"Huawei" vidējās klases "P Smart" sērijas ceturtais modelis "Pro" piedāvā ekrānu bez traucēkļiem un interesantu kameras risinājumu

Jau trešo gadu pēc kārtas Ķīnas tehnoloģiju kompānija "Huawei" iesākusi, laižot klajā gados vai sirdī jaunajiem lietotājiem paredzētu "P Smart" sērijas viedtālruni. 2018.gada celmlauzim gadu vēlāk sekoja "P Smart 2019", vasarā pa vidu iespraucās "P Smart Z" ar inovatīvu izbīdāmu priekšējo fotokameru un tagad saimei pievienojas "P Smart Pro". Kādēļ gan šī vidējās klases ierīce izpelnījusies tik drīzu atjauninājumu un vai tā vispār ir pircēju uzmanības vērta?

Vidējā klase viedtālruņu tirgū ir izplūdusi visos virzienos. Tajā ražotāji pamanās iemānīt gan pablāvas ierīces, kuru galvenais trumpis ir zema cena, gan visnotaļ respektējamus produktus, kas dažās sfērās pat izaicina flagmaņus. Par spīti ambiciozajam vārdam "Pro" nosaukumā, jaunais "P Smart" ir kaut kur pa vidu.

Dizains

✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

Inženieriem un dizaineriem laužot šķēpus, kā maksimāli netraucējoši iestrādāt tālruņu fasādē pašportretu kārotājiem tik nepieciešamo priekšējo fotokameru, tapuši dažādi risinājumi. To vidū arī pērn ieraudzītais izbīdāmās kameras princips, kāds tagad izvēlēts arī "P Smart" sērijai. Tas ļāvis piedāvāt patērētājiem prāvu 6,59 collu ekrānu bez jebkādiem traucēkļiem, ja par tādiem neuzskata paplatās apmales un diezgan biezu, nefunkcionālu melnu joslu zem displeja. Apmaļu dēļ 206 gramus smagā tālruņa ekrāns aizņem vien 84,7% no pieejamā laukuma. No ierīces, kuras ekrānā nemājo kamera, varētu vēlēties vairāk. 

Platās apmales krietni «uzpūš» tālruņa gabarītus. Tas ir 7,72 centimetrus plats un nelielās plaukstās šķitīs neparocīgi liels. Jauniešiem ar vienu roku to vadīt būs pagrūti.

Kopumā korpuss atstāj patīkamu iespaidu. Stingro alumīnija rāmi no abām pusēm ieskauj stikls un tālrunis pieejams arī "Huawei" raksturīgajā zaigojošajā zilibaltajā toņmaiņas krāsā. Pat izbīdāmais kameras mehānisms izskatās izturīgs. Tas droši un ar dzirdamu rūkoņu vizinās pa atvēlēto trajektoriju un nekas neliecina, ka nejauša aizķeršana varētu salocīt vai nolauzt metāla plāksnīti. Ja fotografēšanas laikā tālrunis izkrīt no rokām, "P Smart Pro" iestrādātie sensori reaģē uz briesmām un ievelk kameru korpusā. Tiesa, tas nenotiek diez ko ātri. Ja ierīce mēro aptuveni pusotru metru no rokām līdz grīdai, tad mehānisms nostrādā. Taču dažu desmitu centimetru kritienā dīvānā kamera nepaspēj pilnībā paslēpties. 

Neraugoties uz to, ka ierīcei ir kvalitatīva priekšējā kamera, tā nav aprīkota ar sejas atpazīšanas sistēmu. Vienīgais biometriskais identifikators ir ieslēgšanas pogā sānos iestrādātais pirkstu nospiedumu lasītājs. Neraugoties uz nelielo laukumu, tas darbojas ātrāk un precīzāk nekā zem ekrāna paslēptie sensori "Huawei" tālruņos.

Aizmugurējā trīskāršā kamera izkārtota vienā slejā un, kā ierasts, izvirzīta pāris milimetrus ārpus korpusa. Lai to pasargātu no skrāpējumiem saskarē ar cietām virsmām, neatliek nekas cits, kā lietot komplektā iekļauto biezo, caurspīdīgo silikona aizsargvāciņu.

Veiktspēja

✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 7 punkti no 10)

Vidējās klases ierīces reti iepriecina ar jaudīgu procesoru, un arī "P Smart Pro" izmantots «iztikas minimums» aktīvam viedtelefona lietotājam. Pašu ķīniešu 12 nanometru arhitektūrā veidotais HiSilicon Kirin 710F procesors ar četriem 2,2 GHz un četriem 1,7 GHz kodoliem puslīdz labi tiek galā ar tiešajiem pienākumiem. Salīdzinājumā ar vasarā prezentētā "P Smart Z" 4 GB operatīvo atmiņu, šim ir 6 GB.

Tas raiti ielādē interneta portālus, neraustās tos ritinot, īpaši nekavējas ar programmu atvēršanu un aizvēršanu, taču manāmi sagurst, kad tā ekrānu piepilda daudz kustīgu objektu datorspēlēs vai arī viena aiz otras tiek atvērtas daudzas lietotnes. Veiktspējas testos tālrunis turas vienā līmenī ar līdzvērtīgām ierīcēm un gadu seniem augstākas klases modeļiem, piemēram, "Huawei Mate 20 Lite". 

128 GB iebūvēto atmiņu var papildināt ar microSD karti tādējādi iegūstot gana daudz vietas multimediju saturam un programmām.

Interesanti, ka šim modelim, kas prezentēts krietni pēc "Mate 30 Pro", ir Google servisu atbalsts un Play veikals. Acīmredzot ražotājs to kaut kādā veidā noformējis kā vasaras modeļa turpinājumu, uz kuru amerikāņu sankcijas neattiecas. 

Ekrāns un skaņa

✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 7 punkti no 10)

Prāvajam ekrānam izmantots LTPS jeb šķidro kristālu IPS tehnoloģijas ekrāns ar pieņemamu 2340x1080 pikseļu izšķirtspēju. Tie veido blīvumu 391 punkts uz collu. Lai arī LCD tehnoloģija vairs netiek pieskaitīta iekārojamo kategorijai, tā savu darbu paveic. Ekrāns ir pietiekami detalizēts, lai tajā labi izskatītos gan augstas izšķirtspējas filmas, gan paša uzņemtais saturs. Īpašu sūdzību nav arī par krāsu attēlojumu, vienīgi maksimālais spilgtums varētu būt augstāks. Tumšās ziemas dienās ar to pietiek, taču ir pamatotas aizdomas, ka košā vasaras saulē ekrānu būs grūti saskatīt. 

Ikdienā diezgan traucē ierīces izteikti noapaļotie stūri, jo tie «nocērt» pusi no krustiņiem virs interneta vietnēm mūždien iznirstošo reklāmu malās. Tos ir gan grūtāk pamanīt, gan nospiest, lai aizvāktu traucējošo saturu. 

Līdzīgi kā citām uz mūzikas atskaņošanu nespecializētām ierīcēm, "P Smart Pro" ir tikai viens īsts skaļrunis korpusa apakšā. Tas ir vidēji skaļš, taču pilnībā atkarīgs no pieciem sīkiem caurumiņiem blakus USB-C pieslēgvietai. Ja atveres kaut kas aizsedz, skaņas vienkārši nav. 

Fotokamera

✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

"P Smart Pro" kameras «uz papīra» izskatās vilinoši. Aizmugurējās trīskāršās kameras galvenā moduļa attēla sensoram ir 48 megapikseļi. Ar tādu rādītāju gadu mijā varēja lepni gozēties pat starp flagmaņiem. Pārējie moduļi ir pieticīgāki – 120 grādu 8 MP ultra platleņķa un 2MP dziļuma sensors, kas ievāc fona informāciju un ļauj izpludināt attēlu ap centrālo kadru. 

Fotogrāfijas parasti gan tiek veidotas 12 megapikseļu izmērā. Ir iespēja pārslēgties arī uz lielo versiju, taču līdz ar to ne vien katrs fails kļūst aptuveni trīsreiz lielāks, bet arī tiek zaudētas dažas fotokameras funkcijas. 

Vispārējā attēlu kvalitāte ir diezgan laba, jo īpaši labos apstākļos. Trokšņu novākšanas sistēma savu darbu labi padara arī mākoņainās ziemas dienās ārā un telpās bez mākslīgā apgaismojuma. Šādos apstākļos tai lielākos izaicinājumus rada izteikti gaismas avoti – gaišs logs, atspīdums no stikla vai metāla un tamlīdzīgi. Šīs zonas fotogrāfijā izskatās izplūdušas.

Apgaismojumam mazinoties, attēlu kvalitāte strauji pasliktinās un jāņem talkā īpašais nakts režīms. Pustumsā tas izglābj situāciju un padara bildes ne vien lietojamas, bet pat baudāmas. Tas galvenokārt attiecas uz pilsētas ainavām, nevis atsevišķiem objektiem tumsā.

Izbīdāmajā atvilktnē ir pietiekami daudz vietas palielai lēcai un 16 MP attēla sensoram, tādēļ priekšējai kamerai padodas glītas bildes. Ja mākslīgā intelekta algoritmam nedod pārāk daudz brīvības, tad portreti pat sanāk dabiski. Pretējā gadījumā tas aizraujas ar izskaistināšanu un, līdzīgi kā citi austrumu lielvalsts telefoni, balina un gludina ādu.

Akumulators

✪✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Pateicoties taupīgam procesoram un vidējās klases telefoniem respektabli ietilpīgam 4000 mAh akumulatoram, "P Smart Pro" lietotājam par uzlādi pārāk bieži nebūs jādomā. Izmēģinājumu nedēļās tas bez grūtībām nokalpoja divas darbadienas un nakti starp tām. 

Nepārtrauktā video straumēšanas režīmā tālrunis darbojās aptuveni 12 stundas, kas ir tiešām labs rādītājs šādas cenu kategorijas ierīcei. Tātad ar vienu uzlādi var noskatīties pat 5-6 pilnmetrāžas filmas. 

Uzlādi gan varētu vēlēties ātrāku. Tālrunim komplektā ir 10W lādētājs, kas piepilda bateriju divās stundās. Arī bezvadu uzlādes tehnoloģija šo ierīci nav sasniegusi. 

Gala vērtējums

✪✪✪✪✪✪✪✪

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

Ņemot vērā cenu, "Huawei P Smart Pro" piedāvā gana daudz interesantu lietu. Izbīdāma, korpusā paslēpta priekšējā kamera, liels ekrāns un ilgi strādājoša baterija ir tikai dažas no tām. Arī trīskāršā aizmugurējā kamera sagādās vairāk prieka brīžu nekā vilšanos. Trūkumiem jāpieskaita viduvējais procesors, lēnā uzlāde un platās apmales ap ekrānu.


Vērtējums

"Huawei P Smart Pro"

(Cena 360 eiro)

Plusi

Intensīvā lietošanas režīmā baterija kalpo pusotru dienu

Inovatīva izbīdāma priekšējā kamera

Plašs, labas izšķirtspējas ekrāns


Mīnusi

Neatbalsta bezvadu uzlādi

Nav NFC

Priekšējā kamera aizraujas ar nedabisku izskaistināšanu



Tehniskie dati:

Izmērs: 163.1 x 77.2 x 8.8 mm

Svars: 206g

Ekrāns: 6.59-collu LTPS IPS LCD, 1080 x 2340 izšķirtspēja

Procesors: HiSilicon Kirin 710F (12nm astoņu kodolu: 4x 2,2GHz un 4x1,7GHz)

Atmiņa: 128GB iebūvētā un 6GB operatīvā

Operētājsistēma: Android 9.0 OS

Akumulators: 4000mAh 

Aizmugurējā fotokamera: 

Galvenā 48 MP, f/1.8, 1/2.0", 0.8µm, PDAF

Ultra platleņķa 8 MP, f/2.4, 13mm 

Dziļuma sensors 2 MP, f/2.4

Priekšējā fotokamera: 16MP, f/2.2