Pieprasījums pēc 3D pakalpojumiem ir pieaudzis, kā rezultātā robotikas jaunuzņēmums "Giraffe360" strauji paplašina tehniskās izstrādes un digitālo failu apstrādes komandas. 

"Pretēji tendencēm citās nozarēs, mums ir projektu pieplūdums. Laikā, kad cilvēki fiziski netiek īpašumos, digitālā piekļuve ir kļuvusi par pirmās nepieciešamības pakalpojumu. Piemēram, Anglijā, kur ir mūsu lielākais lietotāju skaits, valdība savās ierobežojumu mīkstināšanas norādēs ir iekļāvusi virtuālu īpašuma vizīti kā teju obligātu soli," saka Mikus Opelts, "Giraffe360" līdzdibinātājs. 

Pārvietošanās ierobežojumi Eiropā vēl vairāk ir izcēluši nepieciešamību pēc kvalitatīva digitālā satura. Viņš nedomā, ka pēc ierobežojumu atcelšanas šī tendence mainīsies, bet gan uzskata, ka digitālā laikmeta domāšana turpinās progresēt.

Uzņēmums ir bāzēts trijās pilsētās - Liepājā, Rīgā un Londonā. Liepājā bāzētā "Giraffe360" datorgrafikas komanda pagājušajā gadā pieaugusi no trim līdz 16 speciālistiem un tuvāko mēnešu laikā iecerēts to dubultot, palielinot komandu līdz vairāk nekā 30 speciālistiem. Papildu datorgrafikas komandai uzņēmums meklē arī speciālistus, kas strādā pie dažādu procesu automatizācijas darbam ar C++ programmēšanas valodu un interesi vai esošo pieredzi ar mākslīgo intelektu. 

Runājot par to, kā šobrīd notiek personāla atlases process, M. Opelts atzīst, ka ir interesanti pieņemt darbā cilvēkus attālināti. Šajā laikā Lielbritānijā viņš ir pieņēmis darbā cilvēkus, ko nekad nav saticis klātienē. Arī Latvijā bijušas attālinātas darba intervijas. 

Uzņēmumā viss ir sakārtots tā, ka jebkuru darbu var darīt no mājām, bet ar stingriem drošības noteikumiem birojs ir pieejams tiem, kam tas nepieciešams. "Mēs kā moderna digitālā kompānija esam pilnībā gatavi darbam attālināti un mākam tā strādāt. Mēs fokusējamies uz uzdevumiem, nevis uz emocijām un pļāpāšanu. Katrs zina, kas jādara, un spēj sadarboties ar pārējiem, lai sasniegtu rezultātu. Agrāk mēs 80% savu produktu pārdevām "Zoom" zvanos, bet tagad tie ir 100%," saka M. Opelts.

Iepriekš M. Opelts izteicies, ka nekustamais īpašumus ir viena no visvērtīgākajām aktīvu klasēm, taču šī nozare līdz ar tehnoloģiju attīstību nav piedzīvojusi krasas pārmaiņas. Pēdējo trīs gadu laikā paradigmu maiņa ir strauji sākusies. "Mums ir vienreizēja iespēja būt lielu nozares pārmaiņu priekšgalā un strauji attīstīties starptautiski reizē ar citām inovatīvām kompānijām," tā M. Opelts. 

https://www.db.lv/zinas/giraffe360-piesaista-vairak-neka-miljonu-eiro-483529

Vaicāts par to, kā šīs krīzes ietekmē mainās nekustamā īpašuma tirgus, viņš teic, ka piecu nedēļu laikā tas ir piedzīvojis lielāku digitalizāciju nekā pēdējo piecu gadu laikā kopā. 

"Nekustamā īpašuma tirgus vēsturiski savā digitālajā domāšanā un pieejā ir bijis ļoti neattīstīts. Šobrīd notiekošais ir paātrinājis digitalizāciju un ielicis šo jautājumu dienaskārtībā. Man kā optimistam ir sajūta, ka šī tendence turpināsies. Jo ilgāk saglabāsies vīrusa sekas, jo labāk kompānijas iemācīsies modernāku darba stilu. Skumji par to, kas šobrīd pasaulē notiek un žēl par daudziem biznesiem, jo īpaši tūrisma nozarē, bet, iespējams, nekustamā īpašuma nozarē šis ir bijis spēriens attīstīties pozitīvā virzienā," viņš spriež.

Lai gan daudzviet darbs vairs nenozīmē to, ka nepieciešams no rīta celties konkrētā laikā un braukt uz biroju, kur strādāt no deviņiem līdz pieciem, tomēr M. Opelta skatījumā līdz pandēmijai daudzi cilvēki nestrādāja atbilstoši tehnoloģiju sniegtajām iespējām. "Digitālie rīki dod elastību strādāt citādāk un produktīvāk. Iespējams, bez šādas krīzes attīstība būtu bijusi daudz lēnāka," tā viņš.

Robotikas jaunuzņēmums "Giraffe360" ir radījis 3D kameras un programmatūras tehnoloģijas telpu skenēšanai. Idejas autori un uzņēmuma dibinātāji ir brāļi Mikus un Madars Opelti. Pirmās kameras prototips tapa 2016. gadā un šobrīd kompānija izstrādā trešās paaudzes tehnoloģiju. Pērn uzņēmums piesaistīja investīciju 1,5 miljonu eiro apmērā, bet kopējais piesaistītā finansējuma apjoms sasniedz divus miljonus eiro. Šobrīd komandā strādā 55 cilvēki

Db.lv jau rakstīja, ka uzņēmums apkalpo klientus 18 valstīs Eiropā. Pērn "Giraffe360" sāka piedāvāt klientiem jauno kameras modeli. Iepriekš M. Opelts norādīja, ka viņa skatījumā tā ir šobrīd labākā telpu dokumentēšanas kamera pasaulē. "Mēs ticam, ka Latvijā var izveidot uzņēmumu, kas kļūs par nozares līderi pasaulē. Lai to izdarītu, mums ir jābūt labākajam produktam, tāpēc daudz laika un enerģijas tiek veltīts vismazākajām detaļām produktā," viņš norādījis.

Risinājuma pamatā ir apvienota foto kamera ar lāzeri vienā produktā, kas automātiski un sinhroni darbojas telpā, dodot iespēju iegūt dažādu dimensiju datus no telpas un pārvērst lietotājam svarīgos failu formātos. Jaunais kameras modelis esot teju divas reizes ātrāks par iepriekšējo un ir vienkāršota tā lietojamība, padarot produktu pieejamāku plašam lietotāju lokam. Tas dodot iespēju lietotājam ar vienu pogas spiedienu iegūt augstas kvalitātes telpas digitālo nospiedumu un pēc īsa brīža to saņemt savā e-pastā dažādos failu formātos, piemēram, kā 2D plānojumu, fotogrāfijās vai pilnā vides virtuālajā tūrē. "Ar šo tehnoloģiju "Giraffe360" pilnībā automatizē telpas dokumentēšanas procesu visdažādākajos formātos," iepriekš teicis M. Opelts.

Pērn janvārī "Giraffe360" paziņoja, ka otrajā sēklas investīciju raundā uzņēmums ir piesaistījis vairāk nekā vienu miljonu eiro lielu riska kapitāla investīciju. Investīciju raundā piedalījās riska kapitāla fondi "Change Ventures", "Capitalia" un citi investori.

"Giraffe360" produktu pilnībā izstrādā un ražo Latvijā. Idejas autori un uzņēmuma dibinātāji ir brāļi Mikus un Madars Opelti

2018. gadā "PropTech Baltic" konferencē "Giraffe360" ieguva balvu kā labākais nekustamā īpašuma tehnoloģijas jomas uzņēmums Baltijā, kā arī atzīts par vienu no 25 inovatīvākajiem nekustamā īpašuma tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā.

Uzņēmums 2016. gadā piesaistīja pirmo sēklas investīciju pusmiljona eiro apmērā no Igaunijas riska kapitāla kompānijas "Koha Capital".