Latvijas Blokķēdes attīstības asociācija (LBAA) noslēgusi sadarbības līgumu ar AS Magnetiq Bank, kas kļuvusi par organizācijas oficiālo banku sektora partneri. Šī ir pirmā šāda veida vienošanās, ko blokķēdes nozari pārstāvošā organizācija noslēgusi ar kādu no Latvijas komercbankām.   

Sadarbības rezultātā Latvijas kriptoaktīvu un finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem būs iespējams saņemt konsultācijas un atbalsta pakalpojumus. Gan LBAA biedriem, gan citiem interesentiem būs pieejamas bankas ekspertu konsultācijas par finanšu tehnoloģiju un kriptoaktīvu pārvaldību. AS Magnetiq Bank piedāvā bankas infrastruktūru un tehnisko atbalstu, kas ļaus uzņēmumiem pieslēgt dažādus maksājumu risinājumus. Abu pušu vienošanās noslēgta uz vienu gadu.

"Šī sadarbība ar LBAA ir nozīmīgs solis pretim mūsu mērķim veicināt inovācijas Latvijas finanšu sektorā. Esam lepni kļūt par pirmo komercbanku Latvijā, kas sadarbojas ar blokķēdes nozari pārstāvošu organizāciju, un esam pārliecināti, ka kopīgās pūles veicinās jaunu, efektīvu finanšu risinājumu attīstību”, skaidro Antons Kononovs, AS Magnetiq Bank valdes priekšsēdētāja p.i.. 

“Sekojot pasaules finanšu tirgus tendencēm, redzam, ka Latvijas komercbanku sektors kļūst atvērtāks jaunām inovācijām un cenšas rast veidus, kā uzrunāt vietējos blokķēdes un finanšu tehnoloģiju uzņēmumus. LBAA biedri ir gandarīti, ka nozares uzņēmumiem beidzot būs iespējams saņemt pilnvērtīgus finanšu pakalpojumus un sadarboties ar bankas partneri, kas finanšu tehnoloģiju nozari izceļ kā savu prioritāti,” norāda LBAA valdes loceklis Artjoms Asatrjans. 

“Šobrīd varam tiešā veidā novērot, kāda ir nesen pieņemtās Eiropas Savienības (ES) kriptoaktīvu regulas MiCA ietekme. Tā ir kliedējusi jebkādas bažas par kripto un blokķēdes nozares piederību mūsdienu finanšu pasaulei, kā rezultātā šobrīd par iespējām sadarboties ar LBAA interesējas ne tikai vietējās finanšu organizācijas, bet arī ārvalstu kriptoaktīvu uzņēmumi, kuri meklē mītnes valsti dalībai regulētā ES tirgū. Tā ir iespēja ar minimālām investīcijām Latvijai piesaistīt jaunus uzņēmumus, kas ir viens no LBAA stratēģiskajiem mērķiem,” skaidro LBAA valdes loceklis.

AS Magnetiq Bank ir Latvijas banka, kuras stratēģija ir vērsta uz FinTech, jaunuzņēmumu un e-komercijas pakalpojumu sniedzēju vajadzībām, piedāvājot tiem bankas infrastruktūru, segregētos kontus, maksājumu risinājumus to biznesa izaugsmei. Bankas mērķis ir veicināt jaunuzņēmumu un e-komercijas sektora attīstību, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un nodrošinot izcilu klientu apkalpošanu. Banka ir Signet Bank grupas uzņēmums un tās vienīgais akcionārs ir Signet Bank AS – Latvijas vadošā investīciju banka, kas fokusējas uz vietējo uzņēmēju un tiem piederošo uzņēmumu finansēšanu un investīciju piesaisti.

LBAA ir bezpeļņas organizācija, kura Latvijā pārstāv 25 aktīvus biedrus – vietējos un ārzemju finanšu tehnoloģiju un WEB 3.0. nozares uzņēmumus. Organizācijas mērķis ir sekmēt blokķēdes tehnoloģiju izmantošanu un veicināt sadarbību starp tirgus dalībniekiem un ieinteresētajām pusēm.