Kas ir aprites ekonomika, kādas ir labas ilgtspējīga iepakojuma prakses un kā tās atspoguļojas indivīda un uzņēmuma rīcībā un pasaulē kopumā? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem un iepazīstinātu ar aktuālajām tēmām ilgtspējīga un apritīga iepakojuma jomā, Latvijas bezatkritumu pilotprojekta “Tīri.Labi” ietvaros ir tapušas “Iepakojuma akadēmija” video sērijas. 

Tajās dažādi nozares eksperti un uzņēmumu pārstāvji ne vien izskaidro ilgtspējas principus, bet arī dalās savā pieredzē par ilgtspējīgu un videi draudzīgu uzņēmējdarbību, īpašu uzmanību veltot produktu iepakojumam. Pievienojies “Iepakojuma akadēmijai” un paplašini savas zināšanas!

Ekspertu pavadībā “Iepakojuma akadēmija” video sērijās tiek pārrunātas tādas tēmas kā aprites ekonomika, iepakojumu pārstrāde, ilgtspējīga iepakojuma veidi, iepakojumu pārstrāde depozīta sistēmas ietvaros, atkritumu daudzuma samazināšana un citas. Savukārt Latvijā pazīstamie zīmoli “Skrīveru saldumi”, “Plūkt”, “Depozīta punkts” un “Clean R” ļauj ieskatīties savu uzņēmumu ikdienā un parāda, kā apritīgums tiek ieviests praksē.

“Iepakojuma akadēmija” video sērijas padziļinātāk stāsta par dažādiem mūsu ikdienas neatņemamiem aspektiem, piemēram, iepirkšanos un produktu izvēli, atkritumu šķirošanu un taras nodošanu depozīta sistēmā, kas ir šķietami vienkāršas darbības, tomēr atstāj milzīgu ietekmi uz apkārtējo vidi. Sēriju mērķis ir iedvesmot veikt pārdomātākas izvēles ikdienā, dodot priekšroku tādiem produktiem, kas izgatavoti un iepakoti, domājot par zaļāku rītdienu. Vienlaikus sēriju mērķis ir iedvesmot pašmāju uzņēmumus ieviest ilgtspējīgus principus savā biznesā.

Video sērijas ir tapušas sadarbībā ar biedrību “Zaļā brīvība”, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru un “The Coca-Cola Foundation” atbalstu.

Visas “Iepakojuma akadēmija” video sērijas pieejamas šeit.