Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā atklāta jauna ekspozīcija – (MĪĻ)DĀRZIŅŠ. 

2019. gada pavasarī Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā izveidots eksperimentāls (MĪĻ)DĀRZIŅŠ, kurā iesēti un iestādīti klasiskākie pārtikā lietojamie augi. Tas ļauj mazam un lielam pilsētniekam izpētīt, kā izskatās un kā aug uzturā lietojamās dārza veltes, pirms tās nonāk uz mūsu galda.

Pārtikā izmantojamie augļi, dārzeņi un garšaugi stādīti jauktās kombinācijās, jo liktas lietā zināšanas par labākajiem kaimiņaugiem un katra auga fitoncīdu īpašībām. Pareizi kombinējot augus pēc šīm metodēm, iespējams samazināt slimību un kaitēkļu bojājumus, iegūstot veselīgāku un apjomīgāku ražu.

Tradicionāli (MĪĻ)DĀRZIŅĀ neiztikt bez ārstniecības augiem un košām dārza puķēm, lai prieks būtu miesai un garam.

Puķu bagātīgo ziedēšanu pateicīgi izmanto arī dārzā dzīvojošo bišu un kameņu saimes. Īpaši vērtīgs bišu saimēm ir blakus (MĪĻ)DĀRZIŅAM speciāli sētais parastās facēlijas Phacelia tanacetifolia Benth. lauks. Tas ir Ziemeļamerikas nektāraugs, kurš Latvijā savvaļā nav sastopams. Parastā facēlija ievērojami kāpina dravas ražību un ir izmantojama arī kā zaļmēslojums, pēc pļaušanas to iestrādājot augsnē.

(MĪĻ)DĀRZIŅA ekspozīcija atrodas bijušajā dāliju lauka vietā. Apmeklējot (MĪĻ)DĀRZIŅU, ir jāņem vērā, ka tas mainās atkarībā no kultūraugu novākšanas laika.