Sestdien, 3. decembrī, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” pēc divu gadu pārtraukuma klātienē notiks ikgadējais izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš “Cits Bazārs”. 

Tajā pašu radītas preces un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas apmeklētājiem piedāvās 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas. 

“Lai arī skolēni pēdējos gadus teicami pielāgojās pandēmijas situācijai, piedāvājot savus ražojumus e-katalogā, nekas nevar aizstāt īstu sarunu ar pircēju un gandarījumu, redzot pieprasījumu pēc paša radīta produkta. Tādēļ esmu priecīgs, ka tirdziņš ir atpakaļ un jaunieši, sastopoties ar saviem klientiem, var gūt papildus motivāciju attīstīt savus produktus un biznesa idejas,“ pauž izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia “ vadītājs Jānis Krievāns.

Visas dienas garumā “Citā Bazārā” plaši tiks piedāvātas oriģināla dizaina tekstilpreces, bižutērija, no pašmāju labumiem ražoti gardumi, dažādu dabīgu materiālu aksesuāri un suvenīri dāvanām. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgām precēm būs apskatāmas arī skolēnu veidotas pavisam unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, puķupodi ar viedo laistīšanas sistēmu, augļu trauks ar iebūvētu ierīci kukaiņu aizbaidīšanai, spēļu kārtis ar ilustrētiem latviešu daiļliteratūras tēliem, ķepu saudzējošs vasks četrkājainajiem mīluļiem un citi interesanti produkti. 

Kopumā skolēni sarūpējuši pašu radītās preces desmit kategorijās: Pakalpojumi, Apģērbi, Kosmētika un preces skaistumam, Aksesuāri un bižutērija, Pārtika, Elektropreces, Preces mājai un interjeram, Suvenīri, dāvanas un sezonas preces, Tehnoloģiju produkti, Spēles un preces bērniem.

LIAA tradicionāli atbalsta šo ikgadējo pasākumu un ar prieku piedalās žūrijā, jo šī ir ne tikai lieliska iespēja atbalstīt skolēnus uzņēmējdarbības pirmajos soļos un sagādāt saviem mīļajiem lieliskas dāvanas, bet šī ir arī iespēja satikt pašus darbīgākos un uzņēmīgākos Latvijas jauniešus. Aicinām ikvienu apmeklēt pasākumu un izbaudīt pozitīvo gaisotni un enerģiju saka Dace Dumbere-Bregže, LIAA Inovāciju un tehnoloģiju departamenta vecākā projektu vadītāja.

Tirdzniecības centra “Domina Shopping” direktore Dina Bunce: “Liels prieks, ka pēc ilgākas pauzes Dominā atgriežas Junior Achievement skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Cits Bazārs”. Tā būs kolosāla iespēja 270 jauniešu komandām no visas Latvijas spodrināt savu “uzņēmēju gēnu”, pārdošanas un klientu apkalpošanas prasmes. Vienlaikus tā būs arī vienreizēja iespēja mūsu apmeklētājiem iegādāties inovatīvas preces no topošajiem uzņēmējiem, par kuru sasniegumiem nākotnē noteikti lasīsim atzītākajos biznesa medijos”.

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Cits Bazārs” notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju Swedbank.

Interesenti aicināti novērtēt Latvijas skolēnu veikumu un iepirkties Citā Bazārā, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” 3. decembrī no plkst. 11 līdz 17. 

Cits Bazārs norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtēs pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: “Sociāli atbildīgs SMU”, “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”, “Labākā SMU pārdošanas komanda”, “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”, “Sociālo mediju komunikācijas balva”, “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam”, “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums”, “SMU biznesa potenciāls” un “Labākais reklāmas video”.

Cits Bazārs informatīvie atbalstītāji – inbox.lv un izdevniecība Dienas Mediji.