Samsung Galaxy S sērijas 10. gadadienā izgatavotajā S10+ apvienotas šā brīža iespaidīgākās inovācijas

8. martā pārdošanā nonākušie Samsung Galaxy S viedtelefoni sērijas jubileju svin īpatnējā noskaņojumā, kas spilgti raksturo simboliskās krustceles, kurās nonākusi visa viedierīču industrija. No vienas puses, jaunie flagmaņi ir neapšaubāmi labākais un inovatīvākais korejiešu veikums visu sērijas desmit gadu ilgajā vēsturē. Noslīpēti līdz pēdējam sīkumam un piepildīti ar papildiespējām, par kādām, teiksim, Galaxy S5 prezentēšanas brīdī retais uzdrošinājās sapņot. Taču gan nupat notikušajā Mobilās pasaules kongresā (MWC), gan masu medijos cilvēki ar lielāku interesi lutināja pagaidām vien izredzētajiem aptaustāmo Fold ar atlokāmu ekrānu.

Tas apstiprina jau gadiem ilgos novērojumus, ka lietotāji ir izslāpuši pēc kaut kā radikāli jauna. Kamēr nākotne tikai tuvojas, iepazīsim šā brīža iespaidīgāko viedtelefonu Samsung arsenālā – Galaxy S10+.

Dizains

Turpinot desmitgadi ilgo tradīciju, Samsung jaunajā modelī ieviesis dažus zīmīgus «vaibstus», kas to palīdz atšķirt no priekšgājējiem. Šoreiz neapšaubāmi uzkrītošākais ir ekrānā iestrādātā duālā priekšējā kamera. Vienu rimbulīti gada sākumā jau bija sanācis aplūkot Ķīnas zīmolu tālruņos, bet divi uzskatāmi par jaunumu.

Otrā, uzreiz nepamanāmā, ir pirkstu nospieduma lasītāja nozušana no korpusa un paslēpšanās zem ekrāna stikla. Pieminēšanas vērta ir arī aizmugures apdare. DB rīcībā nonākušajam testa tālrunim baltais krāsojums zem stikla vāka ir ar gliemežvāka perlamutra efektu, kas gaismā atstarojas zilisārtās krāsās. Zaigošana ir gan gaumīga, gan nedaudz nomaskē pleķus uz gludās, spīdīgās virsmas.

Lietošanā 15,7x7,4 centimetrus lielais tālrunis ir gaužām parocīgs, neraugoties uz 6,4 collu ekrānu. Tas pat šķiet kompakts, ko var skaidrot ar 7,8 milimetru korpusa biezumu un ārkārtīgi pragmatiski izmantoto laukumu – displejs aizņem 93% no visas virsmas. Abpusējais stiklojums gan to padara ārkārtīgi slidenu, un lietotājam jābūt visai uzmanīgam, lai nenāktos darbībā pārbaudīt jaunā Gorilla Glass 6 izturību vai tālruņa spēju izdzīvot mitrumā. Ar pēdējo vismaz saldūdenī nevajadzētu būt problēmām, jo 175 gramu smagais S10+ atbilst IP68 ūdensdrošības standartam.

Veiktspēja

Samsung vienmēr bijis svarīgi, lai tā flagmanis būtu veiktspējas čempions, un arī jubilejas modelis nav mazinājis ambīcijas. Exynos 9820 procesors ar diviem 2,73 GHz, diviem 2,31 GHz un četriem 1,95 GHz kodoliem veiktspējas testos uzšaujas saraksta pašā galvgalī. Tā ir ierasta aina pavasaros – Galaxy S paceļ latiņu, ko citi turpmākajos mēnešos cenšas pārlēkt. Ar 8 GB operatīvās atmiņas un Mali-G76 MP12 grafiskās kartes atbalstu ierīce burtiski «lido». Ražotājs mērķtiecīgi vēlējies to padarīt ne mazāk jaudīgu par klēpjdatoru un piemērotu spēļu spēlēšanai, tādēļ Google Play veikalā īsti nevar atrast jēdzīgas programmas, kas spētu šo monstru nogurdināt. Taču par spīti jaunajai dzesēšanas sistēmai tālrunis diezgan ātri sasilst. Tas sāka sildīt plaukstu, pat dažas minūtes parotaļājoties ar Bixby Vision objektu atpazīšanas programmu.

Lielais jaunums Samsung telefonos ir ekrānā iestrādātais pirkstu nospiedumu lasītājs. Atšķirībā no pioniera Huawei, kas pērnajā oktobrī Mate 20 Pro bija aprīkojis ar optisko sensoru, korejieši izmanto 3D ultraskaņas lasītāju. Teorētiski tam vajadzētu strādāt precīzāk, atpazīt mitrus pirkstus un arī darboties caur aizsargplēvi. Turklāt tas reaģējot tikai uz dzīvu pirkstu, nevis ādas raksta atveidojumiem. Taču realitātē sensoram prasās veikt uzlabojumus. Uzliekot pirkstu uz melna ekrāna, reti izdodas trāpīt tik precīzi uz vajadzīgās vietas, lai sensors nostrādātu ar pirmo reizi. Arī iedegoties ekrānsaudzētājam, kurā iezīmēta lasītāja atrašanās vieta, ne vienmēr tālrunis atslēdzas tik ātri, kā gribētos.

Sejas atpazīšanas sistēma gan joprojām ir līmenī un nepieviļ arī pustumsā. Tā nostrādā arī gadījumos, ja ar šalli aizsegta mute, taču atsakās identificēt lietotāju, ja apslēpts arī deguns vai piere līdz acīm. Interesanti, ka atpazīšanas laikā ap kameru gluži kā pa stadionu skrien gaismiņas.

Ekrāns un skaņa

Ierasti kvalitatīvajam Super AMOLED ekrānam nosaukums nomainīts uz Dynamic AMOLED, taču lietas būtību tas nemaina. Displejs ar 19:9 malu attiecību nodrošina 1440x3040 pikseļu izšķirtspēju jeb 522 punktus uz collu, taču enerģijas taupīšanas nolūkos var pārslēgties no Quad HD+ uz mazāk «ēdelīgo» Full HD+. Arī ekrāna režīmu var mainīt no dabiska uz dzīvīgu, kas padara krāsas košākas. Blāvāku toņu cienītājiem pieejams zilās gaismas filtrs, kas mazina acis kairinošo starojumu. Citiem vārdiem sakot, ir mēģināts izdabāt atšķirīgām vēlmēm.

HDR10+ atbalstošā ekrāna kvalitāte ir teicama, bet par kameru ovālu ir pretrunīgas sajūtas. Iegrauzums ir prom, taču centimetru garais un puscentimetru platais «melnais caurums», skatoties pilnek- rāna režīmā, stūrī aizsedz attēlā gana plašu vietu. To visvairāk var just video un spēlēs, kur teksts parādās dažādās vietās, arī malās. Protams, vienmēr var pāriet uz nepilnu ekrānu un abas kameras acis paslēpsies tumšā joslā, bet tad nav lielas jēgas no milzīgā ekrāna. Tas arī neatrisina problēmu, ka informatīvo ikonu joslā ekrāna augšdaļā kameras «nozog» vietu akumulatora atlikuma rādījumam procentos. To var redzēt, vien pavelkot uz leju virtuālo aizkaru.

No diviem skaļruņiem plūstošā skaņa ir skaidra un skaļa. Turklāt tālrunis atbalsta Dolby Atmos tehnoloģijas piedāvāto skaņas «staigāšanu» no vienas telefona malas uz otru, veidojot kaut attālinātu, tomēr kinoteātri atgādinošu efektu. Mūzikas cienītājiem par prieku saglabāta arī 3,5 milimetru austiņu pieslēgvieta, lai arī līdz ar 10. paaudzes «galaksijiem» Samsung aktīvi virza tirgū savas bezvadu austiņas.

Fotokamera

S10+ aizmugurē rotājas trīskārša kamera, ko veido 12 megapikseļu galvenā kamera, 12 MP telefoto ar divkārtīgu optisko un desmitkārtīgu digitālo tālummaiņu un 16 MP platleņķa kamera. Fotografēšanas atvieglošanai paredzēta labākā foto funkcija, kas palīdz iekadrēt bildi, ievirzot iekrāsotu rimbuli aplī, kā arī iespēja pārslēgties uz pietuvinātu un attālinātu režīmu. Platleņķa kamera ļauj ietilpināt kadrā patiesi daudz informācijas, tiesa, acīmredzami izstaipot bildes malas.

Normālā režīmā uzņemti attēli izskatās labi gan krāsas, gan asuma ziņā. Vienīgi pārsteidz, ka kamera nepiedāvā nakts režīmu, tādēļ jāmēģina sabīdīt iestatījumus Pro sadaļā. Savukārt automātiskais režīms pustumsā ir vājš un bez spēcīgās zibspuldzes nav derīgs.

Apgaismojums pieejams arī priekšējai 10 MP galvenajai un 8 MP dziļuma kamerai. Gaisma tiek iegūta, ne pārāk spilgti izgaismojot visu ekrānu un tādējādi pasargājot no apžilbšanas.

Jaunums ir arī rediģētais fokuss, kas piedāvā četrus mākslinieciskus izpludinājuma efektus. Rezultāts gan ir šaubīgs, vismaz ar aizmugurējām kamerām. Veidojot krāsas punkta efektu, kad cilvēks centrā ir krāsains un fons visapkārt tiek padarīts pelēks, S10+ pamanās cietsirdīgi nokrāsot pelēku arī plecu, pusi rokas vai galvas. Priekšējā duālā kamera ar šo pienākumu tiek galā labāk.

Mainot aizmugurējo kameru režīmus, uzmanību piesaistīja dīvaini klikšķi. Izrādās, ka, pārslēdzoties no viena uz citu, ar dzirdamu troksni mainās vidējās lēcas atvēruma izmērs.

Akumulators

Ko Huawei izdarīja rudenī, pavasarī paveicis arī Samsung. Jaunajam Galaxy 4100 miliampērstundu baterija papildināta ar reversās uzlādes iespēju. Tas nozīmē, ka tā spēj bez vadiem padot elektrību citam tālrunim, austiņām vai viedpulkstenim, ja vien tie prot to paņemt. Iespēja noderīga, turklāt enerģijas apmaiņa notiek gana ātri – 20 minūtēs izsalcis tālrunis papildina akumulatora saturu par 10%.

Pats S10+ prasās pie lādētāja salīdzinoši reti, jo ar vienu uzlādi darbojas pusotru un pat divas diennaktis no vietas. Video atskaņošanas režīmā tālrunis nepaguris nostrādāja pat nepilnas 17 stundas – tāds rezultāts ir pa spēkam ļoti retajam.

Gala vērtējums

Pirmie prezentējot šā gada flagmani, Samsung var izbaudīt lielisko sajūtu, ka viņiem pieder viens no pilnīgākajiem, inovatīvākajiem un labāk nostrādātajiem vied- tālruņiem tirgū. Tam ir iespaidīgs procesors, kvalitatīvs ekrāns un akumulators, kādu kāro ikviens lietotājs. Protams, pirkstu nospiedumu lasītājs vēl jāuzlabo, arī pie nakts attēliem jāpiestrādā, tomēr tas lietas būtību nemaina – S10+ baudīs pircēju piekrišanu. Vēl jo kārdinošāka būs vēlāk gaidāmā iespaidīgā versija ar keramisku vāku un viena terabaita iebūvēto atmiņu, kā arī 5G modelis.


Samsung Galaxy S10+

Plusi

+ Šā brīža jaudīgākais

procesors

+ Zem ekrāna paslēpts

ultraskaņas pirkstu nospiedumu

lasītājs

+ Ietilpīgs akumulators ar

reversās uzlādes iespēju

Mīnusi

- Pirkstu nospiedumu lasītājs

reti nostrādā ar pirmo reizi

- Jāuzlabo pustumsā uzņemtie

attēli

- Prāvais kameras izgrauzums

ekrānā traucē


Cena modelim ar 128 GB iebūvēto atmiņu – 1009 eiro


KONKURENTI

Huawei Mate 20 Pro
Ķīnas uzņēmuma flagmanis rudenī pārsteidza ar ekrānā iestrādātu pirkstu nospiedumu lasītāju un reverso uzlādi. Tam ir 6,4 collu ekrāns ar 1440x3120 pikseļu izšķirtspēju, astoņu kodolu procesors un trīskāršā 40 MP+20 MP+8 MP kamera. Tam ir 4200 mAh akumulators un 128 GB iebūvētā atmiņa. 189 gramus smagais tālrunis maksā ap 900 eiro.

Google Pixel 3 XL
Viedtelefons ar 6,3 collu 1440x2960 pikseļu izšķirtspējas ekrānu un astoņu kodolu procesoru. Tam ir 12 MP aizmugurējā kamera un 8 MP duālā – priekšējā ekrāna iegrauzumā. Tālrunī ir sejas atpazīšanas sistēma un 3430 mAh akumulators. Modelis ar 128 GB iebūvēto atmiņu sver 184 gramus un maksā ap 1060 eiro.

Apple iPhone XS Max 
Lielākajam Apple tālrunim ir 6,5 collu 1242x2688 pikseļu izšķirtspējas ekrāns, sešu kodolu procesors un duālā 12 MP aizmugurējā kamera. 208 gramus smagais tālrunis ar 64 GB iebūvēto atmiņu maksā ap 1280 eiro.