Palīdz ātrāk noslēgt līgumu

Start-up
2020. gada 11. septembris 06:56

Ar juridisko tehnoloģiju jaunuzņēmuma "Juro" starpniecību līdz šim noslēgti vairāk nekā 75 tūkstoši līgumu.

"Juro" piedāvā automatizētu līgumu vadības sistēmu, kas ļauj ātrāk parakstīt līgumus. Šobrīd uzņēmuma risinājums ir par 75 līdz 95% ātrāks nekā individuāli rakstīti līgumi un mērķis ir būt vēl desmit reizes ātrākam. "Parasti ir kaut kāds papīrs, e-pasts vai dokuments un, kad to kādam aizsūta, tas sāk dzīvot savu dzīvi. "Juro" ir viena vieta, kur būt līgumiem. Viss ir tiešsaistē, vienā vietā, veidots pēc cilvēkcentrēta dizaina principiem. Tas nozīmē, ka sistēma veidota nevis ar domu, kā to pārdot lielākām kompānijām, bet kā palīdzēt cilvēkiem, kam to vajag katru dienu," saka Pāvels Kovaļevičs, "Juro" līdzdibinātājs.

"Mēs redzam, ka uzņēmumiem, kas, piemēram, saistīti ar ceļošanu vai nekustamo īpašumu, šajā laikā iet ļoti grūti, bet citiem, jo īpaši tiem, kas strādā digitālajā jomā, viss notiek. Varbūt arī mums neklājas tik spoži, kā būtu, ja ekonomiku nebūtu ietekmējis Covid-19, bet kopumā izaugsme turpinās," viņš teic.

Pirmie divi Covid-19 uzliesmojuma mēneši uzņēmumam nebija viegli, jo nebija saprotams, kas īsti notiek. Pēc tam, kad visa pasaule aprada ar jauno realitāti, "Juro" klientu skaits sāka strauji augt. P. Kovaļevičs to skaidro ar vairākiem iemesliem – pandēmija iemācīja strādāt attālināti un tagad arī juridiskos jautājumus cilvēki ir ar mieru kārtot neklātienē, tāpat uzņēmumi meklē veidus, kā strādāt efektīvāk un vienlaikus arī ietaupīt. Nesen uzņēmums izstrādājis jaunu produkta versiju pavisam maziem uzņēmumiem, solo uzņēmējiem un individuāliem ārpakalpojumu sniedzējiem. Dokumentu skaitam, ar ko uzņēmējs var strādāt, nav ierobežojumu, bet tas domāts komandām līdz diviem cilvēkiem.

Šobrīd uzņēmumā strādā 25 cilvēki, no kuriem puse ir nodarbināti Rīgas birojā un otra puse – Londonā. "Nākamajos astoņos mēnešos plānojam pieņemt darbā vēl vismaz desmit cilvēkus. Mums vienmēr ir bijis ļoti svarīgi atrast stipru komandu, jo īpaši produkta daļā – dizainerus, inženierus, datu analītiķus. Tagad mums aug klientu skaits un paplašinām pārdošanas komandu," saka P. Kovaļevičs.

Latvijas birojā daļa komandas ir atgriezusies birojā, bet Londonas birojs arvien turpina strādāt no mājām. "Mēs jau no paša sākuma esam strādājuši attālināti un varam bez problēmām iztikt bez biroja, bet birojā ir vienkāršāk papļāpāt, kopīgi iedzert kafiju, nekā visu izrunāt pa telefonu vai "Zoom"," teic P. Kovaļevičs.

Šī gada sākumā "Juro" piesaistīja A līmeņa piecu miljonu dolāru investīcijas no Ņujorkā bāzētā riska kapitāla fonda "Union Square Ventures", kas iepriekš ieguldījis arī "Twitter", "Twilio", "Etsy" un "Kickstarter". Uzņēmumā kopumā līdz šim investēti astoņi miljoni dolāru. Investoru vidū ir arī labi zināmās Igaunijas finanšu tehnoloģiju kompānijas "TransferWise" līdzdibinātājs Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus). Tāpat P. Kovaļevičs izceļ investoru "Seedcamp" un "Point Nine Capital". "Ir svarīgi, lai partneri, kuri līdz ar investīcijām ienāk kompānijā, domātu līdzīgi kā dibinātāji," viņš saka, atzīstot, ka tā ir īsta māksla, jo nekur nav pieejams saraksts, ko paskatīties – šis ir labs, bet šis ir slikts investors. Viss ir atkarīgs no dibinātājiem, uzņēmuma kultūras un daudziem citiem aspektiem. "Mums ir ļoti labi partneri, pagaidām nemeklējam jaunas investīcijas. Šobrīd mums nauda pietiek, ienākumi ir, tiešas vajadzības pēc investīcijām nav. Iespējams, domāsim par to 2021. gadā," pieļauj P. Kovaļevičs.

"Juro" klienti ir uzņēmumi, kur ir juridiskie departamenti, kam ir vajadzīga tehnoloģiju optimizācija. Tipiskais pielietojums ir, piemēram, produkta vai pakalpojuma pārdošanas līgums. "Juro" integrējas ar "Salesforce" – ja uzņēmumam jau ir savs produktu katalogs "Salesforce" platformā, ar vienu klikšķi var izveidot līgumu un izmantot informāciju arī citiem nolūkiem. Tāpat risinājums izmantojams visdažādākajiem darbinieku līgumiem, piedāvājumu vēstulēm, rīkojumiem un visam citam, kas saistīts ar darbiniekiem. Taču vairāk "Juro" fokusējas uz pārdošanas līgumiem, jo tā uzņēmumi pelna naudu un tur saskata vislielāko noderīgumu.

"Juro" 2016. gadā Londonā izveidoja Pāvels Kovaļevičs un Ričards Īans Meibejs (Richard Ian Mabey). Rīgā ir kompānijas meitasuzņēmums SIA "Juro Riga".