Samsung jaudīgo Galaxy Note sēriju sašķēlis divos modeļos un piešķīris jaunas funkcijas S Pen irbulim

Kopš Note sērijas pirmsākumiem 2011. gadā, Samsung konstanti piedāvājis pircējiem tikai vienu sava lielākā viedtelefona modeli. Par izņēmumu var uzskatīt vien Note 4, kam pievienojās Note Edge ar noliektu ekrāna labo malu, uz kura varēja redzēt paziņojumus un uzlikt programmu īsceļus. Šogad korejieši ar Note sēriju izdarījuši to pašu, ko savulaik ar flagmani Galaxy S. Proti, sagatavojuši uzreiz divus dažādus modeļus Note 10 un Note 10+, kas atšķiras ne vien ar cenu, bet arī ar tehniskajiem parametriem. Mēs, protams, ķeramies klāt labākajam no abiem – Note 10+.

Jau pērnā gada Note 9 šīs sērijas cienītājiem lika aizdomāties, vai ir vērts pāriet no gadu vecākā modeļa uz jauno, jo būtiskākā atšķirība bija vairāk funkciju piešķiršana S Pen irbulim. Šogad dilemma būs līdzīga, jo Samsung atkal ir gājis lēnīgas evolūcijas ceļu, noslīpējot negludumus un piemetot pa kādai jaunai iespējai, bet tā īsti nepārsteidzot aizvien prasīgākos patērētājus.



Nevar izslēgt teoriju, ka Samsung izpētes un attīstības nodaļa visu enerģiju veltīja inovatīvā Galaxy Fold izstrādei un pēcāk arī kļūdu novēršanai, tādēļ fundamentālai Note pārstrādāšanai vienkārši «rokas izrādījās par īsām». 

Kā jaunās paaudzes tālruņos ierasts, aizmugurējā kamera ir izvirzīta kādu milimetru uz āru. Par laimi, Samsung attapušies, ka stiklu ieskaujošo metāla līsti var pastiept mazliet garāku un tādējādi izveidot drošības žogu, kas neļauj stiklam pieskarties pie galda virsmas, uz kuras tālrunis noguldīts.

Note vēsturiski bijis ļoti ātrs viedtelefons profesionāļiem. Samsung turpina turēt augsto latiņu, aprīkojot jauno modeli ar 7 nanometru Exynos 9825 astoņu kodolu procesoru ar diviem lieljaudas 2,73 GHz, diviem 2,4 GHz un četriem taupīgiem 1,9 GHz kodoliem. Tam talkā nāk tālruņiem netipiski liela 12 GB operatīvā atmiņa. Skaidrs, ka veiktspēja šim tālrunim ir augstākajā līmenī, lai arī testu rezultātu listē tas neieņem pašu augstāko pakāpienu un nedaudz piekāpjas, piemēram, OnePlus 7 Pro. Ikdienas lietošanā tālrunis nesāk piebremzēt pat pēc stundu ilgas nepārtrauktas noslodzes.

Patīkami, ka ar datu krātuvi korejieši nav skopojušies. Mazākais pieejamais variants ir 256 GB, lielākais – 512 GB.

Pie jaunumiem vērts pieminēt ar S Pen irbuli saistītās funkcijas. Note 10+ prot pārvērst ar irbuli ekrānā tapušo rokrakstu drukātā tekstā, tādējādi atvieglojot piezīmju pārvēršanu citiem saprotamos dokumentos. Jāteic, ka ierīce ļoti labi tiek galā arī ar latviešu valodas rakstību. Ja vien rokraksts ir kaut cik salasāms, tad Note 10 nekļūdīgi atpazīst kā drukātos, tā rakstītos burtus. 

Lai arī Note 10+ nav pat milimetru garāks un platāks par priekšgājēju, tajā ietilpināts 6,8 collu displejs salīdzinājumā ar pērnā gada 6,4. Tas panākts ar vēl šaurākām apmalēm un augšējās sensoru joslas novākšanu. Pat sarunām paredzētais skaļrunis tagad ir paslēpts zem ekrāna un skan cauri korpusam. Tas ir gana jaudīgs, jo, klausoties Dolby Atmos testu materiālus, augšējā un apakšējā skaļruņa sniegumu pat nevar atšķirt. Turklāt augšējo 

Kamēr flagmaņu klasē notiek nežēlīga kauja par labākās fotokameras titulu, Samsung nolēmuši ar Note 10+ apgūt daudzsološo, bet mazliet novārtā pamesto video lauciņu. Tālrunis ar trīskāršo aizmugurējo kameru spēj uzņemt Live Focus Video, ko varētu dēvēt par video formāta portreta režīmu. 

Foto režīmā no 12 megapikseļu galvenās, 12 MP telefoto, 16 MP ultra platleņķa lēcas un dziļuma sensora sastāvošā kamera darbojas aptuveni tikpat labi kā Galaxy S10+. Lielākoties bildes ir labas, ar izteiktu dziļuma efektu. Laiku pa laikam pieviļ krāsu attēlojums, te padarot fotogrāfijas blāvākas, te pārāk košas, un labāku sniegumu gribētos arī no nakts režīma. Zibspuldze gan ir spēcīga, un tumsā to droši var laist darbā.


Visu viedierīces apskatu lasiet 13. septembra laikrakstā Dienas Bizness, meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.