardam ASV dolāru, lēš mediji. Pati kompānija šādu informāciju nav sniegusi. 

Megvii gan saskaras ar faktu, ka sejas atpazīšana kļūst par arvien pretrunīgāku tēmu. Tā, piemēram, Honkongā protestētāji ir izvirzījuši prasību noņemt tā dēvētos viedos apgaismes stabus, baidoties, ka tos varētu izmantot seju atpazīšanai.