Latvijas finanšu tehnoloģiju kompānija “Mintos” uzsākusi sadarbību ar Igaunijas jaunuzņēmumu “Planet42”, kas nupat noslēdzis kampaņu kapitāla piesaistei  30 miljonu ASV dolāru apmērā. 

“Planet42” nodrošina transportlīdzekļu abonēšanas pakalpojumu jaunattīstības valstīs, lai mazinātu nevienlīdzību auto pieejamības jomā. “Planet42”, kas nesen uzsācis darbību arī Meksikā, pievienošanās “Mintos” ļaus nostiprināt tirgus pozīcijas Dienvidāfrikā, vienlaikus saglabājot investīciju iespējas arī privātajiem investoriem. 

“Planet42” attīstības plāns paredz tuvāko gadu laikā – līdz 2025.gada beigām gan esošo, gan jaunu tirgu apguves procesā savu pakalpojumu nodrošināšanai iegādāties miljonu automašīnu Dienvidāfrikas Republikā un Meksikā.

“Planet42” darbības pamatprincips ir mobilitātes problēmu risināšana jaunattīstības valstīs, kur sabiedriskais transports nereti ir nedrošs un neuzticams pārvietošanās veids, savukārt personīgo transportlīdzekļu iegāde neelastīgu finansēšanas risinājumu dēļ nereti nav pieejama pat cilvēkiem ar stabiliem ienākumiem. Šādā situācijā miljoniem cilvēku ir ierauti  nevienlīdzības ciklā, jo ierobežota mobilitāte rada sociālu atstumtību, ierobežo piekļuvi darba un citām iespējām, veicina ekonomisku nestabilitāti un stagnāciju. Iespēja iegādāties personīgo transportlīdzekli bieži vien ir ātrākais veids, kā pārraut šo loku. 

Dienvidāfrikas Republikā “Planet42” šobrīd sadarbojas ar aptuveni 700 lietotu automašīnu tirgotājiem un līdz šim ir iegādājies vairāk nekā 8500 automašīnu. Uzņēmums nesen paplašinājis savu darbību arī Meksikā. Gan Dienvidāfrikā, gan Meksikā lietotu transportlīdzekļu pirkšana un pārdošana veido lielāko tirgus daļu – statistika rāda, ka ik gadu Dienvidāfrikā tiek nopirkti un pārdoti vidēji 1,1 miljons lietotu automašīnu, savukārt Meksikā šis skaitlis sasniedz pat 7 miljonus. 

Igaunijas “Planet42” ir pirmais jaunais globālās finanšu platformas “Mintos” partneris kopš tā saņēmusi Eiropas ieguldījumu sabiedrības un elektroniskās naudas iestādes licenci. 

“Mēs novērtējam iespēju uzsākt darbību “Mintos” platformā, kur varam piedāvāt sociāli iekļaujošas investīciju iespējas privātajiem investoriem. Investēšana “Planet42” vietnē “Mintos” nozīmē, ka jūs ieguldāt aizdevumos, kas nodrošināti ar reāliem aktīviem, taču tas nozīmē arī atbalstu pozitīvām pārmaiņām cilvēku dzīvē. Uzņēmuma pieredze un panākumi Dienvidāfrikā, kā arī nesenā ieiešanai Meksikas tirgū, ļauj prognozēt, ka līdz 2025. gada beigām uzņēmums iegādāsies vienu miljonu automašīnu mūsu klientiem, kuriem nav pieejams nepieciešamais bankas finansējums, tādējādi turpinot mums tikt svarīgo mobilitātes demokratizācijas misiju,” saka “Planet42” līdzdibinātājs un izpilddirektors Eerik Oja.

“Esam gandarīti, ka varam piedāvāt investoriem iespēju investēt aizdevumos, kas nodrošināti ar “Planet42” automašīnu abonēšanas līgumiem. “Planet42” vada spēcīga un pieredzējusi komanda, kura mums ir zināma jau ilgu laiku. Viņu straujā izaugsme apvienojumā ar lielisku aktīvu kvalitāti liecina gan par komandas spēku, gan to, cik aktuāla ir viņu risinātā mobilitātes problēma. Visā pasaulē miljoniem cilvēku tiecas pēc personiskās mobilitātes, un “Planet42” palīdz viņiem to sasniegt. Investoriem tas nozīmē pievilcīgu investīciju atdeves iespēju, vienlaikus atbalstot “Planet42” to mobilitātes veicināšanas centienos,” saka Latvijā dibinātā “Mintos” partnerattiecību vadītājs Jānis Praņēvičs.