Latvijas tehnoloģiju uzņēmums «Aerones» ir piesaistījis investīcijas 2,7 miljonu eiro apmērā no «InnoEnergy» investīciju platformas, lai turpinātu tehnoloģiju attīstību

«Aerones» padomes loceklis Zigmārs Reklaitis stāsta, ka finansējums ir paredzēts gan pētniecības aktivitātēm, gan arī ražošanas platformas izveidei ar mērķi realizēt franšīzes biznesa modeli globālā mērogā. ««InnoEnergy» atbalsts ir nozīmīgs solis «Aerones» attīstībā, jo ļaus turpināt attīstīt esošās dronu tehnoloģijas un jaunizgudrotos robotiskos risinājumus vēja turbīnu apkalpošanai. Veiksmīgi uzsāktais vēja turbīnu mazgāšanas pakalpojums ar droniem tiks paplašināts, izmantojot robotizētas sistēmas, kas ļaus veikt arī vēja turbīnu tehnisko apkopi un uzraudzību. Savā segmentā tas ir unikāls pakalpojums pasaules līmenī,» viņš apgalvo.

«Expansion Capital AIFP» valdes priekšsēdētājs Ēriks Fricsons piebilst, ka, pateicoties sākotnējam «Expansion Capital AIFP» fonda un «Altum» atbalstam 2,2 miljonu eiro apmērā, «Aerones» meitas uzņēmums «Aerones Nordic» esot kļuvis par faktiski vienīgo uzņēmumu pasaulē, kas spēj nodrošināt «vienas pieturas» pakalpojumus vēja turbīnu īpašniekiem. Izmantojot papildu finansējumu no «InnoEnergy», pakalpojums tiks paplašināts ar robotizētiem risinājumiem vēja turbīnu tehniskajai apkopei un attiecīgi būšot vēl interesantāks vēja parku īpašniekiem. «Pirmie pilotprojekti ir veiksmīgi realizēti šā gada sākumā Latvijā un «Aerones Nordic» ir jau uzsācis pakalpojumu sniegšanu Vācijā. Kompānija plāno strauju ekspansiju arī citos Eiropas lielākajos vēja turbīnu tirgos kā Spānija, Lielbritānija un Francija,» norāda Ē. Fricsons.

Db.lv jau rakstīja, ka februārī SIA «Aerones Nordic» piesaistīja 2,25 miljonu eiro riska kapitāla investīcijas vēja ģeneratoru turbīnu mazgāšanas pakalpojuma attīstīšanai Ziemeļeiropā. «Iegūtais līdzfinansējums no riska kapitāla fonda mums dod iespēju ātrāk attīstīt biznesu. IT un augstās tehnoloģijas attīstās tādos tempos, ka bez papildu investīcijām tā vienkārši būtu muļļāšanās,» iepriekš norādīja Jānis Zemītis, SIA «Aerones Nordic» valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums nodarbojas ar vēja ģeneratoru mazgāšanu, atledošanu un tehnisko uzraudzību, lāpstiņu pārklāšanu ar īpašu materiālu, lai tās ilgāku laiku saglabātos tīras. Šī pakalpojuma veikšanā uzņēmums izmanto vietējā bezpilota lidaparātu ražotāja «Aerones» dronus, kas atšķiras ar to, ka tiem ir augsta celtspēja un tie gaisā spēj darboties neierobežoti ilgu laiku, jo ūdens, elektrība un visi citi nepieciešamie resursi tiek nodrošināti no zemes, izmantojot ģeneratorus. Uzņēmumu «Aerones» izveidojuši Jānis Putrāms, Dainis Krūze un Andris Dambis. Iepriekš J. Zemītis strādāja «Aerones», bet tagad ir «Aerones Nordic» vadītājs. Abus uzņēmumus saista vienošanās, ka «Aerones Nordic» iepērk un izmanto «Aerones» ražotos bezpilota lidaparātus ar robotisko roku vēja ģeneratoru apkopē Ziemeļeiropā un «Aerones» nevienam citam nepārdos dronus šim nolūkam Ziemeļeiropā.

«Šāda veida pakalpojumu pašreiz pasaulē nespēj nodrošināt neviens uzņēmums, tāpēc mūsu uzdevums ir unikāls. Pasaulē ir milzīgs pieprasījums vēja turbīnu apkopes pakalpojumam ar droniem. Mēs ticam, ka «Aerones Nordic» spēs radīt jaunu tirgus nišu un pierādīt mūsu izmantotās tehnoloģijas pārākumu pār citiem produktiem un metodēm. Ilgtermiņā mūsu ambīcija ir izaugt no reģionāla pakalpojumu sniedzēja līdz globālam tirgus spēlētājam. Vēja turbīnu industrija skatās uz mums ar lielu interesi, tāpēc ir būtiski, ka ar «Altum» un «Expansion Capital AIFP» atbalstu ir iespējams attīstīt uzņēmumu faktiski brīvā tirgus nišā un tieši šajā brīdī,» iepriekš norādīja J. Zemītis.