Latvijas Dabas fonda (LDF) tiešraides no aizsargājamo sugu putnu ligzdām šogad tiešsaistē vērojuši aptuveni 3,5 miljoni cilvēku, un kopējais skatījumu laiks pārsniedzis 730 000 stundas, informē LDF pārstāvji.

Iepriekšējos gados nodrošinātās tiešraides šogad papildināja divas kameras pie mazā ērgļa ligzdām, kā arī pie līdz šim nevērotas jūras ērgļa ligzdas.

Vissmagāk šogad gāja novēroto melno stārķu pārim, kas izaudzināja četrus jaunos putnus. Tāpat aizvadītā vasara bija pārbaudījums abiem jūras ērgļu pāriem, kuri cīnījās gan ar karstumu, gan barības trūkumu, gan arī piedzīvoja mazuļu izkrišanu no ligzdas. Zivjērgļa ligzdas vērošanu šogad pārtrauca negaiss, savukārt ūpja, mazo ērgļu un vistu vanaga ligzdās putni šogad tikai ciemojās, bet ligzdošanu neuzsāka.

Visvairāk skatītā tiešraide šogad, līdzīgi kā citos gados, bija jūras ērgļu ligzda Durbē - tai bija aptuveni 1,8 miljoni skatījumu. Otrajā vietā ierindojās melnā stārķa ligzdas tiešraide no Siguldas novada un jūras ērgļu ligzdas tiešraide no Ziemeļkurzemes.

Tiešraides šogad vēroja skatītāji no Latvijas, Polijas, Krievijas, Vācijas, Somijas, Zviedrijas, ASV, Čehijas un citām valstīm. Diena, kurā tiešraides tika skatītas visvairāk, bija 13.jūlijs, kad iepriekšējā naktī no ligzdas bija izkritis jūras ērgļu mazulis Vilnis.

Ziemā varēs turpināt vērot tiešraidi no jūras ērgļu Mildas un Raimja ligzdas Durbē. Augusta beigās ligzda sāka pamazām sabrukt, kā arī putnu pāra vecākais mazulis Robe saknābāja mikrofonu, atstājot tiešraidi bez skaņas. Lai arī ligzda vēlāk sabruka pavisam, gan vecie, gan jaunie ērgļi ligzdas vietu turpināja apmeklēt, un kopš septembra beigām abi pieaugušie ērgļi strādā pie ligzdas atjaunošanas.

Tāpat ziemā paredzēts nodrošināt tiešraidi no ūpju un vistu vanagu ligzdām.

Tiešraides tiek nodrošinātas ar Mobilo sakaru operatora «Latvijas mobilais telefons», SIA «Mikrotīkls» un privātu ziedotāju atbalstu. Mazā ērgļa ligzdas tiešraide tika nodrošināta, pateicoties Eiropas Komisijas finanšu instrumenta «LIFE AQPOM» projektam «Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā».