inGain piesaista 650 000 eiro

Fin-tech
2024. gada 18. aprīlis 08:30

Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums “inGain” ir piesaistījis investīcijas 650 000 eiro no iespējkapitāla fonda “Trind VC”, “Fiedler Capital”, “LatBAN” un biznesa eņģeļiem. 

Šīs ir pirmās publiski izziņotās investīcijas kādā Latvijas jaunuzņēmumā 2024. gadā. Uzņēmums darbojas finanšu tehnoloģiju jomā.

Jaunuzņēmums “inGain” ar savu produktu vēlas dot iespēju uzņēmumiem, kas strādā ar finanšu tehnoloģijām nesaistītās jomās, kļūt par aizdevējiem un padarīt savus produktus pieejamākus. Tādējādi tiktu risināts viens no šābrīža lielākajiem izaicinājumiem aizdevumu jomā - bankas nespēj piedāvāt dažādu specifisku produktu iegādei atbilstošu aizdevuma plānu.

“Piemēram, viens no mūsu klientiem ir mūzikas instrumentu tirdzniecības ķēde Šveicē. Populārākais tās produkts ir dārgas klavieres. Bērnu vecāki ir gatavi tās iegādāties, bet ko darīt, ja bērnam tomēr neiepatīkas šī instrumenta spēle? Līdz ar to klavieru tirgotājs grib dot iespēju vecākiem nodrošināt klavieru operatīvo līzingu. Kamēr instruments tiks izmantots, tikmēr to būs iespējams izpirkt. Bet, ja būs tāda nepieciešamība, tad varēs arī klavieres atgriezt atpakaļ jebkurā brīdī. Protams, gala patērētājs pārmaksās, bet tā ir ērtība. Ja šis pats klients aizietu uz banku, vai ir pieejams klavieru līzings? Kā vispār bankai ir iespējams finansēt klavieru iegādi? Banka iesaka ņemt patēriņa kredītu vai kredītkarti ar 20% likmi, kas ir pārāk neizdevīgi,” situāciju ieskicē uzņēmuma “inGain” līdzdibinātājs Armands Liseks.

Piesaistītās investīcijas “inGain” plāno turpināt ieguldīt tādas platformas izveidē, kuras ietvaros bez programmēšanas zināšanām jebkurš uzņēmums varētu radīt savu aizdevuma rīku. Turklāt “inGain” veidotāji vēlas arī ieviest tādu reģistrācijas procesu, kad visa rīka pielāgošana notiek automātiski un atbilstoši katra klienta vajadzībām.

“Mēs investējām jaunuzņēmumā “inGain” divu iemeslu dēļ. Pirmais - uzņēmums strādā pie lieliska produkta izveides. Otrais - uzņēmumu vada komanda ar padziļinātām zināšanām nozarē, kas ļoti labi saprot klienta vajadzības. Mēs arī bijām pārsteigti, kā komanda ideju ir pārveidojusi programmatūras kā pakalpojuma risinājumā bez koda (no-code SaaS solution), kas darbojas kā pašapkalpošanās sistēma. Tā kā tirgū eksistējošie līdzīgie produkti ir novecojuši, esam pārliecināti, ka jaunuzņēmums “inGain” ir labās pozīcijās, lai tiktu pie ievērojamas tirgus daļas,” savu investīciju izvēli pamato iespējkapitāla fonda “Trind VC” partneris Reima Linnanvirta.

Fonds ir ieinteresēts investēt arī citos Baltijas valstu un Somijas reģiona jaunuzņēmumos. Tā pārstāvji šonedēļ apmeklēs vienu no reģiona lielākajiem jaunuzņēmumu un tehnoloģiju pasākumiem “TechChill”, lai meklētu sēklas stadijas programmatūras uzņēmumus, ar kuriem potenciāli varētu izveidoties sadarbība.