Riska kapitāla fonds Overkill Ventures, kuru atbalsta Tet, uzsācis savu otro mentoringa programmu, kurā piedalās jaunuzņēmumi no visām Baltijas valstīm, Ukrainas un Baltkrievijas. Piedaloties programmā, uzņēmumi varēs saņemt finansējumu līdz 200 000 eiro, kā arī mentoru atbalstu.

Pirmā programma noslēdzās pagājušā gada rudenī, un tad finansējumu ieguva četri jaunuzņēmumi no Latvijas, Ukrainas, Dānijas un Polijas – FabControl (ražošanas vadības sistēma 3D printeriem), Axdraft (automatizēto līgumu un citu dokumentu sastādīšanas sistēma), Lokalist (automatizēto lietoto preču pārdošanas procesa ideja), iMeshup (platforma spēļu izstrādātājiem, kas ļauj tiem efektīvi sadarboties).

Vienlaicīgi ar otro programmu Overkill Ventures jau sāk meklēt dalībniekus arī trešajai, rudens programmai. Pieteikties un atrast vairāk informācijas ir iespējams overkill.vc/apply.

Overkill Ventures ir riska kapitāla fonds, kas investē agrīnās stadijas jaunuzņēmumos Latvijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. Overkill fokuss ir jaunuzņēmumi, kas izstrādā bizness-biznesam (B2B) programmatūras risinājumus, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kas rada nākotnes darba vietas.

«Viena no galvenajām mācībām bija par fokusēšanos. Ir daudz lietu, ko mēs varētu darīt, taču ir jāiemācās koncentrēties uz vienu ideju», stāsta FabControl pārstāvis Jānis Grinhofs. Savukārt, Ukrainas uzņēmuma vadītājs Jurijs Zaremba no Axdraft novērtē, ka Overkill Ventures rūpējas ne tikai par jaunuzņēmumiem un idejām, bet arī par pašiem dibinātājiem. «Tas ļāva mums augt kā personībām,» saka J.Zaremba. Uzreiz pēc Overkill Axdraft ir piesaistījis investīcijas no prestižā ASV investora Y Combinator, kas atbalstījis tādus uzņēmumus kā Airbnb, Stripe un Dropbox. Ukrainas jaunuzņēmumam izdevās piesaistīt finansējumu 1,1 miljonu ASV dolāru apmērā.