Tirdzniecības centrā Spice Rīgā atvērts jaunākais Apple Premium Reseller veikals, ko pārstāv iDeal. Jautāts par Apple produktu dārdzību, iDeal Latvijas filiāles vadītājs Mārtiņš Amtmanis biznesa portālam db.lv atbild, ka tas ir izplatīts stereotips. 

Jaunatvērtā veikala kopējā platība ir 152 m2, un tajā strādā seši darbinieki.

iDeal ir autorizētais Apple izplatītājs Latvijā. Pirmais iDeal Apple Premium Reseller veikals Latvijā tika atvērts pirms desmit gadiem – 2008. gadā. 

M. Amtmanis kā iemeslu veikala atvēršanai tieši tirdzniecības centrā Spice min to, ka tas esot «viens no jaudīgākajiem iepirkšanās centriem Rīgā gan piedāvājuma, gan izvietojuma ziņā» un apkārt esošie zīmoli jau piesaista īsto publiku. Izvēle atvērt veikalu Spicē bijusi acīmredzama.

iDeal otrajā veikalā ieguldītās investīcijas esot ievērojamas, taču precīzu apjomu M. Amtmanis neatklāj. Esot saņemts arī ražotāja atbalsts, un iDeal cer ieguldīto naudu atpelnīt aptuveni gada laikā.

Kopš šā gada aprīlī tika atklāts jaunais Apple produkcijas izplatītāja iStyle Apple Premium Reseller veikals tirdzniecības centrā Akropole, konkurence kļuvusi asāka. «Tirgus regulē šīs lietas, un tagad jāvēro, kādu pienesumu dos jaunais veikals. Par savu vietu mēs pacīnīsimies,» teic M. Amtmanis.

Jautāts par Apple produktu augstajām cenām un pircēju izvēli Latvijā, M. Amtmanis atbild: «Apple produktu dārdzība ir izplatīts stereotips, jo, ilgtermiņā lietojot, Apple produkti izrādās tieši lētāki, tie ilgāk kalpo tehniski un lietotājiem tik ātri neapnīk, ko var dēvēt par produkta «morālo» dzīves ilgumu. Cilvēki joprojām izvēlas Apple tehniku, papildpakalpojumus un servisu. Lai gan Apple produktus bieži izvēlas iegādāties klienti ar mazliet augstākiem ienākumiem, iDeal ir gatavi pierādīt, ka katrs var atļauties šos produktus.»

2008.gadā, kad tika uzsākta mazumtirdzniecība iDeal pirmajā specializētajā Apple Premium Reseller veikalā, lielākā lietotāju daļa bija radošo sfēru profesionāļi, tostarp dizaineri, arhitekti un mūziķi, kuri iegādājās programmatūru, Mac datorus un to aprīkojumu – peles, klaviatūras, kabeļus – darba vajadzībām. «Šobrīd tas ir pamatīgi mainījies, Apple ir kļuvis par plaša patēriņa produktu un pakalpojumu ražotāju. Klienti ir ļoti dažādi, tostarp  mājsaimnieces, advokāti, uzņēmumu vadītāji, mākslinieki un programmētāji,» novērojis M. Amtmanis.