Ūdensdrošā un triecienizturīgā Cat S61 īpašās funkcijas ļauj to izmantot mērinstrumentu vietā

Identisko viedtelefonu laikmetā ir ļoti maz eksemplāru, kas izceltos uz kopējā plāno metāla un stikla plāksnīšu fona. Un vēl mazāk ir to, kas apveltīti ar izteikti atšķirīgām spējām. Šādu «tīrradņu» retajās rindās īpaši uzkrītošs ir Cat S61 – viens no nedaudzajiem tālruņiem pasaulē, kas ir ne vien vizuāli atšķirīgs, bet kura īpašās iezīmes ir daudz intriģējošākas par pašām telefona funkcijām.

Pirms diviem gadiem prezentētais Cat S60 izpelnījās ievērību ar iepriekš telefonos neizmantotu termālo kameru. Šogad ražotājs Bullitt gājis vēl tālāk un jauno modeli S61 papildinājis arī ar lāzera attāluma mērītāju un gaisa kvalitātes sensoru.

Vizuāli S61 saglabājis sākotnējos vaibstus. Tas joprojām ir liels, biezs, robusts, ar gumijotu aizmuguri un trīs prāvām fiziskām pogām zem ekrāna. Lai atšķirība no konkurentiem būtu vēl uzskatāmāka, augšējā labējā malā izveidots izcēlums ar Cat logo, kurā daļēji patvērusies aizmugurējā fotokamera, bet kreisajā malā iestrādāta oranža poga, kas var kļūt par īsceļu uz paša izvēlētu funkciju. Alumīnija līstes ieskautais korpuss ir pamatīgs, 250 gramus smags un teicami piemērots turēšanai cimdotā rokā. 

Tālruni darbina Qualcomm Snapdragon 630 astoņu kodolu 2,2GHz procesors, kādu šobrīd visbiežāk ievieto vidējās klases telefonos. Kopā ar 4GB operatīvo atmiņu iegūtais rezultāts ir atbilstošs – tas ievērojami atpaliek pat no divus gadus seniem flagmaņiem. Atbilstību vidējās klases ierīcei var just arī ikdienas darbā. Daudzas darbības tiek izpildītas lēnīgi.

Ražotājs Cat zīmola labākajā tālrunī nav paskopojies ar labu ekrānu. Tas ir IPS LCD tehnoloģijas 5,2 collu displejs ar klasisku Full HD izšķirtspēju. 424 attēlu veidojošo pikseļu uz collu blīvums ir pietiekams, lai saturs izskatītos gana detalizēts un spilgts. 

Cat S61 16 megapikseļu aizmugurējā fotokamera pati par sevi ir viduvēja – bez iespaidīgām iespējām, taču ar apmierinošām, ikdienas vajadzībām pietiekami labām bildēm. Pie bonusiem var pieskaitīt HDR un iespēju manuāli iestādīt gaismas jutību. Kamera kļūst daudz interesantāka sadarbībā ar FLIR termālo kameru. Kopīgajās bildēs pirmā iezīmē kontūras, bet otrā pievieno siltuma attēlojumu. Termālās kameras attēli kļuvuši detalizētāki nekā iepriekšējā modelī, ar izteiktākām kontūrām un vairāk detaļām, arī izmērāmā siltuma amplitūda pieaugusi līdz 400 grādiem Celsija skalā. 

S61 prāvajā korpusā atradusies pietiekama vieta iespaidīgam 4500 mAh akumulatoram, kas ar vienu uzlādi kalpo gandrīz divas pilnas dienas. Lielākie enerģijas patērētāji ir video un spēles, kā arī FLIR kamera. Rotaļājoties ar to dažas stundas, tālrunis zaudē pāris desmitus procentu baterijas satura. S61 neatbalsta bezvadu uzlādi, bet caur USB-C pieslēgvietu baterija uzpildās divarpus stundu laikā.

Visu apskatu Darbarīks sava aroda meistariem lasiet 10. augusta laikrakstā Dienas Bizness

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.