Jaunuzņēmumi, ātri augoši uzņēmumi un mazie un vidējie uzņēmumi no visas Latvijas līdz 6. martam var pieteikties "PowerUp! Challenge"

Šā gada sacensību tēmas ir enerģija, mobilitāte, tīrās tehnoloģijas un viedās pilsētas, taču ir iespēja pieteikt arī citas idejas.

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) fonda "InnoEnergy" rīkotās sacensības "PowerUp! Challange" norisināsies Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs – pirmajā kārtā dalībnieki sacentīsies reģionāli un katras valsts uzvarētājs saņems ceļazīmi uz finālu Krakovā, kur varēs sacensties par naudas balvām līdz 65 tūkstošiem eiro.

"InnoEnergy" vadītāja Latvijā Liene Kuplā uzsver, ka organizācijas galvenais mērķis šo sacensību rīkošanā ir sekmēt uzņēmumu attīstību, sniedzot finansiālu atbalstu investīciju veidā, kā arī rodot iespēju konsultēties ar dažādu nozaru un "InnoEnergy" partneru tīkla ekspertiem. Organizācija darbojas vairākās Eiropas Savienības valstīs un L. Kuplās novērojumi rāda, ka uzņēmējdarbībā svarīgi savu ideju prezentēt jebkādai auditorijai, jo katra biznesa ideja var palīdzēt atrisināt kādu problēmu sabiedrībā. Iepriekš viņa norādījusi, ka uzņēmumi, kuri piedalās šajās sacensībās, nodrošina sev starptautisku pieredzi un sagatavojas turpmākām biznesa attīstības iespējām

Arī Latvijā vairāki uzņēmumi ir saņēmuši "InnoEnergy" atbalstu, piemēram, "Hygen", "Mazzy", "Atlant 3D".  Pērn "PowerUp! Challange" Latvijas finālā uzvarēja jaunuzņēmums "Atlant 3D", nodrošinot sev ceļazīmi uz sacensību lielo finālu Polijas pilsētā Krakovā, kur, sacenšoties ar 14 valstu labākajiem jaunuzņēmumiem, ieguva otro vietu un 10 tūkstošu eiro naudas balvu.

Pēdējo piecu gadu laikā "InnoEnergy" ir atbalstījis teju 200 uzņēmumus, no kuriem 121 jau pārdod savus risinājumus, kā arī ir palīdzējis tiem piesaistīt ārējo finansējumu 117 miljonu eiro apmērā.

Jaunuzņēmumi, piedaloties "InnoEnergy" rīkotajās "PowerUp! Challenge" sacensībās, sacentīsies par titulu "Gada jaunuzņēmums". Katras valsts reģionālā fināla uzvarētājs saņems ceļazīmi uz lielo finālu Krakovā, Polijā, kur prezentēs savas idejas plašam ekspertu lokam. "PowerUp! Challenge" fināls norisināsies konferences "Impact'20" laikā. Pirmās vietas ieguvējs saņems 50 tūkstošu eiro naudas balvu. Otrās vietas ieguvējs saņems 10 tūkstošus eiro, bet trešās vietas ieguvējs – piectūkstoš eiro. 

Pieteikšanās "PowerUp! Challenge" sacensībām atvērta līdz 6. martam. Lai pieteiktos, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu mājaslapā: https://powerup.innoenergy.com 

"InnoEnergy" ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta atbalstīts inovāciju dzinējs enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. Pateicoties tā dalībnieku tīklam, "InnoEnergy" nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. 

Organizācija strādā ar trim būtiskām inovāciju jomām – izglītību, lai veicinātu izpratni par ilgtspējību un industrijas vajadzībām nākotnes darba tirgū, inovāciju projektiem, lai radītu komerciāli īstenojamas tehnoloģijas, kas sniedz rezultātus klientam, kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus. Apvienojot visas šīs nozares, "InnoEnergy" veicina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt inovatīvus risinājumus.