Latvijas jaunuzņēmums «FabControl», kas nodarbojas ar 3D printeru operētājsistēmas izstrādi, piesaistījis 160 000 eiro  sēklas raunda investīcijas no riska kapitāla fonda «Overkill Ventures» un biznesa eņģeļiem.

Šīs investīcijas sekoja jau iepriekš piesaistītiem līdzekļiem no «Overkill», šobrīd kopā to apjomam sasniedzot 200 000 eiro no Rīgā bāzētā fonda.

Uzņēmuma dibinātājs Jānis Grīnhofs ir daudz strādājis 3D drukas jomā un saskāries ar dzīvotspējīgu risinājumu trūkumu ražošanas procesā, it sevišķi, kad tie skar startup uzņēmumus kas paši meklē veidus, kā ar šo tehnoloģiju palīdzību attīstīties.

Kopā ar partneri Georgiju Bakradzi J.Grīnhofs dibināja «FabControl» ar ambīciju radīt atvērtas-sistēmas 3D druku pieejamu jaunajām izgudrotāju paaudzēm.

Kopš sadarbības uzsākšanas ar «Overkill Ventures», «FabControl» ir strauji ieņēmis savu vietu 3D drukāšanas jomā. J.Grīnhofs atzīst, ka akcelerācijas fonds ir spēlējis nozīmīgu lomu uzņēmuma līdzšinējā izaugsmē un ir palīdzējis «FabControl» komandai sagatavoties izaicinājumiem, kas viņus vēl sagaida: «Partneri no fonda dalījās savā pieredzē un tādējādi iedrošināja mūs uz izaicinājumiem skatīties no citas perspektīvas arī turpmāk».

Pēteris Marculāns, «Overkill Ventures» vadošais partneris, strādājot ciešā sadarbībā ar «FabControl», ir pārliecināts, ka uzņēmums spēs pārvērst 3D druku par plaši pieejamu ražošanas veidu. Par uzņēmumu P.Marculāns saka: ««FabControl» dibinātāji nav tikai 3D drukas eksperti, bet arī ļoti ambiciozi un pieredzējuši uzņēmēji. 3D druka ir strauji augošs tirgus.»

Dibināts 2018.gada pirmajā pusē, «FabControl» piedāvā operētājsistēmas risinājumus 3D drukāšanas jomā.