Latvijas vislabāk atalgotais valsts iestāžu darbinieks – Latvijas Bankas valdes loceklis, Tirgus operāciju pārvaldes vadītājs Raivo Vanags aizvadītajā gadā līdztekus gandrīz 111 tūkstošu latu atalgojumam Latvijas Bankā saņēmis arī vairāk nekā 45 tūkstošu latu lielu pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA).

Vanaga amatpersonas deklarācijā minētie fakti un VSAA vispārējais skaidrojums liek secināt, ka Latvijas Bankas ierēdnis kļuvis arī par Latvijas māmiņu algu rekordistu, vēsta pietiek.com.

Kā liecina amatpersonas deklarācija, par 2010. gadu Vanags līdztekus rekordlielajiem ienākumiem Latvijas Bankā pabalstā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras saņēmis 45 106 latus.

Pietiek.com norāda - Vanaga amatpersonas deklarācijas, kā arī VSAA un Dzimtsarakstu departamenta vispārējie skaidrojumi ļauj secināt, ka iespaidīgais pabalsts, visticamākais, ir bijis Vanaga saņemta māmiņu alga.

Deklarācijā par 2009. gadu kā Vanaga ģimenes locekļi norādīti tēvs, māte un māsa, savukārt 2010. gadā deklarācijā jau minēts arī ģimenes jaunpienācējs - dēls Riko. Nekādas citas pārmaiņas Vanaga ģimenes stāvoklī nav notikušas, no kā izriet, ka 45 tūkstošu pabalstu Vanags, visticamākais, saņēmis tieši saistībā ar to, ka oficiāli deklarējis sevi kā dēla kopēju, kam tad arī pienākas atbilstoši oficiālajam ienākumu līmenim noteikta māmiņu alga, norāda portāls.

VSAA preses sekretāre Edīte Olupe tam sniegusi šādu vispārīgu skaidrojumu: «Tēvs nevar saņemt tikai vienu no pabalstiem, kas saistīts ar bērna piedzimšanu un audzināšanu. Tas ir maternitātes pabalsts, kuru var saņemt tikai māte. Tas ir par diviem mēnešiem pirms un diviem mēnešiem pēc bērna piedzimšanas. Pārējos pabalstus var izvēlēties, kurš saņem - tēvs vai māte. Tie ir vecāku pabalsts jeb tā dēvētā māmiņu alga, kas bieži vien ir tēta alga, tāpat arī bērna kopšanas pabalsts, bērna piedzimšanas pabalsts un ģimenes valsts pabalsts.»

Spriežot pēc Vanaga deklarācijas, uz māmiņu algu viņš esot pieteicies, neraugoties uz to, ka nemaz nav reģistrējis laulību ar bērna māti, taču, kā izrietot no Olupes skaidrojuma, tas arī nav bijis nepieciešams, jo šos pabalstus izmaksā neatkarīgi no tā, vai bērns dzimis reģistrētā laulībā vai ne.