No mežu tīrīšanas darbos pārpalikušiem egļu zariem veidotā atpūtas centra "Lido" egle ar gaismas šovu un jauniem Māra Kalves stāstiem turpinās pārsteigt arī Lieldienās un Jāņos, pirmajā skolas dienā, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā un Ziemassvētkos, informē uzņēmumā.

Lido dibinātājs un padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons nolēmis egli atstāt "Lido" atpūtas centrā. "Tas ir bijis liels ieguldījums - gan resursu, gan emocionālās atdeves ziņā. Esam laimīgi, ka Latvijas cilvēkiem un viesiem mūsu egle ir sagādājusi tik daudz prieka un pozitīvu emociju! Tāpēc negribam no tā atteikties un egles platformu izmantosim arī turpmāk, radot jaunus gaismas stāstus un īpaši svinot arī citus mums, Latvijas iedzīvotājiem, tik svarīgus un sirdij tuvus svētkus," stāsta G.Ķirsons.

Līdz šim egli un gaismas šovu vērojuši 500 000 viesu, liecina uzņēmuma statistika. Nolemts, ka nu egle pārtaps par platformu iespaidīgam gaismu šovam, kas būs skatāms visu gadu, periodiski mainoties un pielāgojoties sezonāliem svētkiem. Pirmās izmaiņas, kas vēstī par pavasara tuvošanos, acīgi vērotāji jau pamanījuši - egle stāsta par pavasara  tuvošanos un zelta olas šķilšanos, bet mēnesi pirms Lieldienām tiks atklāts īpašs Lieldienu stāsts.

Plānots, ka Lieldienās egle vēstīs par svētku tradīcijām un vērtībām. Savukārt vasarā, uz Jāņiem, šovs priecēs tumšajās diennakts stundās ar Līgo svētku tematikai veltītu noformējumu. Tāpat turpināsies sadarbība ar multimediju mākslinieku Māri Kalvi, kurš gatavo jaunas, pārsteidzošas projekcijas, kas veidos vienotu stāstu par Latvijas iedzīvotājiem svarīgākajiem svētkiem un to nezūdošām vērtībām. 

Jau ziņots, ka "Lido" atpūtas centra egle, kuras augstums ir 22 metri, bet diametrs sasniedz 11 metru, tika izveidota no 1300 īstiem egļu zariem, kuri iegūti, tīrot ZS "Andulaiši" mežus. Kad pienāks laiks atvadīties no egļu zariem, pamata konstrukcija tiks saglabāta, lai visu gadu turpinātu priecēt Latvijas iedzīvotājus ar pārsteidzošiem gaismu šoviem.