Līdz ar jaunāko investīciju raundu igauņu izcelsmes finanšu tehnoloģiju uzņēmuma «TransferWise» vērtība ir dubultojusies, sasniedzot 3,5 miljardu dolāru novērtējumu

«TransferWise» norāda, ka šī investīcija apliecina, ka kompānija ir viena no pasaulē straujāk augošajām pelnošajām kompānijām.

Šī raunda galvenie investori ir «Lone Pine Capital», «Lead Edge Capital» un «Vitruvian Partners». «Baillie Giffard» un «Andreessen Horowitz» ir paplašinājuši savu pārstāvniecību uzņēmumā. Tāpat ieguldījumus veikuši fondi, ko pārvalda «BlackRock».

«Pasaule mainās virzienā uz lielāku caurspīdību biznesā un mēs vēlamies būt daļa no tā. Starptautiskie naudas pārvedumi ir daudztriljonu dolāru bizness un līdz šim tajā dominēja bankas, kas uzturēja mākslīgi zemas cenas un lēnus pārskaitījumus. «TransferWise» to ir mainījis, un tagad cilvēki var sūtīt naudu pāri robežām par reālo maiņas kursu par caurspīdīgu cenu. Nav brīnums, ka klientu skaits sasniedzis piecus miljonus,» norādījis Nimay Mehta, «Lead Edge Capital» vadošais partneris.

«TransferWise» līdzdibinātājs Kristo Kārmans (Kristo Käärmann) norāda, ka kompānija piedzīvo fenomenālu izaugsmi un šī investīcija tai ir pierādījums. «Mums nevajag piesaistīt līdzekļus, lai turpinātu šo trajektoriju, bet mēs esam pateicīgi par nepārtraukto interesi pievienoties mūsu misijā,» viņš saka. K. Kārmans uzsver, ka pēc astoņiem gadiem šis uzņēmumam joprojām ir agrs rīts. Kompānijas mērķis arī turpmāk ir palīdzēt cilvēkiem ietaupīt, piedāvājot zemas cenas un caurspīdību.

Līdz šim «TransferWise» ir piesaistījis 689 miljonus dolāru. Šobrīd uzņēmumam ir vairāk nekā pieci miljoni klientu un tas apstrādā vairāk nekā četrus miljardus britu mārciņu katru mēnesi, «TransferWise» klientiem ļaujot ietaupīt vienu miljardu mārciņu gadā banku komisijas maksās.

Uzņēmums strādā ar 49 valūtām, nodrošinot 1600 valūtu maršrutus. Gandrīz 20% no uzņēmuma starptautiskajiem pārskaitījumiem tiek izpildīti mazāk kā 20 sekunžu laikā.

«TransferWise» 12 birojos dažādās valstīs strādā vairāk nekā 1600 darbinieki. Nākamajos 12 mēnešos paredzēts pieņemt darbā vēl 750 cilvēkus.

Pagaidām pieejami auditētie dati par finanšu gadu, kas beidzās 2018. gada martā. Tajā uzņēmums sasniedza 77% apgrozījuma pieaugumu - 117 miljoni britu mārciņu, un neto peļņa pēc nodokļiem bija 6,2 miljoni mārciņu.

Savas darbības laikā «TransferWise» ir ievērojami attīstījies un papildu sākotnējam pakalpojumam, kas palīdz ietaupīt starptautiskajos pārskaitījumos, tagad apkalpo arī mazo uzņēmumu īpašniekus, lielas kompānijas un arī bankas. Uzņēmuma konts «borderless» ir pieejams vairāk nekā 170 valstīs. 2018. gadā to papildināja maksājumu karte Eiropā un turpmāk paredzēts to papildināt ASV un Āzijas un Klusā okeāna reģionā.

Uzņēmumā norāda, ka «TransferWise» konts «borderless» un maksājumu karte bijis veiksmīgs projekts. Lielbritānijas un Eiropas tirgū šis pakalpojums nonāca pērn un pirmo sešu mēnešu laikā lietotāji veikuši vairāk nekā divus miljonus karšu maksājumu. Pērn ceturtajā ceturksnī uzņēmums izdeva pirmos 15 tūkstošus biznesa karšu.

Nākamajos gados uzņēmums fokusēsies uz cenu samazināšanu un jaunu starptautisku standartu ieviešanu industrijā. Uzņēmums uzsāks sadarbību ar lielāku skaitu banku un citu spēlētāju, paplašināsies jaunās valstīs. Uzņēmumā norāda, ka tas vēlas ieviest vairāk inovāciju maksājumu infrastruktūrā globāli.

Finanšu kompāniju «TransferWise» 2011. gadā dibināja igauņi Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) un Kristo Kārmans (Kristo Käärmann). Tas tiek dēvēts par vienu no pasaulē veiksmīgākajiem un straujāk augošajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas ir piesaistījis 689 miljonus dolāru no tādiem investoriem kā «Lead Edge», «Lone Pine», «Vitruvian», «IVP», «Merian Global Investors», «Andreessen Horowitz», sera Ričarda Bransona, «Valar Ventures» un «PayPal» līdzdibinātāja Maksa Levčina (Max Levchin).