Jauns trieciens Huawei

Viedierīces
2019. gada 23. maijs 10:30

Japānas elektronikas ražotājs «Panasonic» ceturtdien paziņoja, ka apturēs biznesa saites ar Ķīnas telekomunikāciju kompāniju «Huawei», pievienojoties kompānijām, kas distancējas no Ķīnas uzņēmuma saistībā ar ASV aizliegumu ar to sadarboties.

Paziņojums izplatīts dienu pēc tam, kad četri lielākie Japānas un Lielbritānijas mobilo sakaru operatori paziņoja, ka atliek jaunā «Huawei» viedtālruņa ar 5G tehnoloģiju palaišanu tirgū.

«Esam izbeiguši jebkādus biznesa darījumus ar «Huawei» un 68 tās grupas kompānijām,» pret kurām vērsts ASV aizliegums sadarboties, paziņoja «Panasonic» preses pārstāvis Džo Flinns, piebilstot, ka tāds rīkojums kompānijā izplatīts trešdien.

Flinns informēja, ka «Panasonic» ar «Huawei» saista «elektronisko detaļu» piegādes, bet detalizētāku informāciju viņš nesniedza.

ASV valdības aizliegums attiecas uz ASV ražotiem produktiem. «Panasonic» ASV ražo daļu detaļu, kas tiek piegādātas «Huawei». apstiprināja Japānas uzņēmums.

Pēc ASV valdības paziņojuma ASV interneta kompānija «Google» paziņoja, ka pakāpeniski samazinās sadarbību ar «Huawei», kas savās viedierīcēs izmanto «Google» operētājsistēmu «Android».

Lielbritānijas telekomunikāciju operators EE trešdien paziņoja, ka šomēnes palaidīs 5G tīklu, bet neizplatīs «Huawei» pirmo tālruni ar 5G tehnoloģiju «Huawei Mate 20 X 5G». Tāpat pakāpeniski tiks izņemts «Huawei» aprīkojums no visjutīgākajiem tīkla infrastruktūras elementiem.

Drīz pēc tam arī «Vodafone» paziņoja, ka «uz laiku» aptur iepriekšējos pasūtījumus «Huawei» 5G viedtālruņiem.

Britu raidsabiedrība BBC vēstīja, ka Lielbritānijas kompānija ARM, kas ražo procesorus, ko izmanto lielākajā daļā mobilo ierīču, gatavojas saraut saites ar «Huawei».

Arī Japānas mobilo sakaru operatori paziņoja, ka atliek «Huawei» jauno viedtelefonu laišanu tirgū.

ASV un Ķīnas tirdzniecības karam pēdējās nedēļās saasinoties, ASV Tirdzniecības ministrija aizliedza ASV kompānijām pārdot «Huawei» savas tehnoloģijas bez valdības piekrišanas. Pirmdien ministrija paziņoja, ka noteikts 90 dienu pielāgojumu periods šim aizliegumam.

ASV apsūdz «Huawei» par palīdzību Ķīnas valdībai izspiegot citas valstis, savukārt «Huawei» šīs apsūdzības noraida.