Jaunuzņēmums Partly izstrādājis mobilo lietotni uzticama meistara vai palīga atrašanai dažādu mājsaimniecības darbu veikšanai.

«Piedāvājam aplikāciju, kurā ikviens lietotājs var publicēt dažādu darbu piedāvājumus un atrast nepieciešamo pakalpojuma sniedzēju. Savukārt pakalpojuma sniedzēji var apskatīt šos piedāvājumus un pieteikties sev vēlamajiem darbiem, balstoties uz savām prasmēm, darba vietu un izpildes termiņu. Tas darbojas līdzīgi kā Bolt (Taxify), bet domāts īstermiņa mājsaimniecības darbiem,» stāsta Arnis Celitāns, SIA Partly līdzdibinātājs. Ideja par šādu risinājumu viņam radās jau ap 2012. gadu, bet tolaik tā arī palika plauktā krājam putekļus. Pēc dažiem gadiem viņš iepazinās ar Arti Ērgli, kam arī bija ienākusi prātā līdzīga doma, un abi nolēma pievērsties šīs ieceres attīstīšanai.

Pievēršas profesionāļiem

Sākotnējā ideja bija izveidot mobilo lietotni, kur studenti un jaunieši var atrast iespēju piestrādāt sev ērtā brīdī. «Kad sākām pētīt šo jomu dziļāk, sapratām, ka ir daudz zemūdens akmeņu. Lai platforma darbotos saskaņā ar valsts normatīviem, studentam jābūt pašnodarbinātajam vai ar reģistrētu uzņēmumu. Tikai tad mēs varētu pārskaitīt viņam naudu par padarīto. Tāpat students bieži mēdz nebūt pats uzticamākais darbu darītājs. Tāpēc izlēmām sākt ar profesionālāka rakstura kategorijām – mēbeļu montāžu, sanitārtehniskajiem, remonta un elektrības darbiem. Šajās kategorijās uzrunājām profesionāļus, kas ar to nodarbojas un veic šāda tipa pakalpojumus ikdienā, ir mikrouzņēmumi vai reklamē sevi jau esošajās interneta vietnēs. Uzrunājam arī uzņēmumus,» stāsta Arnis.

Partly līdzīpašnieks Artis Ērglis teic, ka daudziem šāda veida pakalpojumu sniedzējiem ir grūtības savu pakalpojumu pārdot un tie nav redzami plašākai publikai, tāpēc Partly platformā lietotājs var atstāt novērtējumu un atsauksmi par katru darbu, veicinot attiecīgā pakalpojuma sniedzēja popularitāti. Arī pakalpojuma sniedzējs var sniegt savu novērtējumu un atsauksmi par darba publicētāju jeb klientu. Mērķis ir izveidot uzticamu kopienu, lai ikviens potenciālais un esošais lietotājs būtu pārliecināts, ka saņems kvalitatīvu pārbaudīta meistara darbu. «Visus darbu veicējus apmācām, iepazīstinām ar kopienas vadlīnijām, veicam identifikācijas un nesodāmības pārbaudi, kā arī visi maksājumi notiek elektroniski,» uzsver Arnis.

Visu rakstu lasiet 11. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.