
Kukuļdošanā un nepatiesu ziņu sniegšanā amatpersonas deklarācijā vainotais bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs devies ārpus valsts. Viņš trešdien, 26. oktobrī, no rīta manīts lidostā Rīga, reģistrējoties lidojumam un izejot cauri drošības kontrolei, vēsta laikraksts Diena.
Prokuratūrā laikraksts noskaidroja, ka kukuļdošanas lietā viņam piemēroti vairāki drošības līdzekļi, arī aizliegums pamest valsti. Tomēr šo aizliegumu pārkāpis bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ierēdnis nav – Rīgas apgabaltiesas kancelejas vadītājs Ingars Sprukts informēja, ka Vaškevičs lūdzis un saņēmis atļauju izbraukt no Latvijas uz divām dienām – 26. un 27.oktobri.
Kādēļ Vaškevičs izbraucis no Latvijas – nav zināms. Tiesa lūguma motivāciju neatklāj.
Db.lv jau ziņoja, ka par atkārtotu nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas ienākumu deklarācijā apsūdzētajam ilggadējam Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekam, patlaban atstādinātajam Finanšu ministrijas ierēdnim Vladimiram Vaškevičam Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu.
Pagaidām gan viņš ir brīvībā un sods tiks skaitīts tikai tad, ja spriedums stāsies spēkā.
Kā informēja priekšsēdētāja palīdze Una Zīrāka, Vaškeviču tiesa atzina par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 219.panta 2.daļā - par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.
Pēc trim citiem Krimināllikuma pantiem Vaškevičs tika attaisnots. Tiesas zālē apsūdzētais netika apcietināts.
Šodien lietā tika pasludināts saīsinātais spriedums, pilns tā teksts būs pieejams 4.novembrī, bet pēc tam šo spriedumu vēl varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.
V. Vaškeviču tiesa attaisnojusi pēc KL 326.panta pirmās daļas par mantiska darījuma veicināšanu vai piedalīšanos tajā, ja to mantkārīgā nolūkā vai citas personiskās ieinteresētības dēļ izdarījusi valsts amatpersona, kurai tas sakarā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts.
Kā arī viņš attaisnots pēc KL 195.panta otrās un trešās daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tās izdarītas atkārtoti un lielā apmērā.
DB jau rakstīja, ka V. Vaškevičs apsūdzību par ienākumu slēpšanu deklarācijā neatzīst un uzskata par nepamatotu. Iepriekš prokurore norādīja, ka nepatiesu ziņu norādīšana neesot pārāk smags noziegums, taču jāņem vērā, ka augsta amatpersona vairāku gadu garumā neesot norādījusi lielus ienākumus, līdz ar to neesot zināms, no kurienes tie nākuši. Summa, kas tika norādīta apsūdzībā, esot 100 tūkst. Ls.
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūti dokumenti, kas liecina, ka V.Vaškevičs ieņēmis amatu kādā ārzonas firmā, kuras kontam piesaistīto kompānijas maksājumu karti lietojis no 2002.gada. KNAB informē, ka VID amatpersona, no 2002. līdz 2007.gadam lietojot finanšu līdzekļus no ārzonas firmai un kādai fiziskai personai piederošajiem banku kontiem, piedalījusies tai ar likumu aizliegtos darījumos, piedevām amatpersonas deklarācijās noklusējusi ziņas par ievērojamiem ienākumiem.
V. Vaškevičs izmantojis juridisku un fizisku personu banku kontiem piesaistītas maksājumu kartes un tādā veidā izlietojis 93,9 tūkst. Ls, liecina KNAB iegūtie materiāli. Amatpersonas deklarācijās nav sniegtas ziņas par deviņiem darījumiem, kas pārsniedz 20 minimālās mēneša algas. V.Vaškevičs apsūdzēts par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.
Populārākie
- CleanR iegādājies 41,25% SIA Ķilupe kapitāldaļas
- Biroju telpu pārvērtības: ekspertu padomi, kā pārveidot jau iepazītas telpas
- Banku darbība atgriežas 70. gados – cilvēciska pieeja mūsdienīgā tehnoloģiskā izpildījumā
- Plaša Latvijas uzņēmēju delegācija dodas uz Japānu
- Everaus Kinnisvara uzsāk obligāciju publisko piedāvājumu