"Huawei P40 Pro" sarūpējis vēl labāku kameru, bet tālruņa panākumi tirgū būs atkarīgi no lietotņu veikala piepildīšanas tempa. 

Sazvērestību teoriju cienītājiem būtu, kur izvērsties, šķetinot Ķīnas lielākā viedtelefonu ražotāja "Huawei" pēdējā gada likteņa pavērsienus. Pēc ASV sankciju ietekmē klusi prezentētā "Mate 30 Pro" modeļa ķīnieši plānoja atgūt sabiedrības interesi ar vērienīgu "P40" sērijas pieteikšanu marta nogalē Parīzē, taču šo ieceri «nopļāva» koronavīrusa izsauktie pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi. Taisnības labad jāsaka, ka līdzīgi cieta ikviens ražotājs, kura plānos bija prezentācijas pasākumi kopš Mobilās pasaules kongresa Barselonā.

Zīmola cienītājiem labākā ziņa ir tāda, ka "P40" sērija, atšķirībā no "Mate 30", ir sasniegusi arī Latviju un nopērkami veseli trīs modeļi – "P40 Lite", "P40" un "P40 Pro". 

"DB" rīcībā līdz ar oficiālo prezentāciju nonāca jaudīgākais trijotnes pārstāvis "Pro".

Dizains

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Kā visi "P" sērijas pēdējo gadu modeļi, arī šis priecē ar gaumīgu, klasisku dizainu, kas ietver atspīdošu toņmaiņas krāsu uz aizmugures stikla vāka, un kādu interesantu jaunumu. Mūsu izmēģinājuma ierīce zaigo zilzaļā krāsā, atkarībā no gaismas krišanas leņķa. Mūsu tirgū pārdošanā gan pagaidām būšot tālruņi ledus baltā, sudraba un melnā krāsā. Jaunuma funkciju pilda malās liektais ekrāns, ko "Huawei" nodēvējuši par overflow jeb «pārplūdes». No priekšgājējiem tas atšķiras ar to, ka ir noliekts ne vien sānu malās, bet arī augšā un apakšā. Vizuāli tas piešķir tālrunim sirreālu efektu Salvadora Dalī gaumē, tomēr ikdienas lietošanā īpaši nav jūtams, jo ekrāna aktīvā daļa nesniedzas līdz pašam displeja galam un pāris milimetrus platās, melnās apmales ir nejūtīgas. Līdz ar to nejauši pieskārieni tām tālruni netramda.

Nolocīto 6,58 collu displeju ķīniešiem izdevies iestrādāt 7,26 centimetrus platā korpusā, kur tas aizņem 91,6% no pieejamā laukuma. Uz "Samsung Galaxy S20 Ultra" fona šis tālrunis izskatās neticami slaids un ir viegli lietojams vienā delnā. Pārstiept īkšķi pāri ekrānam horizontāli nav problēmu, pacenšoties var aizsniegt arī augšējās ikonas.

Pēc eksperimenta ar fiziskā skaļuma regulētāja noņemšanu "Mate 30 Pro" modelī, garenā poga ir atgriezusies. Savukārt aizmugurē uz āru «izaudzis» prāvs kameras bloks ar četrām lēcām un zibspuldzi, kas ne vien ķeras aiz kabatas malas, bet ilgtermiņā arī uzprasās uz stikliņa saskrāpēšanu. Vizuāli tas ir ļoti līdzīgs "S20 Ultra" šogad piedāvātajam, taču, tāpat kā pats tālrunis, ir šaurāks. Kameru pasargāšanai vēlams laikus ietērpt tālruni pienācīgi biezā maciņā, pat ja tas atbilst IP68 ūdens un putekļu noturības standarta prasībām.

Veiktspēja

(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)

No «dzelžu» puses ar "Huawei" jauno flagmani, kā tam arī jābūt, viss ir kārtībā. Tas aprīkots ar tādas pašas "HiSilicon Kirin 990 5G" sērijas astoņu kodolu procesoru, kāds darbina rudenī prezentēto "Mate 30 Pro". Vienīgi šis 7 nanometru arhitektūrā veidotais dzinējs ir vēl jaudīgāks. Tam ir divi 2,86 GHz, divi 2,36 un četri 1,95 GHz kodoli, kam talkā nāk 8GB operatīvā atmiņa un 16 kodolu grafiskā karte. Savukārt 256 GB iebūvēto datu krātuvi var papildināt ar tikpat ietilpīgu "Nano Memory" karti.

Veiktspējas testos tālrunis pārliecinoši uzrāda vienu no labākajiem rezultātiem šobrīd nopērkamo ierīču vidū. Tātad par spēka trūkumu nebūs jāuztraucas. Arī ikdienas lietošanā lietotāja saskarne darbojas gludi un programmas ielādējas patīkami ātri. Spēj tik izdomāt ierīcei jaunus uzdevumus. Ekrānā iestrādātais pirkstu nospiedumu lasītājs un sejas atpazīšanas sistēma darbojas ierasti augstā līmenī, tādēļ paroli nāksies ievadīt tikai pēc ilgākas ierīces dīkstāves vai pārstartēšanas.

Taču ne jau tehniskās spējas šobrīd nodarbina potenciālo "P40 Pro" pircēju prātu, vai ne? Runa ir par "Google" servisiem, kas kopš pagājušā gada vidus izstrādātajām "Huawei" ierīcēm vairs nav pieejami. "Google Play" veikalu neatradīsiet arī šajā, tādēļ "Huawei" jau laikus gatavoja augsni cilvēku pieradināšanai pie dzīves ar pašu veidoto "AppGallery". Salīdzinājumā ar rudeni, tajā pieejamo lietotņu apjoms ir krietni audzis un pievienojušās arī vairāku pašmāju komersantu lietotnes. "Huawei" saka, ka lokālā filiāle aktīvi strādā, lai pierunātu uzņēmumus ievietot savas sīkprogrammas arī viņu veikalā, un varam pieņemt, ka tuvākajos mēnešos lielāko banku un citu svarīgu pakalpojumu sniedzēju lietotnes tur jau varētu būt. Ja atceramies "Android" pirmsākumus pirms gadiem desmit, tad arī tajā veikalā nekā daudz nebija.

Daļu programmu var pārnest no vecās ierīces ar "Phone Clone" palīdzību, arī kontaktus un attēlus, citas var ielādēt no viņu pašu mājas lapām. Tiesa, nav garantijas, ka klonētās programmas saņems atjauninājumus un adekvāti darbosies. Vēl lielāka problēma ir ar "Gmail", "Google Maps", "YouTube", spēlēm, kas piesaistītas "Google Play" veikalam un bez tā atsakās darboties, kā arī lietotnēm ar piesaisti "Google" servisiem. Piemēram, tām, kas paļaujas uz amerikāņu atrašanās vietu servisu.

"Gmail", "YouTube" un tamlīdzīgu programmu jautājumu vēl var risināt, izveidojot īsceļus uz servisu vietnēm interneta pārlūkprogrammā, taču jārēķinās, ka tālrunis neinformēs par pastkastītē «iekritušajām» vēstulēm. "Google Play" piesaisti gan vidusmēra lietotājam atrisināt būs pagrūti. Tīmeklī cirkulē pamācības, kā tālruni varētu «bagātināt» ar "Google" veikalu, taču potenciālie juridiskie un arī datu drošības riski tad jau ir paša lietotāja atbildība. Kas zina, ko tālrunī var «ievazāt» ar šādām pagrīdes metodēm.

Rezumējot visu izmēģinājuma laikā piedzīvoto, jāsaka, ka "P40 Pro" var lietot kā primāru tālruni, ja vien nav izveidota pārāk spēcīga pieķeršanās "Google" servisiem un ir gana pacietības sagaidīt, kad visas jums nepieciešamās programmas būs pieejamas "AppGallery" veikalā.

Ekrāns un skaņa

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Oficiālajos avotos norādītais OLED ekrāna izmērs ir 6,58 collas, taču melno apmaļu dēļ lietojamā daļa ir nedaudz mazāka. Tā gan nav liela bēda, jo vietas tāpat ir gana. Vairāk traucē plašais izgrauzums duālai priekšējai kamerai un noapaļotie stūri, kas «nograuž» daļu satura, jo īpaši reklāmu aizvēršanas krustiņus.

Pats displejs ar 2640x1200 pikseļu izšķirtspēju (441 punkts uz collu) izskatās iespaidīgi. Krāšņs, spilgts, detalizēts, turklāt ar 90Hz atjaunošanās ātrumu, kas to padara tīkamāku datorspēļu cienītājiem. Neskaidras, izplūdušas līnijas tajā neredzēt, un maksimālā košumā ekrāns pavasarīgus saules starus uzvar bez piepūles.

Sekojot ne pārāk patīkamai tirgus tendencei, par skaņu gādā tikai viens ne pārāk spēcīgs skaļrunis korpusa apakšā. Augšā tiek izmantotas elektromagnētiskas vibrācijas, tāpat kā pērnā gada "P30 Pro" modelī. Ja telefonsarunām šāds risinājums vēl ir pieņemams un ausī nonākošā skaņa ir pietiekama, tad mūzikas atskaņošanā lauvas tiesu darba paveic apakšējais «bļauris». Ja korpusa restītes zem tā aizspiež, skaņas būtībā nav.

Fotokamera

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Kā ierasts, "P" jeb "Photography" sērijā "Leica" fotokamera allaž bijusi goda vietā. Un atkal tā kļuvusi labāka par iepriekšējo ar uzlabotiem sensoriem, lēcām un algoritmiem. Prāvajā, krietni uz āru izvirzītajā blokā ir veselas četras kameras, un galvenajai no tām ir 50 megapikseļu attēla sensors. Tai palīgā nāk 40MP ultra platleņķa, 12 MP telefoto kamera un TOF 3D dziļuma sensors. "Huawei" izlēmuši «neskrieties» ar "Samsung" tālummaiņas lauciņā un palikuši pie pērnā gada 50x pietuvinājuma. Korejieši šogad aprīkoja dārgāko modeli ar 100x tālummaiņas iespēju.

Attēlu kvalitāte pamatā ir teicama kā gaismā, tā slikti izgaismotā vidē. Daudzie režīmi un mākslīgā intelekta risinājumi tā vien mudina atraisīt savu māksliniecisko pusi un dokumentēt pasaules skaistumu. Bildes izdodas lieliskas pat bez īpašas piepūles. Arī krēslā, jo "Huawei" nakts režīmam joprojām reti kurš spēj turēt līdzi.

Problēmas lielākoties novērojamas specifiskās situācijās. Piemēram, lielā pietuvinājumā pieklibo krāsu attēlojums, zibspuldze fonu padara nedabiski baltu. Ar nožēlu jākonstatē, ka pasliktinājies makro režīms, tādēļ dabas skaistumu pietuvinājumā būs grūtāk iemūžināt.

Toties videokamera ieguvusi īpaši lēnu režīmu, ko iepazinām jau "Mate 30 Pro". Tas uzņem 256 reižu palēninājumā jeb ar 7680 kadriem sekundē, nepilnu sekundi garu mirkli pārvēršot pusminūti ilgā video un ļaujot ieraudzīt to, ko acs parasti neredz.

Akumulators

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Lai gan "P40 Pro" korpuss ir «uzpūties» biezumā līdz 8,95 milimetriem, tajā mājo tikpat liela 4200 mAh baterija, kā sērijas priekšgājējā. Skaitļu izteiksmē tas nav daudz, tomēr ar šo enerģijas apjomu pietiek, lai tālrunis ar vienu uzlādi darbotos vienu pilnu diennakti un vēl līdz nākamās darbdienas beigām. Tātad pilnu pusotru dienu. Nepārtrauktā video atskaņošanas režīmā baterija iztur aptuveni 17-18 stundas, pie tam gan pie 60Hz, gan 90Hz ekrāna atjaunošanās ātruma. Pārlūkprogrammas lietošana akumulatoru iztukšo aptuveni 15 stundās, bet sarunām var veltīt teju pilnu diennakti.

Uzlāde ar komplektā iekļauto lādētāju aizņem nepilnu stundu, bet, ja tālrunis atstāts pie vada uz nakti, viedais lādēšanas režīms samazina tempu, lai pabeigtu uzlādi rīta pusē un neuzkarsētu bateriju.

Pieejama 27W bezvadu uzlāde un arī reversā uzlāde valkājamo ierīču baterijas uzpildīšanai.

Gala vērtējums

(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)

Iegūstot īpašumā "Huawei P40 Pro", lietotāji saņems izcilu, iespējām bagātu fotokameru un iespēju filmēt 256x palēninājumā, kas ietērpta skaistā korpusā ar pāri malām plūstošu OLED ekrānu. Vai pārējā tālruņa lietošanas pieredze būs tikpat laba? Atkarīgs no tā, cik ātri "Huawei" izdosies piepildīt savu virtuālo veikalu ar vidusmēra lietotājam ierastajām programmām vai atgūt piekļuvi "Google" resursiem.

Cena 1049 eiro


Vērtējums

"Huawei P40 Pro"

Plusi

Uz četrām pusēm pāri plūstošs OLED ekrāns

Lieliska četrkārša fotokamera

256x video palēninājuma iespēja


Mīnusi

Pasliktinājies makro režīms

"AppGallery" veikalā vēl trūkst svarīgas lietotnes

Lielais kameru bloks ir pārāk neaizsargāts


Tehniskie dati:

Izmērs: 158.2 x 72.6 x 8.95 mm

Svars: 209g

Ekrāns: 6.58 collu 90 Hz AMOLED 1200 x 2640 izšķirtspēja

Procesors: HiSilicon Kirin 990 5G (7 nm, astoņi kodoli 2x 2.86 GHz Cortex-A76 & 2x 2.36 GHz Cortex-A76 & 4×1.95 GHz Cortex-A55)

Atmiņa: 256 GB iebūvētā un 8GB operatīvā

Operētājsistēma: Android 10 OS

Akumulators: 4200 mAh

Četrkārša aizmugurējā fotokamera:

Galvenā 50 megapikseļi, f/1.9, 23mm ar OIS

Ultra platleņķa 40 megapikseļi, f/1.8, 18mm

Telefoto 12 megapikseļi, f/3.4, 125 mm

TOF 3D dziļuma sensors

Duāla priekšējā fotokamera:

Platleņķa 32 MP, f/2.2, 26mm ar autofokusu

Ir TOF 3D