ASV tehnoloģiju kompānija «Google» ceturtdien paziņoja, ka pēdējos divos gados ir atlaidusi 48 darbiniekus, kas apsūdzēti seksuālā uzmācībā, tai skaitā 13 augsta ranga administratorus.

«Google» vadītājs Sundars Pičajs nāca klajā ar šo paziņojumu, atbildot uz laikraksta «New York Times» ziņu, ka viens no šādi apsūdzētiem «Google» augsta ranga darbiniekiem – operētājsistēmas «Android» radītājs Endijs Rubins – saņēmis aiziešanas kompensāciju 90 miljonu ASV dolāru apmērā, un ka «Google» esot noklusējusi citas tās darbiniekiem izteiktas apsūdzības seksuālā uzmācībā.

Kad ziņu aģentūra AFP un citi mediji jautāja kompānijai par tās reakciju, «Google» publiskoja Pičaja nosūtītu e-pasta vēstuli darbiniekiem, kurā paziņots, ka pēdējo divu gadu laikā seksuālas uzmācības dēļ ir izbeigtas darba attiecības ar 48 cilvēkiem, tai skaitā 13 augsta ranga menedžeriem, un ka neviens neesot saņēmis «aiziešanas paketi».

«Pēdējos gados mēs esam veikuši vairākas pārmaiņas, tai skaitā ieņēmuši arvien stingrāku līniju pret varas pozīcijās esošu cilvēku nepiedienīgu uzvedību,» paziņoja Pičajs.

Viņš piebilda, ka ziņu par Rubinu un citiem «bija grūti lasīt», bet tieši neizteicās par šajā rakstā paustajiem apgalvojumiem.

«Mēs ļoti nopietni cenšamies panākt drošu un iekļaujošu darba vietu,» sacīja Pičajs. «Mēs gribam jums apliecināt, ka mēs izskatām jebkuru sūdzību par seksuālu uzmācību vai nepiedienīgu uzvedību, mēs izmeklējam un mēs rīkojamies.»

Rubina preses sekretārs Sems Singers paziņojumā AFP noliedza Rubinam izteiktās apsūdzības, sakot, ka Rubins atstāja «Google» pēc paša vēlēšanās, lai uzsāktu riska kapitāla firmu un tehnoloģiju inkubatoru «Playground».

Rubins pēc tam nodibināja viedtālruņu kompāniju «Essential». Ar viņa radīto operētājsistemu «Android» tiek darbināti apmēram 85% viedtālruņu visā pasaulē.

«New York Times», atsaucoties uz tiesas dokumentiem un intervijām, ziņoja, ka Rubins esot viens no trim augsta ranga administratoriem, kurus «Google» pēdējo 10 gadu laikā piesegusi pēc apsūdzībām nepiedienīgā seksuālā uzvedībā.

Laikraksts atsaucās uz divu vārdos nenosauktu «Google» administratoru teikto, ka toreizējais «Google» vadītājs Lerijs Peidžs pieprasījis Rubina demisiju pēc tam, kad kompānija apstiprinājusi kādas sievietes sūdzību par seksuālu sadursmi kādā viesnīcā 2013.gadā.

Laikraksts ziņoja, ka «Google» veiktā izmeklēšanā šī sūdzība esot atzīta par ticamu.