Reālas iespējas eksportētājiem

Video
2020. gada 1. maijs 00:29

Četros bezmaksas tiešsaistes semināros uzņēmējiem būs iespēja uzzināt par patiesajām tirgus izmaiņām dažādos pasaules reģionos un reālām eksporta iespējām jau šobrīd.

Tirgus salīdzinājumi dod iespēju prognozēt situāciju pēc mēneša, pastāstīja Latvijas investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

Tiešsaistes semināru cikla Covid-19: Eksports ’20 programma:

6. maijs no plkst. 11:00 – 12:00 – Rietumeiropa (Lielbritānija, Francija, Itālija, Nīderlande, Vācija).

7. maijs pulksten 10:00-11:00 – Ziemeļvalstis (Zviedrija, Somija, Dānija, Norvēģija).

12. maijs pulksten 10:00-11:00 – Krievija, Baltkrievija, Kazahstāna, Ukraina.14. maijs pulksten 10:00-11:00 – ASV, Japāna, Ķīna, Apvienotie Arābu Emirāti, Singapūra.

Pieteikties tiešsaistes semināriem var šeit http://eksports.liaa.gov.lv/

Pēc reģistrācijas ir iespēja uzdot savus jautājumus pārstāvniecību vadītājiem. Semināri notiek Zoom platformā, dalība seminārā ir bezmaksas, darba valoda – latviešu.

LIAA uzņēmēju interesi un potenciālos jautājumus identificējusi veicot uzņēmēju aptaujās. Maijā LIAA piedāvā visiem interesentiem noklausīties tiešsaistes semināru ciklu, kurā Latvijas ekonomisko pārstāvniecību vadītāji dalīsies ar informāciju par šā brīža situāciju 18valstīs.

Semināru mērķis ir informēt Latvijas uzņēmējus par aktuālo situāciju pasaules tirgos un LIAA piedāvāto atbalstu.

“Situācija dažādās valstīs un reģionos ir atšķirīga, tādēļ vēlamies piedāvāt četru tiešsaistes semināru ciklu mūsu eksportētājiem, lai dalītos ar LIAA pārstāvniecību uzkrāto informāciju. Kopumā mūsu pārstāvniecības atrodas 18 valstīs, nosedzot uzņēmēju definētos mērķa tirgus. No pārstāvniecību iesniegtajiem ziņojumiem redzam, ka lielākā daļa valstu ir gatavas investēt lielus līdzekļus, lai panāktu strauju ekonomikas atjaunošanos. Aicinu Latvijas uzņēmējus izmantot šo iespēju un uzdot savus jautājumus mūsu pārstāvjiem, kuriatrodoties uz vietas savās mītnes valstīs, spēs sniegt pārskatu par šā brīža reālo situāciju. Lai sekmīgi darbotos eksportā uzņēmējiem ir būtiski zināt, gan par spēkā esošajiem ierobežojumiem, preču un pakalpojumu pieprasījuma tendencēm un to kāda varētu būt situācija eksporta tirgos pakāpeniski atsakoties no dažādiem ierobežojumiem,” uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Kopumā ir ieplānoti četri tiešsaistes semināri, kuros uzņēmējiem būs iespēja saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem. Pirmais seminārs būs veltīts Rietumeiropas valstīm, otrais Ziemeļvalstīm, trešais NVS un Ukrainai, bet ceturtais – tālajiem tirgiem.

Seminārā LIAA pārstāvniecību vadītāji stāstīs par Covid-19 krīzes ieviestajām pārmaiņām, prognozēs situācijas turpmāko attīstību, iezīmēs eksporta ierobežojumus un iespējas, kā arī norādīs uz LIAA piedāvāto atbalstu eksporta veicināšanas jomā.