Tehnoģiju kompānijas Apple vadītājs Tims Kuks (Tim Cook) informējis par to, ka dažviet tiek samazinātas viedtālruņa iPhone cenas ar mērķi palielināt pārdošanas apjomus, ziņo BBC. 

Ieņēmumi no iPhone, kas Apple ir īpaši būtiski, pēdējā finanšu gada ceturksnī sarukuši par 15 procentiem. 

Kopumā kompānijas ieņēmumi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu samazinājās par 5 procentiem līdz 84,3 miljardiem ASV dolāru. Šo situāciju kompānija pati saista ar ekonomikas sabremzēšanos Ķīnā. 

T. Kuks gan arī piebilst, ka klientiem netīk Apple produktu augstās cenas. Saskaņā ar viņa sacīto spēcīgais dolārs, kas padara Apple produktus salīdzinoši dārgākus, ievainojis pārdošanas apjomus jaunajos tirgos. 

Šobrīd iPhone Xs ar 5,8 collu displeju maksā, sākot no 999 ASV dolāriem ASV (aptuveni 887 eiro), 999 Lielbritānijas sterliņu mārciņām Lielbritānijā (1167 eiro) un 8699 juaņām Ķīnā (aptuveni 1130 eiro). 

T. Kuks norādījis, ka tehnoloģiju gigants sācis pārcenot savus telefonus, lai pasargātu klientus no valūtas svārstību ietekmes.

Tomēr kompānija paredz, ka izaicinoši tirgus apstākļi saglabāsies arī nākotnē. Ieņēmumi trīs mēnešos līdz 31. martam tiek prognozēti 55-59 miljardu ASV dolāru apmērā, kas iezīmēs kritumu par vismaz 3,4 procentiem gada griezumā.