Latvijas uzņēmumos 5G tehnoloģiju ieviešana notiks pakāpeniski, teica mobilo sakaru operatora «Bite Latvija» vadītājs Kaspars Buls.

Šaubām par to, ka Latvijas uzņēmumi sākotnēji jaunās tehnoloģijas nevarēs atļauties, nav pamata, jo, tāpat kā ar 4G tehnoloģiju ieviešanu, tas notiks pakāpeniski, skaidroja «Bite Latvija» vadītājs.

«Tas nebija tā, ka vienā dienā, vienā brīdī tika nospiesta poga un visi sāka šo tehnoloģiju lietot. Parādoties 4G tehnoloģijai, arvien vairāk parādījās šo tehnoloģiju atbalstošas ierīces un funkcijas. Process bija pakāpenisks, un tāda būs arī 5G ienākšana Latvijā,» teica Buls.

Viņš atzīmēja, ka 5G tehnoloģijas iespējas var sadalīt divās lielās daļās. Viena no tām ir mobilo sakaru tīkla kapacitātes pieaugums, bet otra daļa ir dažādi industriālie risinājumi, kuru reālos piemērus pasaulē izmanto medicīnā un lauksaimniecības automatizācijā. Tāpat sāk parādīties pirmie soļi dronu regulācijā un auto autonomajā vadīšanā.

Runājot par «Bite Latvija» gatavību 5G ieviešanai, Buls sacīja, ka uzņēmums 5G tehnoloģiju ieviešanai sāka gatavoties pirms pieciem sešiem gadiem. Tāpat tika iegādāts uzņēmums «Unistars», pateicoties kuram mobilo sakaru operatoram pašlaik ir pieejams visvairāk 5G frekvenču Latvijā.

«Cik gatavi esam? Pie tā tiek strādāts katru dienu. Lai ieviestu 5G tehnoloģiju, tiek strādāts pie pamattīklu sakārtošanas. Esošajām bāzes stacijām ir savi ekspluatācijas standarti un ierobežota metāla konstrukciju nestspēja - pēdējo 10 gadu laikā tā ir palielinājusies par aptuveni 400%. Tā kā 5G tehnoloģija ir smagāka, nesošās konstrukcijas būs pakāpeniski jāmaina. Šo aspektu ņemam vērā jau tagad, būvējot jaunās bāzes stacijas,» teica Buls.

Jau ziņots, ka «Bite Latvija» 2017.gadā strādāja ar 91,642 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 72,4% un bija 12,664 miljoni eiro. Kompānijas 2018.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

«Bite Latvija» reģistrēta 2005.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 99,085 miljoni eiro. «Bite Latvija» 100% kapitāldaļas pieder «Bite Lietuva», kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas «Providence Equity Partners» uzņēmums.