Iespējkapitāla fonds “Plural” paziņojis par 400 miljonu eiro fonda izveidi, lai sekmētu jaunuzņēmumu izveidi Eiropā. 

Kapitāls piesaistīts tikai 18 mēnešus pēc debijas fonda izveides, un tas sniegs atbalstu jaunuzņēmumu dibinātājiem arī Latvijā, palīdzot attīstīt dažādus inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus globālu izaicinājumu pārvarēšanai.  

“Esam gandarīti par uzņēmēju izrādīto uzticēšanos mums un iespēju tos atbalstīt centienos ar tehnoloģiju palīdzību rast risinājumus globāla mēroga izaicinājumiem, sākot no klimata pārmaiņām un beidzot ar nevienlīdzīgu piekļuvi izglītībai vai veselības aprūpei. Tādu vienradžu kā “Skype”, “Wise” un arī “Printful” pieredze ir apliecinājusi, ka viens veiksmīgs jaunuzņēmums var veicināt visas nozares izaugsmi un sekmēt arī citu jaunuzņēmumu dibināšanu, tāpēc esam gatavi atbalstīt līdzīgi domājošos uzņēmējus no visas Eiropas, tostarp Latvijas,” norāda Karīna Namiha (Carina Namih), Plural partnere.

“Mūsu rīcībā esošie dati liecina, ka aizvadītajā gadā vairāk nekā 40% no Eiropas investīcijām tehnoloģiju jomā ieguldīti progresīvajās un zinātņietilpīgajās tehnoloģijās. Arī “Plural”, izveidojot jauno  investīciju fondu un atbalstot jaunuzņēmumu dibinātājus ar savu pieredzi un zināšanām, ir apņēmības pilni piedalīties noturīgu globālu uzņēmumu veidošanā, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju pieeju sniegs būtisku ieguldījumu ne tikai Eiropas ekonomikas un tautsaimniecības attīstībā, bet arī sabiedrības izaugsmes veicināšanā,” uzsver Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus), Plural partneris.

Kopš darbības uzsākšanas fonds investējis 26 uzņēmumos sešās pasaules valstīs – Dānijā, Igaunijā, Vācijā, Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē un ASV. Apjomīgākie ieguldījumi veikti uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar mākslīgo intelektu (31%), progresīvajām tehnoloģijām (16%), kā arī klimata un enerģētikas nozari (14%). 

Fonda investīciju portfelis atspoguļo “Plural” komandas vēlmi agrīni ieguldīt valstiski un sabiedriski nozīmīgās iniciatīvās un gatavību ilgtermiņā atbalstīt inovatīvus projektus ar lielu ietekmes potenciālu nākotnē. “Proxima Fusion”, kas nodarbojas ar kodolsintēzes spēkstaciju izveidi, “Robin AI” platforma līgumu sagatavošanai ar mākslīgā intelekta palīdzību, kā arī oglekļa kredīta izsniedzējs “Isometric” ir tikai daži no uzņēmumiem, kuru attīstību atbalsta šis iespējkapitāla fonds.   

Tallinā un Londonā bāzētais iespējkapitāla fonds Plural darbību uzsāka 2022. gada jūnijā ar mērķi Eiropas uzņēmējiem nodrošināt pieredzējušu investoru atbalstu, lai tie varētu attīstīt savas ambīcijas ar tehnoloģiju palīdzību. Fonda investori ir nozares profesionāļi ar desmitiem gadu ilgu pieredzi, kas gūta, dibinot un attīstot dažus no inovatīvākajiem un ietekmīgākajiem pasaules tehnoloģiju uzņēmumiem, piemēram, “Wise”, “Skype”, “Songkick”, “Teleport”, “Bigpoint” un “HelixNano”.