Sony bezspoguļa kamera A6400 izceļas ar segmentā neierastu darbības ātrumu un zibenīgu autofokusu

Viedtelefonu kļūšana par ikdienas galveno fotografēšanas rīku pamazām ienes korekcijas arī digitālo fotoaparātu vidējā segmentā. Lai piesaistītu pircējus un piedāvātu tiem kaut ko vairāk, nekā iespēj telefoni, foto tehnikas ražotāji «spiež» uz augstākā līmeņa fotogrāfiju kvalitāti kamerās, kuru cena grozās ap tūkstoš eiro. Vismaz Sony.

Gada sākumā, piesakot jauno bezspoguļa hibrīdkameru ar maināmu objektīvu A6400, japāņi devuši skaidru mājienu, ka turpmāk par viedtelefonu flagmaņu cenu varēs iegūt fotoaparātu, kura veikums būs ļoti tuvs spoguļkameru iespētajam. A6400 aizguvusi nozīmīgas tehnoloģijas no divu un vairāk reižu dārgākajām pilna kadra kamerām, ieskaitot augstvērtīgu autofokusa sistēmu.

Dizains

No kvalitatīvajām spoguļkamerām daudzus lietotājus aizbaida neparocīgais izmērs. Ceļojumos tās drīzāk ir traucēklis nevis palīgs. A6400 šajā ziņā ir krietni pievilcīgāka. Korpuss bez maināmā objektīva ir visai kompakts. Lielāks par telefonu, protams, bet gana mazs, lai neaizņemtu pārāk daudz vietas rokas bagāžā un ikdienā dotos līdzi parastā dokumentu somā. Tas ir 12 centimetru plats, 6,7 cm augsts un gandrīz sešus centimetrus biezs. Garais, bet tievais izvirzījums ar rievoto apdari ļauj labajai plaukstai viegli satvert un stabili turēt 403 gramus smago korpusu kā ar nelielu, tā garu objektīvu. Fotografēšanas poga novietota pārdomātā vietā tieši virs izvirzījuma un ir viegli sasniedzama arī tad, ja tur kameru tikai vienā rokā. Taču video ieraksta taustiņš atkal iebāzts Sony raksturīgā vietā – uz noskaldītas šķautnes īkšķa atbalsta vietā. Var jau saprast dizaineru ieceri skaidri nodalīt abas pogas, taču tik sīciņa punkta spaidīšana ar platāko pirkstu galīgi nav ērta. Aizmugurē ir gan 180 grādos uz augšu atlokāms trīs collu TFT skārienjutīgs ekrāns, gan vienu centimetru diametrā plats elektroniskā skatu meklētāja logs. Virspusē iebūvēta izbīdāma zibspuldze, kam blakus ir pakavs ārējā gaismekļa pievienošanai, un sānos arī paredzēta ligzda ārējā mikrofona pieslēgšanai, taču austiņu spraudņa nav. Tas nozīmē, ka klusībā noklausīties ierakstu neizdosies.

Lietošana

Salīdzinājumā ar profesionāļiem paredzētām kamerām A6400 korpuss ir patukšs. Tas nav nosēts ar pogām un slēdžiem, attiecīgi arī lietošanā ir diezgan vienkāršs, ja vien zina, ko katra poga nozīmē. Vēl, protams, pastāv iespēja mainīt uzstādījumus lietotāja saskarnē skārienjutīgajā ekrānā. Tas gan pirmajos lietošanas mēnešos varētu uzdzīt zināmu paniku, jo izvēlne ir ļoti plaša un ne pārāk pārskatāma. Zem katras sadaļas atrodas vairākas mapes, un ne vienmēr vajadzīgais uzstādījums atrodas tur, kur tam šķietami vajadzētu būt.

Ekrāns ir pielāgots sevis fotografētāju paaudzei, jo to var izlocīt uz augšu tā, lai ekrānā redzētu sevi. Tas dod iespēju iekadrēt seju vajadzīgajā leņķī un grimasē un uzņemt kvalitatīvu attēlu. Galu galā šeit viss notiek ar vienu pašu objektīvu, nevis priekšējo vai aizmugurējo kameru.

Displeja malu attiecība ir 16:9, kas labi noder video atskaņošanai, savukārt ap bildēm galerijā paliek melnas neizmantotas malas.

Tā kā šī ir kamera ar maināmiem objektīviem, attēla kvalitāte lielā mērā atkarīga arī no «stobra» izvēles. Standarta komplektā parasti iekļauts vienkāršs APS-C lēcas formāta 16–50 mm f/3.5-5.6 objektīvs. Taču to var aizstāt ar kādu citu e-mount vītnes produktu. Paša Sony klāstā to ir ap pussimtu, bet var izmantot arī citu ražotāju piedāvātos. Svarīgi vien piemeklēt tādu optiku, kurā ir attēla stabilizācijas sistēma, jo pašā kamerā tādas nav. To varētu uzskatīt par mīnusu, jo ne tik ļoti pieredzējis fotografētājs var nepiegriezt pietiekamu vērību šai niansei.

Fotografēšana

Ja salīdzina A6400 ar sērijas priekšgājējiem, attēla kvalitātē ar neapbruņotu aci saskatāmu uzlabojumu nav. 24,2 megapikseļu attēla sensors un BIONZ X attēla apstrādes procesors darbu paveic līdzīgi. Atšķirību var pamanīt fotografēšanas brīdī, jo jaunais fotoaparāts aprīkots ar ātru hibrīda autofokusu. Tas ideālos apstākļos nostrādā 0,2 sekundēs, samazinot bilžu izplūšanas risku, jo zibenīgi nofokusējas pat uz kustīgu objektu. Fotografēšanu atvieglo arī divi interesanti mākslīgā intelekta atbalstīti režīmi Real-Time Eye un Real-Time Tracking. Pirmais pamana fotografējamās personas acis un fokusējas uz tām, pat ja cilvēks turpina kadrā pārvietoties. Otrais turpina sekot dzīvai būtnei, pat ja tā pagriež galvu uz otru pusi. Šī tehnoloģija noder arī kustīgu objektu izsekošanai.

Ātrums ir viena no šīs kameras redzamākajām priekšrocībām. Nepārtrauktas fotografēšanas režīmā tā uzņem 11 kadrus sekundē, turklāt vairāk nekā iepriekš. JPEG formātā kamera «šauj» aptuveni 10 sekundes no vietas un «saklikšķina» 116 kadrus. RAW formātā A6400 saražo 46 kadrus. Tiešajiem konkurentiem pa spēkam labi ja puse no šī apjoma. Tiesa, pilnībā ātruma priekšrocības var izjust, vien izmantojot ātru un ietilpīgu SD atmiņas karti. Vecākās paaudzes datu krātuves nespēs tikt galā ar datu noglabāšanu. Pateicoties ātrajam auto fokusam, arī video ieraksts 4K izšķirtspējā izskatās ārkārtīgi labi. Tas ir skaidrs, neizplūdis un ar labu skaņas kvalitāti. Taču video kvalitātei jo īpaši svarīgi, lai objektīvā būtu iebūvēta attēla stabilizācijas sistēma. Ar vienu uzlādi kamera spēj uzņemt ap 350 attēlu, kas nav slikts rādītājs, tomēr intensīviem fotografētājiem liks nodrošināties ar papildu bateriju.

Gala vērtējums

Sony hibrīdkameras ieguvušas labu reputāciju, un A6400 to pilnībā attaisno. Fotoaparāts ir kompakts, parocīgs un ne pārlieku dārgs, taču ar savai klasei neierasti ātru autofokusu, kas būtiski uzlabo kā fotografēšanas pieredzi, tā arī attēlu kvalitāti. Turklāt tam ir atlokāms, skārienjutīgs displejs un elektronisks skatu meklētājs.


Sony ILCE – A6400

Plusi

+Ļoti ātrs autofokuss

+Neliels un parocīgs korpuss

+180 grādos atlokāms skārienekrāns

Mīnusi

-Nav iebūvēta attēla stabilizācijas sistēma

-Video poga novietota neērtā vietā

-Uzstādījumu sadaļā var viegli apmaldīties


Cena 1150 eiroKONKURENTI


Canon EOS M6 

Hibrīdkamera ar 24,2 megapikseļu attēla sensoru, trīs collu ekrānu un iebūvētu zibspuldzi. Tā uzņem video Full HD izšķirtspējā. Korpuss sver 390 gramus. Komplekts ar nomaināmu 18–150mm f/3.5-6.3 objektīvu maksā ap 1170 eiro. 

Fujifilm X-T2 

Izmēros līdzīga bezspoguļa kamera ar 24,3 megapikseļu attēla sensoru, atlokāmu trīs collu ekrānu, kas neatpazīst pieskārienus, un elektronisko skatu meklētāju. Iebūvētas zibspuldzes nav, bet ir vieta ārēja gaismekļa pievienošanai. Maksimālā izšķirtspēja video režīmā – Full HD. Korpuss sver 507 gramus un komplektā ar 18–55 mm objektīvu maksā ap 1550 eiro. 

Olympus OM-D E-M10 Mark III 

Kompakta, 362 gramus smaga hibrīdkamera ar 16,1 megapikseļa attēla sensoru, trīs collu atlokāmu skārienekrānu, elektronisku skatu meklētāju un iebūvētu zibspuldzi. Filmē 4K video un aprīkota ar labu attēla stabilizācijas sistēmu. Komplektā ar M.Zuiko 14–42 mm objektīvu maksā ap 830 eiro.

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.