
Papildināts
Kriminālvajāšanai Liepājā nodots kādas zvejniecības firmas valdes priekšsēdētājs, kuru tur aizdomās par to, ka viņš izkrāpis no Eiropas Savienības struktūrfondiem 340 tūkstošus latu. Izmeklēšanā ir vēl kāda krimināllieta, kur no valsts budžeta izkrāpti 400 tūkstoši, kā arī realizēta naudas legalizācija aptuveni miljona latu vērtībā.
2009. gada 5. janvārī, vēl Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, uzsākts kriminālprocess par to, ka 2006. gada maijā, iespējams, iesniedzot viltotus dokumentus Lauku atbalsta dienestā Rīgā, kādas SIA, kuras darbības virziens ir zvejniecība, valdes priekšsēdētājs izkrāpis Eiropas Savienības struktūrfonda projekta finansējumu vairāk nekā 340 tūkstošu latu apmērā. Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs iesniedzis VID Kurzemes reģionālās iestādes izziņu, kurā norādīts, ka uzņēmumam nav nodokļu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parādu. Taču izmeklēšanā noskaidrots, ka tas neatbilst patiesībai.
Tādējādi ar viltu saņemta Eiropas Savienības struktūrfonda kompensācija. Līdz ar to valdes priekšsēdētāju var apsūdzēt par krāpšanu lielā apmērā un dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana, ja tas izdarīts atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm.
Summa, par kādu ir runa vienā no krimināllietām - 340 tūkstoši latu, maksāta par Baltic tipa kuģa sagriešanu, DB apliecināja vairāki Liepājas zvejnieki. Tā kā šādus kuģus sagriešanai nodeva daudzi, ir grūti pateikt, par kuru firmu varētu būt runa. Arī a/s Kursa valdes priekšsēdētājs un Kurzemes Zvejnieku asociācijas vadītājs Igors Markuševskis DB apgalvoja, ka viņa rīcībā nav informācijas par iespējamajiem aizdomās turētajiem. A/s Kursa 2006. gadā realizēja vairākus projektus ar ES atbalstu, taču pārkāpumu nav bijis.
2010. gada 25. maijā pieņemts lēmums par kriminālprocesa nosūtīšanu kriminālvajāšanas uzsākšanai Liepājas prokuratūrai. Šī ir viena no apjomīgākajām lietām, kuru izmeklēja Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs un kuras pirmstiesas izmeklēšanas laikā konstatēts, ka no valsts izkrāpti naudas līdzekļi lielos apmēros, informē Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.
2010. gada 26. martā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra no VP KRP Kriminālpolicijas biroja lietvedības izņēma vēl kādu kriminālprocesu, kurā, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, konstatēts, ka uzņēmuma amatpersonas, kas Liepājā nodarbojas ar zvejniecību, no valsts budžeta izkrāpušas vairāk nekā 400 tūkstošus latu, kā arī veiktas citas noziedzīgas darbības saistītas ar nelegāli gūtu naudas līdzekļu legalizāciju miljonu latu vērtībā. Notiek izmeklēšana.
Summa, par kādu ir runa vienā no krimināllietām - 340 tūkstoši latu, varētu būt maksāta par kuģa sagriešanu, DB apliecināja vairāki Liepājas zvejnieki. Tā kā šādus kuģus sagriešanai nodeva daudzi, ir grūti pateikt, par kuru firmu varētu būt runa. 2004. - 2006. gada periodā Kurzemē ZVFI programmā realizēti 307 projekti par 12,3 miljoniem latu, liecina publiskā informācija.
Arī a/s Kursa valdes priekšsēdētājs un Kurzemes Zvejnieku asociācijas vadītājs Igors Markuševskis DB apgalvoja, ka viņa rīcībā nav informācijas par iespējamajiem aizdomās turētajiem. A/s Kursa 2006. gadā realizēja vairākus projektus ar ES atbalstu, taču pārkāpumu nav bijis.