Finanšu tehnoloģiju kompānija SIA Nordigen Solutions piesaista 700 tūkstošus eiro no investoriem Seedcamp un Inventure un mērķē būt pirmais Latvijas tehnoloģiju jaunuzņēmumu «vienradzis».

Šī gada sākumā Nordigen uzrunāja 60 riska kapitāla fondus Eiropā un beigās izkristalizējās, ka vislabākā sinerģija būtu ar šiem diviem. Seedcamp sākotnēji bija akselerators un ieguldīja mazas summas agrīnas stadijas jaunuzņēmumos, bet tagad investē arī lielākās kompānijās. «Maz Eiropas investoru var lepoties ar diviem «vienradžiem» savā portfelī – kompānijām, kas novērtētas par miljardu dolāru. Seedcamp pašā sākumā investēja Revolut un TransferWise. Savukārt Inventure nav investējuši daudzos uzņēmumos, bet izvēlas tos, kuriem ir liels nākotnes potenciāls,» raksturo Roberts Bernāns, SIA Nordigen Solutions līdzīpašnieks.

Jaunuzņēmumi piesaista lielus pasaulē zināmus investīciju fondus ne tikai finanšu, bet arī kontaktu loka un atpazīstamības dēļ. Nordigen spriež, ka Seedcamp nosaukums investoru sarakstā palīdzēs atvērt citu investīciju biroju durvis. «Pienāk brīdis, kad start-up jādomā ne tikai par naudu, bet arī par to, ka tas viens investors palīdzēs piekļūt citam. Ilgāku laiku meklējām vērtīgāko kombināciju, jo tās ir kā laulības – biznesa kontekstā nav vēl tuvāka veida, kā uzņēmumiem sadarboties,» saka Rolands Mesters, SIA Nordigen Solutions līdzdibinātājs. Viņa skatījumā nav tik svarīgi, cik daudz naudas šie fondi iegulda, bet gan tas, ko kopīgi var paveikt. «Gribam būt pirmais Latvijas «vienradzis». Esam pārliecināti, ka varam to izdarīt,» viņš norāda.

Start-up pasaulē bieži tiek piesaistītas investīcijas un lielākām summām investori pieprasa reģistrēt uzņēmuma struktūru sevis pārstāvētajā valstī. Nordigen gadījums ir netipisks, jo abi investori ieguldīja Latvijas uzņēmumā. «Katram investoram ir atšķirīgas prasības, piemēram, opciju izsniegšanas shēma darbiniekiem, konkrēta valdes un padomes struktūra. Jautājums ir par to, vai vietējie normatīvi to nodrošina. Mums ar šo negāja viegli, bet šobrīd esam pārliecinājuši investorus, ka vismaz pagaidām esošie likumi ir atbilstoši. Daudz kas ir atkarīgs no investoru uzticības Latvijas juridiskajai sistēmai. Pēdējā laikā Latvija tiek uzskatīta par normālu Eiropas Savienības valsti un investori ne vienmēr uzstāj, ka ieguldījums tiks veikts, piemēram, tikai Londonā dibinātā uzņēmumā,» saka R. Mesters.

Visu rakstu Veido alternatīvu kredītbirojiem lasiet otrdienas, 25.septembra laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.