Latvijā dibinātais finanšu pakalpojumu sniedzējs Eleving Group aizvadītajā gadā ir sasniedzis 60% pieaugumu koriģētās neto peļņas rādītājā, tikmēr ieņēmumu apmērs, ieskaitot komisijas maksu un ar to saistītos ieņēmumus, ir palielinājies līdz 191,1 milj. eiro, bet koriģētā EBITDA ir sasniegusi 77,2 milj. eiro. 

Elastīgās nomas un transportlīdzekļu abonēšanas produkti 12 mēnešu ieņēmumos veidoja 50,4 milj. eiro, kas ir par 2% mazāk nekā attiecīgajā pārskata periodā pirms gada. Tikmēr nomas un atgriezeniskā līzinga produktu ieņēmumi sasniedza 68,0 milj. eiro, uzrādot 7% pieaugumu attiecībā pret pagājušo gadu, bet patēriņa finansēšanas produkti ieņēmumu kopējā apjomā pievienoja 72,7 milj. eiro jeb par 20% vairāk nekā gadu iepriekš.

Eleving Group koriģētā EBITDA attiecīgajā periodā sasniedza 77,2 milj. eiro, salīdzinot ar 63,9 milj. eiro pirms gada, savukārt koriģētā neto peļņa pirms valūtas svārstību ietekmes bija 29,8 milj. eiro, kas ir par 7,8 milj. eiro vairāk nekā attiecīgajā periodā 2022. gadā. Turklāt kompānija ir spējusi palielināt arī savu neto portfeli līdz 320,2 milj. eiro.

Uzņēmējdarbība Baltijas valstīs veido 17% no kopējā Grupas kopējā neto portfeļa jeb nedaudz vairāk par 54 milj. eiro. Apjoma ziņā lielākais Baltijas portfelis ir Lietuvā, kam seko Latvijas un Igaunijas portfelis.

“Neraugoties uz nenoteiktību ekonomikā, pieprasījums pēc patēriņa finansēšanas produktiem nav mazinājies, un cilvēku spēja pildīt savas saistības ir labāka nekā varēja cerēt augstas inflācijas un kredītlikmju apstākļos. Transportlīdzekļu finansēšanas segmentā pēc mazliet lēnāka sākuma, gada otrajā pusē atguvām cerēto biznesa dinamiku. Šīs svārstības bija sagaidāmas, jo cilvēki gluži vienkārši īslaicīgi atlika lielākus pirkumus. 2023. gadā esam veiksmīgi īstenojuši finansējuma struktūras tālāku diversifikāciju, izmantojot dažādus finansējuma piesaistes kanālus, piemēram, starptautiskos fondus, banku aizdevumus, korporatīvās parādzīmes Kenijā un, protams, neseno obligāciju emisiju, kuras rezultātā tika piesaistīti 50 miljoni eiro un uzlabots mūsu parāda atmaksas profils. Turklāt mēs turpinām uzturēt arī racionālu saimniecisko darbību un stingru izmaksu disciplīnu. Kopā ar procesu digitalizāciju, mums ir izdevies uzturēt ļoti rentablu biznesu pat šā brīža ekonomiskajos apstākļos," komentē Modests Sudņus, Eleving Group izpilddirektors. 

VViņš norāda, ka uzņēmums turpmāk vēlas saglabāt kontrolētu, bet nedaudz dinamiskāku izaugsmi mūsu 16 tirgos. "Vienlaikus esam gatavi izskatīt arī jaunu tirgu apguvi un potenciālu konkurentu iegādi. Tā kā mums ir labi diversificēts parāda vērtspapīru portfelis, kuram šogad nav būtisku dzēšanas termiņu, mēs koncentrēsimies uz potenciālu ārējā pašu kapitāla piesaisti, izpētot iespējas gan Baltijas tirgos, gan ārpus tiem,” teic M. Sudņus.

2023. gadā Grupa piesaistīja 7 milj. ASV dolāru no Verdant Capital Hybrid Fund Kenijas portfeļa izaugsmei. Tāpat veiksmīgi noritēja vietējo parādzīmju programma Kenijā, kuras ietvaros uzņēmējdarbības attīstībai piesaistīti vairāk nekā 13 milj. eiro. Aizvadītajā gadā tika likti pamati arī sadarbībai ar ACP Credit, kas darbojas uzņēmumu finansēšanā Centrāleiropas reģionā. Rezultātā 2024. gada sākumā Grupas meitasuzņēmums Rumānijā saņēma investīcijas 10 milj. eiro apmērā. Šī bija pirmā reize Grupas vēsturē, kad Rumānijas biznesam tika piesaistīts nozīmīgs ārējais finansējuma partneris. 

Tikmēr elektrisko automobiļu koplietošanas pakalpojuma OX Drive attīstībai aizvadītajā gadā tika piesaistīti 2,8 milj. eiro no Industra Bank.Par Eleving Group Eleving Group ir starptautiska finanšu tehnoloģiju uzņēmumu grupa ar plašu pārstāvniecību visā pasaulē. Grupa ir pārstāvēta trīs kontinentos un tās biznesa virzieni ietver transportlīdzekļu un patēriņa finansējuma pakalpojumus. Grupa, kas 2012.gadā tika dibināta ar Mogo zīmolu, patlaban darbojas 16 pasaules valstīs. Ar galveno mītnes vietu Latvijā, Eleving Group veic saimniecisko darbību Baltijā un Eiropā, Kaukāza un Centrālāzijas reģionos, kā arī Āfrikā. Grupai ir vairāk nekā 320 000 aktīvo klientu visā pasaulē, un izsniegto aizdevumu kopējais apjoms pārsniedz 1,6 miljardus eiro. 

2020. un 2021.gadā Financial Times ierindoja Eleving Group starp 1000 visstraujāk augošajiem FinTech uzņēmumiem Eiropā. Šobrīd Eleving Group strādā 2760 darbinieki. Uzņēmuma obligācijas ir kotētas Nasdaq Riga un Frankfurtes biržā. 2023.gadā Eleving Group saņēma 1. vietu Nasdaq Baltic Awards balvu kategorijā "Labākās attiecības ar investoriem" First North obligāciju sarakstā.