Ziņu portāls A/S «Delfi», kas ir meitasuzņēmums Tallinas biržā kotētajai AS «Ekspress Grupp», iegādāsies 100% akciju Latvijas biļešu tirdzniecības uzņēmumā «Biļešu paradīze».

2019. gada 4. jūnijā A/S «Delfi» parakstīja līgumu, saskaņā ar kuru tās meitasuzņēmumi SIA «Delfi Tickets» un SIA «Delfi Tickets Service» iegādāsies 100% Latvijas biļešu tirdzniecības uzņēmuma «Biļešu paradīze» akciju. Pārdevēji ir privātpersonas – Latvijas pilsoņi. Puses ir vienojušās neizpaust iegādes cenu, kā arī citus darījuma nosacījumus.

AS «Ekspress Grupp» izpilddirektore Mari-Līsa Rītsalu (Mari-Liis Rüütsalu) uzsver, ka darījuma mērķis ir paplašināt SIA «Delfi» darbību uz citām jomām un izmantot sinerģiju ar mediju biznesu. «Mūsu galvenais mērķis ir palielināt digitālās pārdošanas apjomu Baltijas tirgos. Šī iegāde dod iespēju «Biļešu paradīzei» un «Delfiem» rast sinerģijas to biznesā Latvijā un attīstīt grupas diversificēto digitālā biznesa portfeli. «Ekspress Grupp» apsver iespēju ilgtermiņā paplašināt biļešu pārdošanas biznesu arī citās Baltijas valstīs,» sacīja M.-L. Rītsalu.

SIA «Biļešu paradīze» līdzdibinātājs Ēriks Naļivaiko informē, ka Latvijā biļešu tirdzniecība tiks turpināta ar pašreizējo zīmolu un esošo vadības komandu. «Es un Jānis Daube kā SIA «Biļešu paradīze» galvenie dibinātāji turpināsim aktīvi piedalīties uzņēmuma vadīšanā. «Delfi» būs labs jauns īpašnieks «Biļešu paradīzei», jo viņiem ir ilgtermiņa stratēģiskā vīzija, spēja attīstīt biznesu un atrast sinerģijas. Integrācija ar mediju biznesu ļaus «Biļešu paradīzei» piedāvāt vairāk iespēju gan klientiem, gan pasākumu organizētājiem,» sacīja Ē. Naļivaiko.

SIA «Biļešu paradīze» pieder elektroniskā biļešu tirdzniecības platforma (bilesuparadize.lv) un biļešu kases, kurās pārdod biļetes uz dažādu pasākumu organizētāju izklaides pasākumiem. Uzņēmums nodrošina biļešu tirdzniecību internetā jau vairāk nekā 15 gadus un ir viens no diviem vadošajiem biļešu tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. 2018. gadā SIA «Biļešu paradīze» pārdeva biļetes uz vairāk nekā 7 000 pasākumu. 

Darījumu daļēji finansēja AS «Citadele banka» un konsultēja juridiskais birojs «Vilgerts». Pārdevēju finanšu konsultants bija «Porta Finance».