Jaunākā EMUI 9 saskarne tagad pieejama arī vecākiem Huawei viedtālruņu modeļiem, piemēram, Mate 9 un P10, kas tirgū pieejami no 2016. gada beigām. Pateicoties EMUI 9, iepriekšējās paaudzes Huawei tālruņu lietotājiem nodrošināta visjaunākā Huawei lietotāja saskarne, informē uzņēmumā.

EMUI 9 konfigurācijas vienības tikušas samazinātas par 10%, un tas ļauj vecāku viedtālruņu modeļu īpašniekiem gūt labāku lietotāja pieredzi. Ja tālrunis vēl nav atjaunināts uz EMUI 9, tālrunī lietotājiem ir pieejamas instrukcijas (Settings → Software Update).

Saskaņā ar datiem, kas iegūti 2019. gada 3. jūnijā, to lietotāju skaits, kuri ir atjauninājuši EMUI 8.X uz EMUI 9, pārsniedz 80 miljonus cilvēku visā pasaulē un šis skaitlis turpina augt. Tiek lēsts, ka līdz jūnija beigām būs jau 100 miljoni EMUI 9 saskarnes lietotāju visā pasaulē.

EMUI 9 ir pieejams sekojošajiem tālruņiem: Mate9, Mate9 Pro, P10, P10 Plus, Mate10 Pro, P20, P20 Pro, P20 Lite, Mate20 Pro, Mate20 Lite, P-Smart. EMUI 9 lietotājsaskarne jau ir iepriekš instalēta P30 un P30 Pro viedtālruņos.

Jau ziņots, ka ASV un vairākas citas valstis ierobežojušas Huawei ražojumu lietošanu, galvenokārt telekomunikāciju infrastruktūrā, norādot ka šis uzņēmums ir tuvs Ķīnas valdībai un tā ražojumi var tikt izmantoti nesankcionētai informācijas iegūšanai. Huawei noraida šādas apsūdzības.

Huawei arī akcentē, ka ir saņēmis atbalstu no vairākām organizācijām un asociācijām, kas iepriekš bija atņēmušas Huawei pieeju pie atmiņas karšu un dažādu savienojumu tehnoloģiju izmantošanas. Proti, tādas organizācijas kā Bluetooth SIG, Wi-Fi Alliance un JEDEC (USB standarta uzturētājs) ir atgriezušās pie sadarbības ar Huawei.