Huawei pašu izstrādātā operētājsistēma HarmonyOS tik drīz netiks izmantota jaunos Ķīnas tehnoloģiju giganta viedtelefonos, atsaucoties uz Ķīnas medijos Huawei pārstāvju pausto, ziņo tehnoloģiju portāls TechRadar. Tikmēr Latvijā uzņēmuma pārstāvniecība prezentējusi vairākus jaunus produktus, tostarp tālruni NOVA 5T, kuru darbina Android operētājsistēma.

Jāatgādina, ka 2019. gadā Huawei bizness rietumvalstīs piedzīvoja vairākus satricinājumus – pēc tam, kad ASV sankciju dēļ Huawei jaunajos tālruņos tika liegts izmantot Android operētājsistēmu, Ķīnas tehnoloģiju ražotājs laida klajā HarmonyOS – pašu radītu operētājsistēmu. Pasaules mediji izteica minējumus, ka drīz vien HarmonyOS varēs redzēt jaunajos Huawei tālruņos, taču patlaban izskatās, ka jaunajā Huawei P40 sērijā jaunās operētājsistēmas nebūs, raksta TechRadar, atsaucoties uz Huawei prezidentu pasaules mediju un komunikācijas jomā Džoi Tanu (Joy Tan). Saskaņā ar viņa pausto, «lai izveidotu dzīvotspējīgu alternatīvu Android operētājsistēmai, būs nepieciešami gadi».

Kā iepriekš Huawei pārstāvji norādījuši pasaules medijiem, «Android ir Huawei primārā izvēle, ja runa ir par operētājsistēmu. Savukārt, ja uzņēmumam ASV sankciju dēļ nāksies no tās atteikties, tiks izstrādāta un ieviesta HarmonyOS».

!Atbildot uz jautājumu, kā Huawei izdevies laist klajā tālruni ar Android operētājsistēmu, spēkā esot ASV sankcijām pret uzņēmumu, Huawei pārstāvji Latvijā portālam Db.lv pauda, ka tālrunis NOVA 5T tika izstrādāts un sertifikācija tam tika iegūta vēl pirms ASV vērstajam sankcijām, līdz ar to šajā telefonā ir pieejama Android operētājsistēma. 

Āzijas tirgū šis tālrunis tika piedāvāts jau pirms dažiem mēnešiem.

Jāpiebilst, ka Huawei šonedēļ Latvijā prezentēja četrus produktus – jaunu viedpulksteni WatchGT2, līdzšinējo flagmani P30 Pro jaunā dizainā, bezvadu austiņas Freebuds3, kā arī tālruni NOVA 5T, kurš darbojas ar Android operētājsistēmu.

NOVA5T darbina Kirin 980 čipkopa, tam ir četras aizmugurējās kameras (ar 48MP HD lēcu, 16MP platleņķa lēcu, 2MP makro lēcu un 2MP bokē lēcu) un viena priekšējā 32MP kamera, kas iebūvēta telefona ekrānā.

Tāpat šā gada septembrī Minhenē tika prezentēts Huawei flagmanis Mate 30 Pro, kurš darbojas ar Android operētājsistēmu, taču kurā nav pieejami Google pakalpojumi, piemēram, Google maps, Gmail u.c.

Saskaņā ar Statista sniegtajiem datiem 2018. gadā 88% no viedtelefonu lietotājiem izmantoja ierīces ar Android operētājsistēmu.