Apple viedtelefona budžeta versija iPhone XR ir diezgan «liesa», bet vismaz cenas ziņā pieejamāka vidusmēra pircējam. Cena modelim ar 64 GB iebūvēto atmiņu ir ap 880 eiro. 

Ar aizvien jauniem cenu rekordiem pārbaudot sava fanu pūļa spēju un vēlmi maksāt, Apple šogad tomēr attapās, ka jaunu pircēju «iebarošanai» nepieciešams kaut kas lētāks. Tā mēnesi pēc iPhone XS un XS Max veikalos nonāca arī «budžeta» versija XR, kas cenas ziņā gan drīzāk konkurē ar dārgākajiem flagmaņiem.

Kopš oktobra nogales no dažādiem avotiem izskanējušas diametrāli pretējas ziņas par patērētāju ieinteresētību XR – sākot no apgalvojumiem, ka tas ir vislabāk pirktais «aifons», un beidzot ar baumām, ka rūpnīcās apturēta šo telefonu ražošana niecīgā pieprasījuma dēļ. Lai vai kā, jaunajiem iPhone kārotājiem šī ir iespēja iepazīt par ikonu kļuvušo tālruni, ietaupot vairākus simtus no zīmola flagmaņa cenas.

Vizuāli XR ir ļoti līdzīgs savam dārgākajam brālim XS. 6,1 collas displejs stiepjas no viena korpusa gala līdz otram, neatstājot vietu pogām.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Augšpusē ir par sērijas atpazīšanas zīmi kļuvušais ekrāna «iegrauzums», malās pogu izkārtojums ir jau gadiem ilgi iPhone lietotājiem pierastais.

Acīmredzot, vēlēdamies sagādāt taupīgajiem faniem labāko lietošanas pieredzi, Apple tālrunī ievietojis tādu pašu jauno septiņu nanometru seškodolu A12 Bionic procesoru, kāds ir abos šā gada flagmaņos. Tam ir divi 2,5 GHz Vortex un četri 1,6 GHz Tempest kodoli. Vienīgi XR procesoram piepalīdz 3 GB operatīvā atmiņa, nevis 4 GB kā XS. Tas varētu izskaidrot, kādēļ veiktspējas testos «budžeta» telefons uzrāda nedaudz pieticīgākus rezultātus. Taču tie tāpat ir augstāki nekā pērnā gada iPhone X.

Atšķirībā no dārgajiem modeļiem, kuri šogad ieguva OLED displejus, XR pie patērētājiem dodas ar ierasto LCD. Turklāt ar visai viduvēju, budžeta klasei piestāvošu 828x1792 pikseļu izšķirtspēju jeb 326 attēlu veidojošajiem punktiem uz vienu collu un bez HDR atbalsta.

Tas ir diezgan košs, taču ne ar ko neizceļas uz veselas plejādes citu, krietni lētāku vidējās klases ierīču fona. 

XR izmantota identiska galvenā kamera ar Quad-LED zibspuldzi kā XS, taču tajā nav otrās telefoto kameras. Līdz ar to budžeta telefona lietotājiem ir mazākas iespējas uzņemt kvalitatīvus attēlus pietuvinājumā. Pārējos gadījumos rezultāts ir līdzīgs, un XR Portreta režīmā pat piedāvā piešķirt attēlam bokē efektu jeb izpludināt fonu. Tas gan attiecas tikai uz cilvēku sejām, jo dzīvniekus kamera neatzīst par portretu cienīgiem.

Neraugoties uz viduvējo 2942 mAh akumulatoru, iPhone XR uzrāda pieklājīgus darbības ilguma rādītājus. Piemēram, filmas tas spēj rādīt ilgāk, nekā normāls cilvēks skatīties. Nepārtraukti atskaņojot video, baterija izturēja vairāk nekā 15 stundas. Arī ikdienas lietošanā tālrunis bez īpašām grūtībām nokalpo vairāk nekā diennakti. 

Bēdīgi, ka Apple tālruņi joprojām atbalsta ne vairāk kā 7,5 vatu elektrisko jaudu un komplektā iekļauts vien piecu vatu lādētājs, tādēļ telefonam «jākarājas pie vada» vairāk nekā divas stundas. 

Visu tehnoloģiju apskatu Kad lētais vairs nav lēts lasiet 7. decembra laikrakstā Dienas BiznessLasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.