Latvijā dibinātā digitālā klīnika “Medon” ir piesaistījusi investīcijas 320 000 eiro apmērā no vairākiem Latvijas uzņēmējiem. Tas ir būtisks solis stratēģiskai darbības paplašināšanai jaunos tirgos. 

Šis ieguldījums palīdzēs īstenot “Medon” vīziju padarīt pieejamu veselības aprūpi kā Latvijā, tā globālā mērogā.

“Medon” izveidotāju ieskatā izstrādātie digitālie risinājumi ir pielāgojami dažādu tirgu vajadzībām, kas padara šo pakalpojumu eksportspējīgu. Konkrētais ieguldījums ir paredzēts, lai vispirms attīstītu klīnikas piedāvājumu Indijā un vēlāk arī Apvienoto Arābu Emirātu un Saūda Arābijas tirgū. 

“Mums ir pārliecība par komandu un produktu, ko tā ir radījusi un turpina attīstīt kā Latvijā, tā ārzemēs. Mūsu vīzija sakrīt ar “Medon” vīziju nodrošināt kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus un veicināt to digitalizāciju kopumā. Šāda pieeja pacientiem padarītu veselības pakalpojumus pieejamākus, savukārt ārstiem – uzlabotu efektivitāti, samazinot administratīvo slogu, kā arī, esot Latvijā, sniegtu iespēju strādāt daudzās ģeogrāfijās vienlaicīgi,” stāsta viens no Latvijas privāto investoru grupas dalībniekiem Mārtiņš Dziedātājs.

“Šajos tirgos ir novērojama strauja digitālās veselības aprūpes izaugsme, kas saskan arī ar mūsu ambīcijām. Indija, Apvienotie Arābu Emirāti un Saūda Arābija izceļas ar dinamisku ekonomisko attīstību, augstu tehnoloģiju pieņemšanas līmeni, kā arī ar strauji augošu veselības aprūpes sektoru. Piemēram, Indijas digitālās veselības tirgum tiek prognozēta izaugsme līdz aptuveni 9,74 miljardiem eiro jau 2027. gadā, augot par vairāk nekā 21% ik gadu. Tāpat šie tirgi piedāvā unikālas iespējas paplašināties, ņemot vērā to iedzīvotāju skaitu un veselības aprūpes izaicinājumus,” norāda Roberts Lasovskis, “Medon” vadītājs un līdzdibinātājs.  

"Sirds un asinsvadu slimības joprojām ir vadošais nāves cēlonis pasaulē, un mūsu mērķa tirgos novērojams satraucošs šo slimību pieaugums. Piemēram, Indijā teju ceturtdaļu nāvju izraisa sirds un asinsvadu slimības, Saūda Arābijā – 45%, savukārt Apvienotajos Arābu Emirātos – 40%. Mūsu pieeja ir vērsta uz šīs tendences mazināšanu, izmantojot Eiropas medicīnas ekspertīzi un padarot inovatīvu un uz pacientiem vērstu veselības aprūpi pieejamāku," stāsta Mārtiņš Ērglis, “Medon” līdzdibinātājs un sirds ķirurgs.

Kopš dibināšanas brīža klīnika ir spērusi būtiskus soļus gan Latvijas, gan ārvalstu digitālās veselības aprūpes attīstībā, izceļoties ar tehnoloģiskām inovācijām un arvien pieaugošu apmierināto pacientu bāzi, kā arī modernizējot citu klīniku darbību ar ērtiem tiešsaistes aprūpes risinājumiem. Jau šobrīd klīnika pārstāv 27 ārstu specialitātes, un tajā ir reģistrējušies 128 vadošie medicīnas eksperti, savukārt reģistrējušos pacientu skaits pārsniedz jau 4000.

Digitālā klīnika “Medon” ir veselības tehnoloģijas uzņēmums, ko dibināja Roberts Lasovskis, Andrejs Mironovs, Mārtiņš Ērglis un Helvijs Henšelis. Klīnika ir iekļauta Veselības inspekcijas Ārstniecības iestāžu reģistrā, un tā piedāvā attālinātas ārsta konsultācijas, pievēršot īpašu uzmanību sirds un asinsvadu veselībai. Uzņēmuma mērķis ir padarīt Eiropas medicīnas zināšanas pieejamas gandrīz vienam miljardam cilvēku, kas cieš no kardiovaskulārajām saslimšanām un ar tām saistītiem veselības riskiem.