Lai uzzinātu, kā un ar kādiem instrumentiem vēlēšanās startējošie politiskie spēki plāno risināt valstiski svarīgus jautājumus, Dienas Bizness uz sarunu aicināja 14. Saeimas vēlēšanās startējošo partiju un to apvienību sarakstu izvirzītos  Ministru prezidenta amata kandidātus. 

Dienas Bizness visiem piedāvāja trīs pamatjautājumus, kas atainoti uzskatāmos grafikos:

  1. Par iedzīvotāju skaita samazināšanos, kas novērota pēdējo 30 gadu laikā. 
  2. Par uzņēmumos nodarbināto skaita sarukumu, kas īpaši izteikti vērojams 2020. - 2021. gadā. 
  3. Pēdējā laikā nepieredzēti augstā inflācija, kura pārsniegusi 21%, kaut arī eirozonā, kurā ir arī Latvija, tā ir tikai nepilnu 9% līmenī.

Dienas Biznesa jautājumi aicina nevis kritizēt esošo, bet piedāvāt risinājumus situācijai, aicina atbildēt uz svarīgāko - ko darīt, lai palielinātu iedzīvotāju skaitu valstī, būtu vairāk darba vietu un inflācija atgrieztos «saprātīgos rāmjos». 

Par to, kādi ir politisko spēku izvirzīto potenciālo valdības vadītāju risinājumi un piedāvājumi, uzzināsiet, noskatoties Jāņa Goldberga un Māra Ķirsona vadītās diskusijas ar 15 politisko spēku līderiem. Uz diskusijām tika aicināti visi, izņemot vienu politisko spēku, taču trīs sarakstu līderi šādu iespēju dažādu iemeslu dēļ neizmantoja.  

Vēlēšanas ir svarīga valsts pārvaldes forma, ko īsteno vēlētāji, tāpēc, pirms iet pie vēlēšanu urnām, ir svarīgi zināt - ko kurš domā un plāno darīt valstij svarīgu problēmu risināšanā. Patlaban ir brīdis, kad īpaši svarīgi ir saprast, KO šie spēki grasās darīt un KĀ plāno rīkoties! 

Video ir sarindoti atbilstoši  Centrālajā vēlēšanu komisijā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu saraksta izlozētajiem kārtas numuriem.

1. Jaunā VIENOTĪBA

2. Latvijas Krievu savienība

3. Zaļo un Zemnieku savienība

4. TAUTAS KALPI LATVIJAI

5. SUVERĒNĀ VARA

6. Kristīgi Progresīvā Partija

7. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

8. Politiskā partija "Stabilitātei!"

9. Politiskā partija "Tautas varas spēks"

10. Partija "Vienoti Latvijai"

11. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

12. LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ

13. Konservatīvie

14. Politiskā partija "KATRAM UN KATRAI"

15. PROGRESĪVIE

16. Attīstībai/Par!

17. Apvienība Latvijai

18. APVIENOTAIS SARAKSTS - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija

19. Politiskā partija "Republika"