Ķīnas viedtālruņu ražotājs Xiaomi Corp 2020. gadā plāno laist tirgū vairāk nekā desmit 5G tālruņus, pavēstījis tā vadītājs Lei Juns, ziņo Reuters. 

Xiaomi Ķīnas tirgū izjūt asu konkurenci ar Huawei Technologies. Pagājušajā mēnesī Xiaomi laida klajā Xiaomi Mi 9 Pro, uzņēmuma pirmo tālruni, kas atbalsta 5G un paredzēts vietējam tirgum. 

Pēc Xiaomi vadītāja teiktā, pieprasījums pēc tālruņa pārsniedzis uzņēmuma prognozes un pat izraisījis problēmas piegādes ķēdē. Tas mudinājis Xiaomi nākamgad laist klajā 5G modeļus ar dažādiem cenu līmeņiem.

«Nozarē strādājošie baidās, ka nākamgad 4G modeļi vairs netiks pirkti. Šis ir solis bez izvēles iespējām,» viņš piebildis, paužot cerību, ka savu darbību 5G ieviešanā paātrinās arī mobilo sakaru operatori. 

2019. gada otrajā ceturksnī Xiaomi daļa Ķīnas viedtālruņu tirgū bija 11,8%, kas ir mazāk nekā gadu iepriekš, kad tā bija 13,9%, liecina pētījumu firmas Canalys dati.

Sarukuši arī visu pārējo Ķīnas viedtālruņu zīmolu pārdošanas dati, jo ķīnieši - patriotisma vadīti - dod priekšroku Huawei, kam radušās globāla mēroga reputācijas problēmas saistībā ar pārmetumiem spiegošanā. 

Tomēr Xiaomi guvis panākumus Eiropā, kur tas ir salīdzinoši jauns tirgus spēlētājs. Tā tirgus daļa reģionā 2019. gada otrajā ceturksnī sasniedza 9,6%, salīdzinot ar 6,5% gadu iepriekš, padarot to par vienu no visstraujāk augošajiem viedtālruņu zīmoliem reģionā.