Šīs nedēļas nogalē 17.un 18.augustā, Daugavā, BeActive Pludmales spēles ietvaros norisināsies sacensības Rīgas kauss burāšanā  2019, kas būs pārredzamas arī Rīgas pilsētas viesiem un iedzīvotājiem no Vanšu tilta un abiem Daugavas krastiem. 

Patlaban jau pieteiktas 38 jahtas dažādās grupās dalībai sacensībās, un pieteikšanās joprojām turpinās līdz pat sacensību atklāšanai sestdienas rītā. 

Rīgas kauss 2019 ir vietēja mēroga sacensības dažādās jahtu klasēs. Sacensībās piedalīsies gan jūras jahtu komandas, kas tiks dalītas divās jahtu grupās – garumā līdz 10m, un virs 10m, sporta jahtu klases – Beneteau PLATU 25 un STAR, kā arī bērnu un jauniešu jahtu klases – Laser un Techno293. 

Šis ir ikgadējs pasākums, un katru gadu tiek organizēts Daugavā, Rīgas svētku laikā. Šogad pasākumu organizēt deleģēti ir pagājušā gada pasaules čempionāta sporta jahtām PLATU 25 organizētāji – BIEDRĪBA LATVIAN SAILING TEAM un RĪGAS SPORTA BURĀŠANAS CENTRS, kas atrodas Ķīpsalā, Matrožu ielā 15. 

Sacensības Daugavā pie Vanšu tilta tiek rīkotas ar mērķi piesaistīt uzmanību burāšanas sporta veidam, parādīt tā daudzveidību un iespējas burāt visdažādākajās vecuma grupās. Plānojot šī gada sacensības, organizatori nolēma organizēt tās plašākā mērogā, piesaistot dažādu jahtu klases, dažādās vecuma grupās, tādējādi demonstrējot, ka burāšana ir viens no tiem sporta veidiem, ar kuru nodarboties var jebkurā vecumā, un, kurā iesaistīties var visa ģimene. 

Šī gada Rīgas kausā būs komandas uz lielajām jahtām, kurās piedalās vienas vai vairāku ģimeņu locekļi, kā arī dalībnieku starpā ir ģimenes locekļi, kas sacensībās startēs katrs savā jahtu klasē – kāds no vecākiem, uz jūras vai sporta jahtām, bet viņu atvases sacentīsies bērnu un jauniešu jahtu grupās. Sacensību formāts paredz, ka sacensības notiks sadalījumā pa grupām, proti, katrs dalībnieks startēs savā grupā. Kopumā, abās sacensību dienās, tiek plānoti 8 braucieni bērnu un jauniešu klasēs, ne vairāk kā 9 braucieni sporta klasēs un 2 braucieni Jūras jahtām.

Sacensību sākums ir pl.12.00 sestdien un pl.11.00 svētdien un starti tiek plānoti visas dienas garumā, kur pēdējais iespējamais starts var tikt dots pl.16.00. Abas dienas sacensības notiks orientējoši līdz pl.17.00, kas var mainīties, atkarībā no laika apstākļiem. Sacensību distances būs dinamiskas un būs iespēja vērot sportistu cīņu, burājot pa vējam un pret vēju. Par sacensību uzvarētāju kļūs sportists/komanda, kurš/-a ar vismazāko punktu skaitu savā ieskaites grupā. Punktu skaits tiek piešķirts atbilstoši iegūtajai vietai katrā braucienā - jo labāka finiša vieta, jo mazāks punktu skaits.