Asus ZenBook UX430U ir viens no nedaudzajiem klēpjdatoriem, kas aizvērts izskatās labāk nekā atvērts

Piektais lielākais datoru ražotājs pasaulē AsusTek Computer jau gadus desmit nepaguris meklē zelta vidusceļu starp datora jaudu, dizainu un pēc iespējas plašākam lietotāju lokam pieņemamu cenu. Tā arsenālā ir gan ļoti plāni klēpjdatori, gan 360 grādos atlokāmi ar skārienjutīgu ekrānu, kas maksā lētāk nekā tirgus līderu ražotie. Viens no nesenākā metiena pārstāvjiem Asus ZenBook UX430U ir Taivānas uzņēmuma mēģinājums iekosties dziļāk jaudīgo ultraplāno klēpjdatoru segmenta pīrāgā.

ZenBook UX430U āriene uzreiz piesaista uzmanību. Tumši zilās Royal Blue krāsas testa modelim ir spīdīgs vāks, kurā var spoguļoties gluži kā vienā otrā jaunākās paaudzes viedtelefona mugurā. Tas diemžēl nes līdzi nelāgo blakusefektu – pirkstu nospiedumus. No tiem ir grūti izvairīties, jo dators ir kaut kā jāpārnēsā un plaukstas vākam pieskarsies, gribot negribot. Kaut vai ieliekot to komplektā iekļautajā maciņā. Tādēļ būs vien jāradinās turēt pa rokai mīkstu lupatiņu un ik pa laikam nopucēt vāku.

Atbilstoši ultraplāno datoru klasei UX430U ir patiešām kompakts. Tas ir 1,59 centimetrus biezs, bet nolocītās malu formas dēļ izskatās pat plānāks. 

Tastatūras daļa ieturēta Asus raksturīgajā stilā ar lieliem, ļodzīgiem, bet salīdzinoši klusi strādājošiem, apgaismotiem taustiņiem, starp kuriem ir 2,5 milimetru atstarpes nejaušas nospiešanas iespējas mazināšanai. 

Padarbojoties ar UX430U, ātri vien top skaidrs, ka laiki, kad ultraplānie datori bija skaistas rotaļlietas interneta pārlūkošanai, ir aizgājuši nebūtībā. Skaitļi runā paši par sevi – datorā ir 8. paaudzes Intel Core i7-8550U procesors ar 1,8 GHz takts frekvenci, 16 GB operatīvā atmiņa un 512 GB ātrā SSD iebūvētā atmiņa. Desertam pievienota atsevišķa NVIDIA GeForce MX150 grafiskā karte, nevis integrētā. Tas datoru padara pievilcīgāku spēļu cienītājiem.

Lai kā procesors censtos taupīt enerģiju, tam izmēģinājumu laikā nebija pa spēkam attaisnot ražotāju solīto deviņu stundu darba laiku. Biroja darba ritmā UX340U ar vienu uzlādi darbojās vien nepilnas septiņas stundas, kas šīs klases datoriem ir salīdzinoši maz. Ja tiek intensīvi noslogota grafiskā karte, piemēram, spēlējot spēles, 50 Wh akumulatora satura patēriņš būtiski pieaug. Šādā ritmā elektrības pietiek vien 4–5 stundām.

Visu tehnoloģiju apskatu Zem spoguļa paslēpts dators lasiet 27. jūlija laikrakstā Dienas Bizness


Asus ZenBook UX430U

Plusi

Kompakts un viegls

Jaudīgs procesors

Kvalitatīvs ekrāns

Mīnusi

Skaļš dzesētājs

Īss baterijas darbības laiks

Vienmuļš dizains

Cena ap 1150 eiro

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.