Latvijas jaunuzņēmums SIA "Longenesis" saņēmis atzinību lielākajā Eiropas veselības aprūpes akseleratora programmā "Headstart".

Latvijas komanda no "Headstart" programmas saņems 40 000 eiro, kā arī ieguvusi iespēju izcīnīt papildu 10 000 eiro dotāciju ar labākajām pieejamajām mentorēšanas un tīklošanās iespējām. Šis jaunuzņēmums atbalsta Covid-19 pētniecību, piedāvājot tehnoloģisku rīkkopu, kas palīdz risināt ar piekļuvi pacienta datiem saistītas juridiskas problēmas.

https://www.db.lv/zinas/pirmaja-nedela-skriningslv-iesaistas-600-sievietes-496602

SIA "Longenesis" risinājums sniedz atbalstu Covid-19 pētniecībā, piedāvājot tehnoloģisku rīkkopu, kas palīdz risināt ar piekļuvi pacientu datiem saistītas juridiskas problēmas. Šis rīks atbilst VDAR un HIPA prasībām un nodrošina informāciju par pacientiem klīniskās jomas un citiem pētniekiem, neatklājot pacientu personas datus.

"Headstart" programmas ietvaros "EIT Health" izlēma atbalstīt 89 Eiropas veselības aprūpes jaunuzņēmumus, tostarp 17 komandas no lielāku progresu sasniegušiem reģioniem. Septiņi jaunuzņēmumi bija no Itālijas, pa diviem no Portugāles, Polijas un Igaunijas, un pa vienam no Grieķijas, Rumānijas, Ungārijas un Latvijas.