Tā saucamo Latvenergo amatpersonu krimināllietas atrodas izmeklēšanas noslēguma fāzē, žurnālistiem atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka (KNAB) vietniece Juta Strīķe.
Viņa piebilda, ka konkrēti nevar pateikt, kad šī lieta tiks nodota prokuratūrai, bet plānots, ka tas notiks šogad.
Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pilnībā noraidījusi bijušā a/s Latvenergo vadītāja Kārļa Miķelsona prasību no uzņēmuma piedzīt atlaišanas pabalstu 36 tūkst. Ls apmērā.
Pilns sprieduma teksts būs pieejams 6.februārī, un tad to varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā, DB informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Una Zīrāka.
DB jau rakstīja, ka saskaņā ar 2008.gada novembrī noslēgto darba līgumu pirmstermiņa uzteikšanas gadījumā K.Miķelsonam bija jāsaņem pabalsts sešu mēnešalgu apmērā, bet viņš to nav saņēmis, tāpēc vērsies tiesā. Trešās personas statuss šajā lietā ir Ekonomikas ministrijai. Lietu plānots skatīt nākamā gada janvārī.
Jāatgādina, ka 2010.gada gada jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja K. Miķelsonu saistībā ar iespējamām Latvenergo amatpersonu pretlikumīgām darbībām. Vēlāk tiesa viņu atbrīvoja pret 50 tūkst. Ls lielu drošības naudu. KNAB 2010.gada jūnijā kopumā aizturēja septiņus cilvēkus – piecus uzņēmuma vadošus darbiniekus un divas privātpersonas. KNAB aizturētās Latvenergo koncerna amatpersonas bija K. Miķelsons, viņa vietnieks Aigars Meļko, Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs, kā arī Sadales tīkla Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.
Šajā lietā tika aizturēts arī biznesa konsultants Andrejs Livanovičs, kuram bijuši kopēji darījumi ar Latvenergo amatpersonām un viņu radiniekiem un kura firma darbojusies kā Rīgas otrās termoelektrostacijas rekonstrukcijas konsultantu - Šveices kompānijas AF Colenco – aģents.
Patlaban KNAB šajā lietā izdevies noskaidrot jau 36 iespējamās noziedzīgu nodarījumu epizodes, un tiesiskā sadarbība notiek ar 18 valstīm, kurām nosūtīti vairāk nekā 30 tiesiskās palīdzības lūgumu, DB pastāstīja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs.
Viņš arī piebilst, ka, salīdzinot ar krimināllietas uzsākšanas brīdi 2010.gada jūnijā, kad aizdomās turamo personu skaits bija astoņi, patlaban personu skaits, kurām saskaņā ar likumu ir tiesības uz aizstāvību, sasniedzis 22. Tai skaitā septiņas valsts amatpersonas atzītas par aizdomās turētām dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā – dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā, kukuļošanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā lielā apmērā.
Populārākie
- Ventspils ostas termināļos aug pārkrauto kravu apjoms
- Banku darbība atgriežas 70. gados – cilvēciska pieeja mūsdienīgā tehnoloģiskā izpildījumā
- Plaša Latvijas uzņēmēju delegācija dodas uz Japānu
- Auto diski: ko nozīmē uz tiem esošie cipari? Īss ceļvedis ikvienam autovadītājam
- Lietuvas cerības uz ekonomisku labumu no attiecībām ar Taivānu bija kļūda